Ile brudu zbiera neato a ile roomba porównanie

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 05 lip 2012, 7:53

Bo ja nie jestem sprzedawcą roomby ;-)
A dlaczego na amerykańskim forum są zwolennicy roomby jak i neato?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 05 lip 2012, 8:01

krzywy1 pisze:Bo ja nie jestem sprzedawcą roomby ;-)
Jednak coś wciągasz.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 05 lip 2012, 8:16

sondejm pisze:
krzywy1 pisze:Bo ja nie jestem sprzedawcą roomby ;-)
Jednak coś wciągasz.
Chyba raczej ty. Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 05 lip 2012, 8:33

Jeśli sugerujesz że jestem dealerem iRobota to jest to nieprawda, zakupiłem co prawda 4 roomby lecz są one w rodzinie i nie zarobiłem na nich ani złotówki.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 lip 2012, 9:57

dobre sobie, uśmiałam się do łez :lol:
pomyśl trochę, gdybym była dealerem, to byłyby tu już testy ze wszystkich modeli Roomby dostępnych w PL oraz na pewno przetestowałabym już dawno Scooby

ale wracając do tematu, piszesz, że na Amerykańskim rynku są zwolennicy Neato i Roomby, to ja Ci powiem, że tutaj też, tylko że dostępność do Neato w PL jest dyskusyjna, a przynajmniej jej cena
i jak już wielokrotnie pisałam naprawdę zależy jakie się ma warunki, bo u jednego Neato się sprawdzi i będzie zadowolony, a u drugiego nie
kwestia też standardów jakie wyznaczysz urządzeniu sprzątającemu
ja bym chciała, żeby mój odkurzacz sprzątał w czasie Neato z dokładnością co najmniej Roomby, posiadał stację opróżniającą jak Ecovacs Depo czy Karcher i idealnie odkurzał dywany jak mój stary odkurzacz Rainbow z dodatkową turboszczotką
jestem zbyt wymagająca prawda?! no więc na jakieś ustępstwa musiałam pójść i wybrać "najmniejsze zło" :-P lecz w przypadku Neato byłyby to już zbyt duże ustępstwa jak dla mnie :!:
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 lip 2012, 10:38

sondejm pisze:Jesteś co najmniej trzecią osobą na tym forum, które używały lub używają jednocześnie R581 i Neato lecz jako jedyny masz odmienne doświadczenia. 2 pozostałe osoby stwierdziły że u nich Neato sprzątał mniej dokładnie pomimo swej inteligencji.
Załóż Aerovac i sprawdź.
Czy ja sie domyślam jaki będzie wynik porównania Krzywego, po założeniu Aerovac?
:lol:
barbapuppa pisze: ja bym chciała, żeby mój odkurzacz sprzątał w czasie Neato z dokładnością co najmniej Roomby, posiadał stację opróżniającą jak Ecovacs Depo czy Karcher i idealnie odkurzał dywany jak mój stary odkurzacz Rainbow z dodatkową turboszczotką
jestem zbyt wymagająca prawda?!
Ależ jest coś takiego!!!
Nazywa się Pani Tosia ;)
Obrazek

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 05 lip 2012, 10:52

Przecież ja wam nie bronię zachwycać się swoimi roombami, tylko nie róbcie ludziom, którzy czytają to forum wody z mózgu. Czy może komuś roomba nie pasować???(bo na przykład obija meble), czy może ktoś mieć na tym forum inne zdanie??? Widocznie nie :cry:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 lip 2012, 11:23

ależ możesz myśleć inaczej i jak najbardziej wyrażać tutaj swoje zdanie
dziwi mnie tylko, że mogąc porównać oba odkurzacze w praktyce podpierasz się testami innych, a nie robisz ich sam, żeby były bardziej wiarygodne
ja przetestowałam, opisałam i przynajmniej mam świadomość, że nie ściemniam, bo coś przeczytałam tylko sprawdziłam na żywo
zrób powierzchnie testowe, puść oba w takich samych warunkach, opisz dokładnie sprzęt jaki posiadasz z wersją softu i do testowni, na pewno bardziej coś takiego będzie wiarygodne dla czytających tutaj
a jeśli Twoje wyniki będą odmienne od innych, to tym bardziej powinieneś zamieścić, bo wtedy może się wywiąże dyskusja nad tematem dlaczego i skąd takie różnice i może uda się dojść do jakiegoś sensownego wniosku lub znaleźć rozwiązanie ulepszające
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 05 lip 2012, 12:29

Dlaczego zakladasz, że nie robiłem testów?A czy amerykańskie forum jest niewiarygodne? Przecież sami zniego czesto korzystacie ;-), więc czemu negujesz, że sie nim podpieram? Mam dwa te odkurzacze, i jak najbardziej moge je porównać. Ale po tym z jaką spotkałem się nagonką, że wszystkie testy , w których wygrywa neato są niewiarygodne, nawet nie mam zamiaru tu ich zamieszczać, bo itak zostaną skrytykowane, wiadomo, to jest forum sprzedawców roomby, dziwne więc, żeby chwalili inny odkurzacz. Ale niech to forum będzie choć troche obiektywne. Albo zmieńcie nazwe na e-roomba.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 lip 2012, 13:07

