Zakup Neato - pytania

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Smietana
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Smietana » 09 sie 2012, 13:10

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Aktualny wybór: Neato + VR100 lub Neato+VR100+Mint Plus

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 19 lut 2013, 3:51

Podepnę się pod wątek i zapytam, jak często w takim Neato XV-11/15 należy wymieniać (dokupić) filtr? To jest coś co raz na ruski rok się dokupuje, czy muszę liczyć z dodatkowym kosztem co kilka tygodni?

Czytam również o zamiennej szczotce z kobolda... co to dokładnie daje w 11/15 oraz ile za taki element trzeba będzie zapłacić?

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 19 lut 2013, 22:11

hoaxx pisze:Podepnę się pod wątek i zapytam, jak często w takim Neato XV-11/15 należy wymieniać (dokupić) filtr? To jest coś co raz na ruski rok się dokupuje, czy muszę liczyć z dodatkowym kosztem co kilka tygodni?

Czytam również o zamiennej szczotce z kobolda... co to dokładnie daje w 11/15 oraz ile za taki element trzeba będzie zapłacić?
Producent zaleca wymianę filtra co 3 miesiące, informacja TU
Niektórzy kuszą się by go prać, ale są też informacje że traci na elektrostatyczności.
Ja wymieniam jak jest szary czyli co jakieś 4 miesiące (80 sprzątań). Poza tym jak wyrzucam z Neato śmieci to trzepie filtr.

Co daje szczotka z Kobolda? To samo co w XV-25 (XV-21 USA).
Na pewno jest ciszej na twardych powierzchniach i może lepiej radzić sobie z wykładzinami/dywanami.
Poza tym więcej korzyści nie zauważyłem.
Minusy takie same jak w Roombach... zawijają się włosy. Zauważyłem też że gorzej sprząta, ale to może być subiektywne odczucie.

Ile zapłacić za szczotkę? Pewnie ponad 100zł.
Zobacz TU oraz TU lub TU
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