Kolejny pretendent do podium? Hoover Robo.com2

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Kolejny pretendent do podium? Hoover Robo.com2

Post autor: ZibiD » 05 sty 2012, 17:01

Robot Hoover sam posprząta mieszkanie
Obrazek

Nawigacja za pomocą wiązki podczerwieni, automatyczny dobór najlepszej trasy i programu sprzątania, zaawansowany system czujników wykrywających przeszkody – to tylko niektóre rozwiązania technologiczne zastosowane w nowych odkurzaczach automatycznych Robo.com2 marki Hoover.

Wchodzące na rynek modele – to prawdziwa gratka dla miłośników nowinek technologicznych. Wrażenie robi zarówno samodzielność tych urządzeń, jak również inteligentne podejście do sprzątania.

Dzięki zdolności wykonywania obliczeń algorytmicznych, odkurzacz samodzielnie wyznacza najlepszą trasę sprzątania, zapewniając tym samym optymalną skuteczność pracy. Urządzenie może automatycznie dobrać program czyszczenia odpowiednio do rodzaju powierzchni lub zabrudzenia. Robo.com2 potrafi sprzątać po linii w kształcie kwadratu, elipsy, zygzakiem lub wzdłuż krawędzi ścian. Korzystając z odpowiedniej funkcji, możemy także zaprogramować jego pracę, tak by sprzątał codziennie lub co tydzień o określonej porze (do 7 cykli). Akumulatory pozwalają odkurzaczowi nawet na dwie godziny pracy. Po wykryciu niskiego poziomu mocy, urządzenie automatycznie wraca do stacji ładującej. A kiedy jest już naładowane, samo może automatycznie rozpocząć pełny program czyszczenia.

Rozbudowany system czujników, sprawia, że odkurzacz czyści podłogi nie uszkadzając mebli. Po wykryciu przeszkody Robo.com2 zmniejsza prędkość, podjeżdża maksymalnie blisko i zmienia kierunek, nie dotykając jej. System zabezpieczeń uzupełnia czujnik mechaniczny, zlokalizowany w przedniej części urządzenia. Pomaga on chronić przed kontaktem z małymi lub ciemnymi przedmiotami. Urządzenie posiada także zestaw czujników, które automatycznie wykrywają uskok podłoża i zapobiegają upadkowi ze schodów. Przydatna jest funkcja o nazwie Wirtualna Ściana.. Dzięki niej możliwe jest ograniczenie obszaru poruszania się odkurzacza. Chroni to przed pracą w niepożądanych miejscach (np. legowiska zwierząt domowych, miejsca w których leżą wiązki przewodów).

Robo.com2 wyróżnia się poprzez atrakcyjny, nowoczesny design. Obudowa odkurzacza przypomina odtwarzacz płyt CD. W wyposażeniu znajdują się dwa rodzaje szczotek do różnych powierzchni, szczotka boczna – pozwalająca usuwać zabrudzenia z ścian i miejsc trudno dostępnych oraz mop do polerowania podłóg. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w lampę UV, która działa bakteriobójczo na czyszczone powierzchnie. Łatwą obsługę zapewnia wyświetlacz LCD oraz sterowanie dotykowe. Urządzeniem można kierować także za pomocą pilota zdalnego sterowania falami radiowymi, z odległości nawet 10 metrów.

Na rynek wchodzą właśnie dwa modele Robo.com2 RBC006 (cena 1599 zł) i RBC009 (cena 1799 zł). Urządzenia różnią się wyposażeniem i parametrami technicznymi. Dostępne będą w dobrych sklepach AGD na terenie całego kraju.
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=s4UBTOqtUmQ

Robot pojawił się już w rankingu Mobility Trends 2011, w kategorii Gadżet Roku
http://www.mobilitytrends.pl/ankieta-2

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 05 sty 2012, 17:21

Filmik :mrgreen:

<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nYx3oI5o0Ys?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nYx3oI5o0Ys?version=3&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 05 sty 2012, 17:43


Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 sty 2012, 18:44

hmm, wygląda na to, że pościągali wszystko co jest możliwe ze sprzętów występujących na rynku
tylko ciekawe jak to się ma w praktyce :?:

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 sty 2012, 20:07

barbapuppa pisze:hmm, wygląda na to, że pościągali wszystko co jest możliwe ze sprzętów występujących na rynku
tylko ciekawe jak to się ma w praktyce :?:
z Hooverem nie ma jaj. jesli dobrze sobie przypominam - Hoover wynalazl odkurzacz... wiec napewno byla wysoko postawiona poprzeczka. Marka sama w sobie tez ma dobra renome. przeczytalem z zaciekawieniem.

btw. widzialem na cityteam odkurzacz marki VILEDA... mam deske do prasowania tej marki haha... widzieliscie? bodajze 400pln sobie zycza w "promocji".
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 sty 2012, 21:04

a może po prostu nie chcą zostać w tyle za konkurencją, bo wiecie jak z to bywa: nie nadążasz-wylatujesz z rynku
no i dobrze, niech wreszcie ktoś zdetronizuje "króla"

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 08 sty 2012, 22:05

barbapuppa pisze:a może po prostu nie chcą zostać w tyle za konkurencją, bo wiecie jak z to bywa: nie nadążasz-wylatujesz z rynku
no i dobrze, niech wreszcie ktoś zdetronizuje "króla"
Hmm.. Myślę że daleko do detronizacji, a na pewno nie przez Viledę.

