Navibot - który model najlepszy?

SR8845, SR8855, SR8825, SR8875, SR8895, SR8980, VR10F71

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
judith2

Navibot - który model najlepszy?

Post autor: judith2 » 05 paź 2011, 21:07

Witam wszystkich forumowiczów,

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem robota-odkurzacza do mojego domu. Zdecydowałem już że po raz kolejny wybiorę Samsunga (resztę agd/rtv mam tej właśnie firmy). Nie wiem tylko który model wybrać. Z tego co się orientuję to obecnie najnowszym jest SR8895. Czy jest tu ktoś kto posiada owy model i mógł coś o nim napisać? a jeszcze lepiej gdyby posiadał też "stary" i mógł porównać oba.

z góry dziękuję za odpowiedzi,

pozdrawiam
J.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 paź 2011, 21:16

Witaj,

Co nieco nt navibota znajdziesz tutaj

Generalnie też badałem temat samsunga, miałem okazję kupić najnowszy model w cenie poniżej 1000 zł ale po obczytaniu opinii (nie tylko tutaj, ale i na innych forach) cała ochota mi przeszła. :-|

Niestety mimo wypuszczenia nowego - ulepszonego modelu, samsung jeszcze nie dorównuje roombie (choć system nawigacji ma bardziej zaawansowany, i powinien być lepszy - teoretycznie niestety)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 22:22

judith2 Samsung ma jeszcze sporo roboty w tym względzie
nie wiem dlaczego upierasz się na wszystkie sprzęty jednego producenta, nie od dziś wiadomo, że każdy producent ma lepsze i gorsze produkty i specjalizuje się w konkretnym urządzeniu, a resztę robi przy okazji (średniej jakości)
większość ludzi nie kupuje sprzętu jednej marki tylko wybiera najlepsze sprzęty od wielu producentów (dla przykładu podam: zmywarki najlepsze Boscha, pralki - Miele itd...)

judith2

Post autor: judith2 » 06 paź 2011, 13:02

ZibiD pisze: miałem okazję kupić najnowszy model w cenie poniżej 1000 zł
a to gdzie tak tanio?

@barbapuppa w moim rodzinnym domu też wszystko mieliśmy z Samsunga i działało lub nadal działa długie lata. Nie przekonam się raczej do innych bo wolę to co pewne i sprawdzone ;-) Poza tym i tak wolę mieć wszytko z jednej marki i z jednej linii wzorniczej. Jestem estetą i nieopisanie bardzo zależy mi na tych walorach sprzętu agd.

Wracając do tematu - przeglądałem właśnie sieć i natknąłem się na całkiem nowy model Samsunga http://www.agdmaniak.pl/3245/samsung/ Jest to model Navibot S. Ma mieć zdolność samo-opróżniania pojemnika robota w bazie. Powiem szczerze że taka funkcja by mi się przydała, bo częste/codzienne opróżnianie malutkiego zbiorniczka mogłoby być dla mnie uciążliwe (alergik). Ciekawe czy i kiedy pojawi się w sprzedaży.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 06 paź 2011, 13:51

judith2 oczywiście co kto woli
jeśli chodzi o odkurzacz samoopróżniający się: toż to żadna nowość, od lat w swojej ofercie ma taki np. Karcher

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 06 paź 2011, 15:25

judith2 pisze:
ZibiD pisze: miałem okazję kupić najnowszy model w cenie poniżej 1000 zł
a to gdzie tak tanio?
Była taka oferta na allegro - ktoś sprzedawał jego zdaniem nietrafiony prezent - nieużywany z gwarancją na 2 lata bez miesiąca.

O navibot S jest też TUTAJ
Spodziewam się, że cena będzie w okolicach 3 - 3,5 tys.
Taki odkurzacz, który chciałbyś mieć, już jest :) ZOBACZ

Przy okazji - masz też o SR8895 TUTAJ

judith2

Post autor: judith2 » 06 paź 2011, 17:50

Karcher byłby nawet niezły gdyby nie fakt, że trzeba dokupować drogie worki i brak w nim szczotki bocznej, do wymiatania z wzdłuż ścian i kątów...no i ta cena.

Spodobał mi się ten Navibot S...ciekawe ile będzie kosztować. Nastawiam się na max. 2500zł, bo myślę że Samsung, w przeciwieństwie do Karchera, ma w planach dotrzeć do szerszej grupy odbiorców.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 06 paź 2011, 18:01

Musisz pamiętać, że każda nowość kosztuje więcej niż jest warta. Obecna nowość czyli SR8895 kosztuje średnio 2 tys. Do tego rynek PL nie jest jakimś core target więc nawet nie wiadomo, kiedy on się u nas pojawi. Jeśli jeszcze okaże się, że S-ka pozbyła się wad poprzednich modeli to też będzie miało wpływ na cenę. Na koniec dodajmy do tego jeszcze stację dokującą z opróżnianiem i słaaaaabo widze te 2,5 tys.
Obrazek

judith2

Post autor: judith2 » 06 paź 2011, 22:36

Nie zaprzeczysz jednak że firma Samsung jako pierwsza na świecie wprowadziła swoje produkty (Navibot) w cenach przyjaznych przeciętnym Kowalskim na całym świecie (w tym również w Polsce). Mam tylko nadzieję, że i w tym wypadku nie będzie tak "strasznie" i cena za odpowiednią jakość będzie zoptymalizowana pod tym kątem.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 22:53 przez judith2, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 06 paź 2011, 22:47