krzywy1 pisze:Dlaczego zakladasz, że nie robiłem testów?A czy amerykańskie forum jest niewiarygodne? Przecież sami zniego czesto korzystacie ;-), więc czemu negujesz, że sie nim podpieram? Mam dwa te odkurzacze, i jak najbardziej moge je porównać. Ale po tym z jaką spotkałem się nagonką, że wszystkie testy , w których wygrywa neato są niewiarygodne, nawet nie mam zamiaru tu ich zamieszczać, bo itak zostaną skrytykowane, wiadomo, to jest forum sprzedawców roomby, dziwne więc, żeby chwalili inny odkurzacz. Ale niech to forum będzie choć troche obiektywne. Albo zmieńcie nazwe na e-roomba.
uznałam, że skoro nie zamieściłeś nic o testowaniu, ani nawet o tym nie wspomniałeś, to nie testowałeś, ale skoro się mylę, to przepraszam i z niecierpliwością czekam na wyniki w odpowiednim dziale
co do amerykańskiego forum, to faktycznie w przypadku nowego produktu często się tutaj takowymi podpieramy, jak to mówią z braku laku
jednak jeśli ktoś już posiada jakiś model i testuje wśród forumowiczów, to chyba lepiej opierać się na takim teście, gdzie możemy podpowiedzieć komuś co chcielibyśmy żeby przetestował, w jakich warunkach i dokładnie wtedy wiemy jakie parametry zostały spełnione i możemy trochę w tym uczestniczyć, takie testy wg mnie są bardziej wiarygodne
ja kończę przygotowywać test Roomby 780 i wierz mi, że wyniki na pewno nie zachwycają i to że może ktoś mnie skrytykuje czy że wywiąże się jakaś dyskusja z nagonką, to mnie kompletnie nie obchodzi, bo ja robię testy po to, aby przyszły użytkownik po przeczytaniu mógł rozważyć wszelkie za i przeciw i sam zdecydować czy o taki sprzęt mu właśnie chodzi czy wręcz przeciwnie
dla mnie nie jest ważne jak się nazywa i kto jest producentem, tylko jak sprząta
nie zniechęcaj się, tylko pisz i udowodnij swoje racje, faktów nie da się nagiąć, są albo ich brak :mrgreen:
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 05 lip 2012, 15:24

krzywy1 pisze:A czy amerykańskie forum jest niewiarygodne?
A jaką masz pewność że autorzy tych testów to nie dealerzy Neato?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 05 lip 2012, 18:53

Tam sa rozne opinie na temat neato jak i roomby.

stapoz
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stapoz » 17 lip 2012, 21:29

Dodam od siebie, że program "systematyczny" sprzątania każdego miejsca raz jest gorszy od programu "chaos" gdzie sprząta się jedno miejsce czasem kilka razy i w różnych kierunkach (wsch-zach, płn-płd).
Kiedyś też myślałem, że Neato sprząta lepiej bo mapuje powierzchnię sprzątając każde miejsce raz i nie zostawia pustych miejsc. Ale to właśnie program Roomby sprawdza się lepiej, podobnie jak sprzątając ręcznie prowadzimy odkurzacz kilkukrotnie po tych samych miejscach zmieniając kierunek sprzątania.
Miałem Neato przez tydzień, Roombę mam od pół roku...

Porównywanie ilości zebranego kurzu jest bez sensu. Ja odkurzam regularnie co drugi dzień i raz zbiornik jest pełen, a drugim razem tylko połowa - czy to znaczy że Roomba raz jest gorsza a raz lepsza od samej siebie? :shock: Gdy nie miałem Roomby i odkurzałem ręcznie worki w odkurzaczu raz były pełne po miesiącu a innym razem wytrzymywały 3 miesiące i niby co z tego miało by wynikać?

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 17 lip 2012, 23:20

stapoz pisze:Dodam od siebie, że program "systematyczny" sprzątania każdego miejsca raz jest gorszy od programu "chaos" gdzie sprząta się jedno miejsce czasem kilka razy i w różnych kierunkach (wsch-zach, płn-płd).
Kiedyś też myślałem, że Neato sprząta lepiej bo mapuje powierzchnię sprzątając każde miejsce raz i nie zostawia pustych miejsc. Ale to właśnie program Roomby sprawdza się lepiej, podobnie jak sprzątając ręcznie prowadzimy odkurzacz kilkukrotnie po tych samych miejscach zmieniając kierunek sprzątania.
Miałem Neato przez tydzień, Roombę mam od pół roku...

Porównywanie ilości zebranego kurzu jest bez sensu. Ja odkurzam regularnie co drugi dzień i raz zbiornik jest pełen, a drugim razem tylko połowa - czy to znaczy że Roomba raz jest gorsza a raz lepsza od samej siebie? :shock: Gdy nie miałem Roomby i odkurzałem ręcznie worki w odkurzaczu raz były pełne po miesiącu a innym razem wytrzymywały 3 miesiące i niby co z tego miało by wynikać?
Hmm, dziwne :-/ , bo w swoim poście dokładnie sprzed pół roku pisaleś tak:
stapoz pisze:Wprawdzie mam teraz Roombe, ale następny robot (jak padną baterie) będzie Neato. Mapowanie powierzchni i zapamiętywanie drogi jest nie do pobicia. I nie potrzebuje żadnych latarni żeby nie pogubić się wsprzątaniu pokoi i wrócić do ładowarki
Chyba piszesz bzdury.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 18 lip 2012, 6:13

krzywy1 nie wiem co jest nie tak w tej wypowiedzi w stosunku do tej, którą przytoczyłeś, moim zdaniem wzajemnie się nie wykluczają :roll:
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