Bardzo podobne te 2 modele:
Vileda
Auto Cleaner - NO NAME

Vileda zawsze przodowała w pomysłach na sprzątanie, bardzo trwałe mopy, kije i wiadra za przystępną cenę.
IMHO firmują Robota bo coraz więcej tego na rynku. Ciekawe jak ze skutecznością?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 sty 2012, 22:52

nie myślałam o detronizacji akurat przez Viledę, w gruncie rzeczy to nie jest istotne kto to zrobi, ważne, żeby się udało, a dla nas było taniej

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 09 sty 2012, 1:26

Widać że inżynierowie Hoovera nie napracowali się za wiele - http://www.lesnumeriques.com/aspirateur ... /test.html design układu sprzątającego zerżnięty wprost od "królowej", z tym że ktoś zapomniał o metalowych drutach zapobiegających wciąganiu np. kabli :lol: IMHO mogli się bardziej wysilić i opatentować jakiś nowy mechanizm czyszczący...w końcu jest tyle do wymyślenia - trzeba tylko chcieć zainwestować w dobrych inżynierów (np. z firmy Dyson), a nie tylko ekonomistów, którzy liczą jak tu tanim kosztem zarobić jak najwięcej :roll:

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 sty 2012, 23:35

Bo teraz proszę Państwa to najlepsi są inżynierowie ekonomiści, zwani dla niepoznaki controllingiem :mrgreen:
Taki inżynier wie jak zrobić, żeby było technicznie dobrze* i dało się na tym zarobić niezłą kasę.
Hoover, to już nie jest ten Hoover co kiedyś. Teraz to producent wszystkiego do wszystkiego a jak coś jest do wszystkiego to jest do d... i skutek jest taki, że produkty Hoovera to dziadostwo średniej klasy :-/
Przykłady?
A proszę:
Odkurzacz TC 5228 - http://cokupic.pl/produkt/Hoover-TC-5228#productNav
Odkurzacz TFS 5186 - http://cokupic.pl/produkt/Hoover-TFS-5186#productNav
Odkurzacz TFS 7182 - http://cokupic.pl/produkt/Hoover-TFS-7182#productNav
Jest tego dużo więcej :lol:
W rankingach sprzętu AGD Hoover ogólnie jest lekko poniżej średniej, np. w pralkach wyprzedza go Polar i AEG, że o Samsungu i LG nie wspomnę :->
Rozpatrywany odkurzacz też mieści się w kategorii "do wszystkiego" - no może nie obiera ziemniaczków i nie wyszywa ale poza tym to jest wszystkomający :lol:
Jak dla mnie...
Kolejny pretendent ale przed nim dłuuga kolejka :lol:
_______________________________________________
* - technicznie dobrze - tzn: nie rozpieprzyło się przy pakowaniu i w transporcie + działało przynajmniej dwa dni a kiedy się schrzani, żeby można było zwalić na użytkownika.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 10 sty 2012, 0:02

Hoover'a elektroszczotkę do dywanów oddałem szwagierce współpracuje teraz z jakimś odkurzaczem zelmera, była jakaś prosta w konstrukcji z drewnianym walcem wirującym, powtykane miał spiralnie 2 rzędy włosia czeszącego dywany, zostawiłem sobie taką no name plastikowo-metalową na łożyskach, wyglądała bardziej zaawansowanie (obie kupione z 10 lat temu - w sklepie z wystawkami z Niemiec).
Żałuje do dziś wyboru, ten Hoover ma łożyska ślizgowe drewno-drewno i praktycznie nie wymaga czyszczenia, mój zapchany był włosami po każdym odkurzaniu a rozbiórka i czyszczenie to z 10min, u szwagierki 3 kobiety z długim włosiem i walec czysty no prawie to co sie owinęło można bez rozkręcania odwinąć, ja teraz walczę z włosiem w roombie.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 10 sty 2012, 0:11

Niestety, tamte czasy się już nie wrócą (To se ne vrati) :mrgreen:
Zawsze lepsze było wrogiem dobrego i teraz mamy lepsze...
Drewno to drogi surowiec i wymagający w obróbce - plastikowe byle co można produkować 10 x szybciej i taniej - znaczy w produkcji, bo na półce w sklepie to już Hi Tec i kosztuje x 3. :-|

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 sty 2012, 0:20

no i o co tyle gadania, mamy napędzać gospodarkę, a nie chomikować sprzęt, co to potem sprawny do muzeum pojedzie ;-)

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 10 sty 2012, 1:06

barbapuppa dobrze mówi, na tym chyba w końcu polegają założenia współczesnej machiny rozwoju cywilizacji? :mrgreen: NAPĘDZAĆ ile wlezie! :lol:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 sty 2012, 8:22

hehe... jak najbardziej, choć niestety przeraża, że to prawda
jak kiedyś dokupowałam końcówkę do blendera, to facet w serwisie mnie błagał prawie, że co ja za głupoty wyprawiam, bo nowy można za nią kupić, to w końcu nie wytrzymałam i powiedziałam mu, że jestem do niego emocjonalnie przywiązana, no to wtedy odpuścił
ale jaki sens było nowy kupować, skoro silnik i wszystko było ok, tylko ostrze wypadało z końcówki i nie dało się zamocować, a tak nadal chodzi jak złotko, w międzyczasie mój tata kupował 2 blendery tej samej firmy i do dziś żaden z nich nie żyje, a mój dalej śmiga, pomimo ciężkiej próby na 3 dzieci

ODPOWIEDZ