:mrgreen: Nie wiem czy Samsung był pierwszy.
Wiem natomiast, że Samsung ma ogromne pieniądze na badania i rozwój oraz, że nie jest to instytucja charytatywna a potężny koncern zarabiający miliardy dolarów rocznie.
Oni nie mają na celu robienia nam dobrze, tylko sprzedaż i zysk :->
To w jakim przedziale cenowym się pozycjonują to wynik ich strategii handlowej - nie są w stanie powalczyć na wielu rynkach z potentatami, np SONY w TV (choć Samsungi uważam za niezłe). Oni o tym wiedzą i tak wyceniają swoje produkty by były tańsze niż głównych konkurentów.
Problem w tym, że w przypadku odkurzaczy konkurenci będący odniesieniem kosztują po 4 i więcej tysięcy zł - nie mówię tu o Roombach, czy neato, bo to ten sam - średni przedział cenowy co Samsung Navibot. Jak będzie z Navibotem S - zobaczymy. Raczej sądzę, że Samsung będzie chciał skonsumować przewagę w postaci stacji dokującej z opróżnianiem - jeśli tylko S-ka będzie w stanie nawiązać walkę z Roombami i Neato pod względem jakości sprzątania. To przełoży się na cenę - cudów nie ma - badania kosztują i to musi mieć odbicie w cenie.

judith2

Post autor: judith2 » 06 paź 2011, 22:53

Na stronie producenta w Korei znalazłem news o nowej serii: http://www.samsung.com/sec/news/newsRea ... _seq=29098

Z translatora wynika że ceny będą się kształtować w przedziale od 590,000 wonów (1652zł) za wersję podstawową, przez 790,000 wonów (2212zł) za model premium i 1,006,500 wonów (2801zł) za model z kamerą do monitoringu domu. Podejrzewam że model z samo-opróżnianiem to jeden z tych premium. Oczywiście jeśli dobrze zgadłem z tłumaczenia translatora.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 06 paź 2011, 22:55

No to teraz dolicz, cło, podatki, koszty transportu i dystrybucji w Europie i się dowiesz ile za to cacko :-|
Generalnie u nas jest jakieś 1,5 raza drożej niż w Stanach więc zakładam, że podobnie w odniesieniu do Korei.

judith2

Post autor: judith2 » 06 paź 2011, 22:58

No nie wiem. Jakoś model VC-RL87V na rynek koreański, odpowiednik europejskiego Navibota Silencio SR8895 http://www.samsung.com/sec/consumer/liv ... returnurl= kosztuje nie wiele więcej, więc różnicy chyba nie powinno być http://www.ebay.pl/itm/NEW-Samsung-Robo ... 230ebfe95f zwłaszcza że zarabiają na nim jeszcze sprzedawcy.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 paź 2011, 16:17

Sprzedawcy na ebay zwykle mają najtaniej :) Nie wiem jakie są przepisy podatkowe w Korei - być może sprzedając za granicę odliczają podatek więc cena może być mocno zachęcająca - nie wiem.
Problem w tym, że kupując w Korei nie masz gwarancji a w oficjalnej dystrybucji koszty gwarancji są doliczane do ceny.
W dalszym ciągu jestem zdania, że w UE będzie znacznie drożej. Jeśli się pomylę, to będzie bardzo radosna pomyłka :-)
Obrazek

judith2

Post autor: judith2 » 07 paź 2011, 18:47

Nie sądzę że będzie znacznie drożej. Myślę że bedzie kosztować tyle samo co tam - dlaczego? Bo poprzednie modele kosztowały tyle samo, lub nawet mniej tu w Europie niż w Korei. Co więcej, przy zapowiedziach kolejnych modeli w Polsce producent podawał zawyżoną sugerowaną cenę detaliczną. Model SR8895 początkowo miał kosztować 2699zł . Teraz można go nabyć w cenie od 1700-2300zł . To samo tyczy się poprzednich modeli z 2010 roku, w tym SR8845, który miał kosztować 1699zł, a w rzeczywistości kosztował 1300-1500zł i SR8855 - sugerowali 2699zł, ostatecznie wyszło w granicy 1850-2000zł. Co ciekawe ceny tych modeli od połowy br. spadły drastycznie - SR8845 można obecnie nabyć już za 1000-1200zł, a SR8855 - 1300-1500zł. Myślę że te kilkaset złotych robi różnicę, a ceny spadły bo rynek albo się nasycił, albo postanowili za wczasu zrobić miejsce cenom modeli z nowej serii ;)

ODPOWIEDZ