Nowy gracz - pentagram ??

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 27 gru 2011, 18:14

Nie lepiej kupić Roombę w tej cenie? sprawdzona i części łatwo dostać...a co jak się zepsuje? - do Roomby można dokupić niemal wszystko, a do wszystkich pozostałych "firemek" - niemal nic, a i tak wyjdzie pewnie drożej.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 27 gru 2011, 19:36

glanz989 pisze:Nie lepiej kupić Roombę w tej cenie? sprawdzona i części łatwo dostać...a co jak się zepsuje? - do Roomby można dokupić niemal wszystko, a do wszystkich pozostałych "firemek" - niemal nic, a i tak wyjdzie pewnie drożej.
Masz rację ale każdy kombinuje po swojemu - zaoszczędzą 2-3 stówki, wydadzą tysiaczka i kupią sobie ładne jeździdełko które głównie robi nic :lol:
Akurat w przypadku tego modelu, to nie jest bezfirmówka ale w skuteczności działania to do R jednak daleeeko.

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 27 gru 2011, 20:26

Mnie w Roombie denerwuje tylko szybkość zużywania się części...już teraz, po 2 mies. widzę nacięcia od włosów na szczotce gumowej...boczną muszę po każdym cyklu odkręcać, bo nawijają się włosy...a filtry HEPA są już tak zatkane, że nie wiem czy faktycznie nie powinno się ich zmieniać co te 2 miesiące...wyciera się u Was zagłębienie wokół szczotki bocznej? bo u mnie dość mocno...ostatnio też jakby dziwnie pracuje dmuchawa zasysająca...słychać takie "stukanie" co jakiś czas...

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 27 gru 2011, 21:28

hmm, no ja nie zauważyłam aż takiego zużycia, Roomba pracuje już prawie rok i właśnie się zastanawiam nad wymianą szczotek, bo widzę spadek efektywności sprzątania (szczególnie na dywanie), hmm jeszcze nie odkręcałam szczotki bocznej, bo używam takiego wynalazku jak "wykałaczka", która cudownie wyciąga wszelkie włosy i nie tylko i póki co śrubokręt trzymam w szufladzie, nie widzę zagłębień
proponowałabym jednak takie przemyślenia wrzucić do odpowiedniego działu, bo tutaj o czym innym temat

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 27 gru 2011, 22:45

barbapuppa pisze:hmm jeszcze nie odkręcałam szczotki bocznej, bo używam takiego wynalazku jak "wykałaczka", która cudownie wyciąga wszelkie włosy i nie tylko i póki co śrubokręt trzymam w szufladzie
u mnie włosów owiniętych wokół osi nie widać dopóki nie odkręcę szczotki

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 27 gru 2011, 23:54

glanz989 pisze:Mnie w Roombie denerwuje tylko szybkość zużywania się części...już teraz, po 2 mies. widzę nacięcia od włosów na szczotce gumowej...boczną muszę po każdym cyklu odkręcać, bo nawijają się włosy...a filtry HEPA są już tak zatkane, że nie wiem czy faktycznie nie powinno się ich zmieniać co te 2 miesiące...wyciera się u Was zagłębienie wokół szczotki bocznej? bo u mnie dość mocno...ostatnio też jakby dziwnie pracuje dmuchawa zasysająca...słychać takie "stukanie" co jakiś czas...
No cóż filtr zaleca się wymieniać - to część eksploatacyjna jednak hmmm... Można spróbować go nieco odratować za pomocą zwykłego odkurzacza - przykładając ssanie od strony brudnej.
Bocznej u mnie w zasadzie nie ma potrzeby odkręcać choć na głównych szczotkach są na prawde grube zwoje. :-/
Okolice wokół szczotki bocznej u mnie są troche obtarte ale hmmm... Olewam to a moja R ma na oko ponad 2 lata :)
Na szczęście wszystkie części są łatwo dostępne a ceny przystępne więc nawet jakby przetarła mi się dolna osłona (choć wątpię) to sobie kupię nową i już a kolega ma gwarancję więc poza szczotkami i filtrami nie powinien się martwić o wymianę innych części.

