Neato vs roomba vs kobold

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: mobzd » 03 sie 2015, 18:10

Obawiam sie ze wtedy zachęcałaby o obszar obejmowany przez szczotkę główna.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 03 sie 2015, 18:27

No właśnie, musieliby nieco zmienić konstrukcję.
I tak źle i tak niedobrze ;-)
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: mobzd » 03 sie 2015, 20:23

Troche próbował to poprawić Votwerk w modelu 200. Tam szczotka boczna jest całkowicie w narożniku. Napewno pomoże to w sprzątaniu narożników ale chyba pogorszy dokładność omiatania nóg od mebli.

adnim
Uświadomiony
Posty: 124
Rejestracja: 30 sty 2015, 12:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: adnim » 19 paź 2015, 10:13

Testuje botvaca 75 już parę dni i … w stosunku do romby 780 wygląda to następująco:
Bardzo fajnie się porusza, algorytm sprzątania wręcz wzorcowy, wpierw rozpoznaje teren – sprzątając jednocześnie przy tym, następnie przejeżdża raz po razie każdy zakamarek w danym pomieszczeniu.
Nie zauważyłem aby botvac pominął jakiś obszar, gdzie roombie zdarzało się to, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych pomieszczeniach typu: kształt litery L wraz z kanapą po środku salonu itp.
Jakość sprzątania jak najbardziej do zaakceptowania, owszem zdarzy się że zostawi jakiś prószek, ale to wina „jednoprzejazdowości”, tutaj roomba poniekąd wygrywa – bo jak wiadomo śmiga po kilka razy w jednym miejscu, aczkolwiek pomijając jakiś obszar, więc jakość sprzątania przedstawiłbym następująco:
-- Botvac wygrywa na dużych nie zamkniętych, skomplikowanych pomieszczeniach – docierając wszędzie.
-- Roomba zaś z kolei wygrywa sprzątając mniejsze zamknięte pomieszczenia bez skomplikowanego układu.

Sam kształt botvaca i usytuowanie bocznej szczotki sprawia, że troszkę trudniej dotrzeć mu do narożników…
Podsumowując, każdy z tych sprzętów ma swoje wady i zalety, ale biorąc pod uwagę fakt, że botvac jest w stanie samodzielnie sprzątać każde pomieszczenie po kolei bez zbędnych wirtualnych latarni to bezapelacyjnym zwycięzcą zostaje botvac. Tutaj jest największa przewaga nad roombą. Romba wraz z latarniami tylko liźnie lekko dane pomieszczenie jadąc dalej. Botavac przejedzie krok po kroku każdy cm.
Tak więc skoro mam oceniać te odkurzacze jako w pełni automatyczne to na miano w pełni automatycznego zasługuje botvac, wykonując swoje zadanie zdecydowanie szybciej i dokładniej ( dokładniej w przypadku dużych powierzchni )
W przypadku mojego domu – ( parter i piętro ), oba urządzanie uzupełniają się wzajemnie
Roomba 785, Braava 380T, Scooba 450, botvac 75

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: GRZECH » 19 paź 2015, 13:52

:!: :idea: Właściwe podsumowanie, godne polecenia do rozważań pt. " Jaki odkurzacz wybrać? "
:-P
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Szczygu
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2014, 13:00

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: Szczygu » 30 paź 2015, 17:18

Tak sobie WAs czytam od czasu do czasu, ale teraz mam pytanie do adnim. Jak to, co napisałeś ma się do systematycznego, codziennego odkurzania. Chodzi mi o prostą rzecz - jak Roombę zaprogramujesz to ona idealnie czystość utrzymuje (przynajmniej u mnie). Wiesz, chodzi mi o to, że jeden przejazd to mało obiektywne (w sumie w dwie strony). Botvaca obserwowałem na żywo tylko chwile, reszta net, ale jak patrzę na swoją to doskonale daje radę. Jeżeli w dłuższej perspektywie nie ma to znaczenia, to wg mnie ważne są kwestie około urządzenia - czyli naprawa (tego co nie mogę samemu), części itd.

adnim
Uświadomiony
Posty: 124
Rejestracja: 30 sty 2015, 12:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: adnim » 30 paź 2015, 23:03

Rommba jest super ale do pojedynczego pomieszczenia, jeśli ma sie poruszać po kilku pomieszczeniach to przegrywa z neato i to znacznie. Albo w ogole nie trafi do któregoś z pomieszczeń, a jeśli już do niego trafi to objedzie po"bandzie" i pojedzie dalej błąkać się bez sensu.
W pracy neato widać sens, po prostu skanuje dane pomieszczenia i śmiga odkurzaąc centymetr po centymetrze. Roomba lata sobie jak chce. Owszem to latanie swobodne jest fajne w jednym zamnkietym pomieszczeniu ale już jazda po kilku z kolei to już nie dla roomby.
Roomba 785, Braava 380T, Scooba 450, botvac 75

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 31 paź 2015, 6:58

Ja mam inne doświadczenie w tym względzie. Puszczam Roombę po całym domu bez latarni i otwieram wszędzie drzwi. Jakoś nie zauważyłam, żeby "błąkając się" po całym domu gorzej sprzątała, wręcz przeciwnie.
Po Neato muszę poprawiać, bo jeden przejazd nie wystarczy, zresztą i tak nie jest w stanie obskoczyć mi powierzchni na 1 ładowaniu.
"Błąkanie się bez sensu" ma dla mnie sens, bo podobnie jak się odkurza zwykłym odkurzaczem, to zwykle kilka razy przejeżdża się to samo miejsce zanim jest ono dobrze odkurzone.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

adnim
Uświadomiony
Posty: 124
Rejestracja: 30 sty 2015, 12:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: adnim » 31 paź 2015, 22:06

Nie zgodzę się z powyższa opinią.
Po pierwsze nie można porównywać manualnego odkurzania przez człowieka z robocikiem. Owszem może i człowiek przejedzie parę w tym samym miejscu, ale My mamy oczy i widzimy gdzie nie było jeszcze odkurzone.
Co do pracy na jednym naładowaniu to jest krótszy od roomba ale w neato mamy wiekszą siłę ssania.
Po za tym neato jak sie wyładuje podjedzie do bazy nakarmi się i wznowi prace tam gdzie skończył.
Czas jaki potrzebuje neato i do tego jak w tym czasie odkurzy każdy! zakamarek kompensuje jego wady, ale wad w stosunku do roomba ma duzo mniej.
Roomba 785, Braava 380T, Scooba 450, botvac 75

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 31 paź 2015, 22:32

U mnie Neato zdarza się, że regularnie co 3 sprzątanie z niewiadomych przyczyn nie wraca do bazy, więc nawet nie ma szans wznowić odkurzania czy wystartować z harmonogramu. Taka praca nie jest dla mnie wystarczająca, wolę nie zgadywać czy dziś akurat będzie posprzątane. Z Roombą nie mam tego problemu, a jej chaotyczne jeżdżenie i czas mi nie przeszkadzają, bo przynajmniej zawsze jest na bazie i nie muszę jej szukać.
Wszystko zależy jaką masz powierzchnię, co na niej leży/stoi i na jakie kompromisy godzisz się pójść.
Jedni będą zachwyceni Neato, inni Roombą, a jeszcze inni zwykłą ręczną miotłą.
Ważne, żeby znaleźć to, co nam najbardziej odpowiada.

Aha i jeszcze mały dodatek. Siła ssania może i jest, ale na dywany czy wykładziny przy dzieciach i zwierzętach to jednak trochę jest za mała ;-)
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