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 28 gru 2011, 6:20

glanz989 pisze:Mnie w Roombie denerwuje tylko szybkość zużywania się części...już teraz, po 2 mies. widzę nacięcia od włosów na szczotce gumowej...boczną muszę po każdym cyklu odkręcać, bo nawijają się włosy...a filtry HEPA są już tak zatkane, że nie wiem czy faktycznie nie powinno się ich zmieniać co te 2 miesiące...wyciera się u Was zagłębienie wokół szczotki bocznej? bo u mnie dość mocno...ostatnio też jakby dziwnie pracuje dmuchawa zasysająca...słychać takie "stukanie" co jakiś czas...
Te nacięcia też miałem od razu, bocznej nie odkręcam w sumie chyba dlatego ze nie widzę zeby sie coś nawijało.
W Roommbie nie ma filtrów HEPA - chyba :) Ja m tam ten filtr odkurzaczem czyszczę - wygląda jak nowy ;)
Zagłębienie obok szczotki bocznej się wyciera, ale to z powodu że masz białą mocniejszą szczotkę boczną - ja mam tak samo.

To stukanie to bardziej z zębatek dochodzi, musisz rozkęcić i wyczyścić ten czerwony moduł.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 28 gru 2011, 11:10

anwali pisze: W Roommbie nie ma filtrów HEPA - chyba :)
W modelach serii 7xx jest już filtr HEPA - w starszych nie było.

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 28 gru 2011, 14:34

anwali pisze: W Roommbie nie ma filtrów HEPA - chyba :) Ja m tam ten filtr odkurzaczem czyszczę - wygląda jak nowy ;)
Zagłębienie obok szczotki bocznej się wyciera, ale to z powodu że masz białą mocniejszą szczotkę boczną - ja mam tak samo.

To stukanie to bardziej z zębatek dochodzi, musisz rozkęcić i wyczyścić ten czerwony moduł.
Mój model to 780 i też czyszczę filtry odkurzaczem, ale nie wiele to pomaga - usuwa tylko to co gromadzi się między fałdami hepa, jednak pozostały pył wciąż pozostaje w formie szarego nalotu. Pytałem na infolinii czy można to prać - usłyszałem tylko, że "nie wolno, bo nie wyschnie" :-/

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 28 gru 2011, 14:48

Hmm... no to zostaje Ci tylko http://allegro.pl/zestaw-filtrow-typu-h ... 46123.html
Zapas na cały rok za 120 zł - czyli wychodzi po 10 zł na miesiąc - da się żyć :)
Ewentualnie...
Hmmm...
Próba rozmontowania plastiku i zastosowania wkładów z filtra kabinowego do samochodu :)

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 28 gru 2011, 15:01

ZibiD pisze:Hmm... no to zostaje Ci tylko http://allegro.pl/zestaw-filtrow-typu-h ... 46123.html
Zapas na cały rok za 120 zł - czyli wychodzi po 10 zł na miesiąc - da się żyć :)
Ewentualnie...
Hmmm...
Próba rozmontowania plastiku i zastosowania wkładów z filtra kabinowego do samochodu :)
Bez jaj........pomijając cenę jest jeszcze jedno ale - ten zestaw nie jest na rok, ale na max. pół roku, bo 2szt. co 2 miesiące, daje w sumie 12szt. rocznie :roll:

A ja myślałem że za $600 przynajmniej przez 5 lat będę mieć spokój z dokupywaniem akcesoriów, typu filtry, worki, szczotki, itp. itd. (czemu to nie Dyson? :-/ )....

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 28 gru 2011, 15:03

nie wiem jak Hepa, ale ja zwykły w Aerovacu co jakiś czas pod wodę i spokojnie wysycha i nic się nie dzieje, jak Ci się już zużyje i będziesz chciał wymienić, to może spróbuj, nic Cię to nie będzie kosztowało

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 28 gru 2011, 15:36

barbapuppa pisze:nie wiem jak Hepa, ale ja zwykły w Aerovacu co jakiś czas pod wodę i spokojnie wysycha i nic się nie dzieje, jak Ci się już zużyje i będziesz chciał wymienić, to może spróbuj, nic Cię to nie będzie kosztowało
Podejrzewam że HEPA jest inny - jest chyba grubszy i ma dużo zakamarków. Poza tym jest w kasetce, która też nie pozwoliłaby mu dobrze wyschnąć gdyby został zamoczony. Właśnie mi się przypomniało, że nie wszystkie filtry HEPA nadają się do mycia i to chyba jest ten typ...

O tym też myślałem - jak kiedyś się zużyje na "amen", to może pobawię się w "rozdłubywanie" :-)

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 28 gru 2011, 15:37

Tu masz taniej - 6 szt za 68 zł - czyli na rok masz 140 zł :)
http://www.irobotbydgoszcz.pl/pl/p/Room ... 2-SZT./157

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 28 gru 2011, 15:47

Ja się nastawiam na 5 lat "bezobsługowej" eksploatacji...ale dzięki za linki ;-) obym nie musiał korzystać :mrgreen:

ODPOWIEDZ