Zamienniki baterii 3200-4500 mAh ?

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
geezer
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:33
Lokalizacja: PL

Zamienniki baterii 3200-4500 mAh ?

Post autor: geezer » 04 paź 2012, 15:52

Orientuje się ktoś gdzie i za ile można kupić akumulatory Ni-Mh do NEATO ?

Z tego co wyczytałem ogniwa Li od Kobolda VR-100 się nie nadają (inna ładowarka)

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Zamienniki baterii 3200-4500 mAh ?

Post autor: GRZECH » 06 paź 2012, 20:54

geezer pisze:Orientuje się ktoś gdzie i za ile można kupić akumulatory Ni-Mh do NEATO ?
Na robotshopie 55Euro/kpl, możesz poszukać na ebay'u za niecałe 50$.
Może bede miał, z naciskiem na "może" Ni-MH, 7.2V, 3500mAh, 46$ kpl.
Jak się nie spieszy poczekaj lub powiedz za ile chcesz kupić.
Może uda się jakąś przesyłkę zamówić :)
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 18 paź 2013, 15:25

Odświeżę temat...
Mój Neato po około półrocznej eksploatacji teraz już sprząta tylko w cyklach po 10-15 min, po czym wraca do stacji. Czyli, mile powiedziane, całkowicie do bani.

Gdzie zakupić nowe akumulatory, gdy stare zaczynają nawalać?

Na razie wyszukałem te możliwości:
# robotshop.com - tu zapłacimy z najtańszą przesyłką ~110USD za nie wiadomo jaką pojemność akumulatorków. Na przesyłkę poczekamy spory czas i możliwe, że dojdą dodatkowe koszty celne(?).
# ebay (international) - można znaleźć 2-pak 3500-3600mah (widziałem jakiś czas temu i 3800mah, ale jakoś poznikały) za - w przeliczeniu - około 200-250zł (z przesyłką) - oczywiście jaką faktyczną pojemność one mają, można tylko zgadywać... i należy dobrze sprawdzić, czy oferta obejmuje faktycznie 2-pak czy pojedynczą baterię.
# robosklep.pl - z przesyłką 398,00zł, brak info o pojemności.
# batteryupgrade.pl - 3500mah, 165zł (za 1 akumulator, czyli 330,00zł razem), przesyłka darmowa.
# robot-doc.com - tu można dać wykonać upgrade (ala MacGyver) własnych akumulatorów do 4500mah. Koszt to 120$ + ~20$ za transport. Jednak wymagane jest dostarczenie zużytych akumulatorów, czyli dodatkowe koszty za wysyłkę (do USA). Zwiększona pojemność nie wydłuży czasu pracy robota na jednym doładowaniu, ale ma podobno znacznie wydłużyć żywotność baterii.

Wymieniał ktoś już w swoim Neato akumulatory?
Jak długo były eksploatowane przed wymianą?
Gdzie i za ile kupiliście nowe?

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 18 paź 2013, 16:52

hoaxx pisze:Mój Neato po około półrocznej eksploatacji teraz już sprząta tylko w cyklach po 10-15 min, po czym wraca do stacji. Czyli, mile powiedziane, całkowicie do bani.
Wraca po 10-15 minut pracy na DOŁADOWANIE czy wraca do stacji i koniec?
hoaxx pisze:# robotshop.com - tu zapłacimy z najtańszą przesyłką ~110USD za nie wiadomo jaką pojemność akumulatorków. Na przesyłkę poczekamy spory czas i możliwe, że dojdą dodatkowe koszty celne(?).
Teraz od autoryzowanych sprzedawców prawdopodobnie kupisz 3200mAh. Neato wycofał pojemność 3500mAh.
Oczywiście w internecie kupisz większe pojemności.
Robotshop nie ma opłat celnych gdyż przesyłka wysyłana jest z Francji.

Co do ebay'u. Ceny są atrakcyjne jednak nie wiem jak jest z ich prawdziwą pojemnością i żywotnością. Czytałem że niektórzy sprzedawcy zamiast 2kpl wysyłają jeden komplet a kupujący sugeruje się np. zdjęciem oferty.

------------------------
Miałem w swoim poprzednim Neato akumulatory 1,5 roku czyli ponad 500 sprzątań i nie zauważyłem spadku czasu pracy tak drastycznego jak u Ciebie.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 18 paź 2013, 17:13

Rozbierz, sprawdź jakie ogniwa i zleć zgrzanie, niech nie zgrzewają zewnętrznej folii termo i zamontuj termistor sam (ze starych) jeśli jest. Sklep bateryjka na allegro to zrobi, masz gwarancje pojemności. Jeśli się mylę co do nazwy sklepu, poszukaj "zgrzewanie ogniw". Ja tak zrobiłem z aku do wkretarki.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 18 paź 2013, 17:53

GRZECH pisze:Wraca po 10-15 minut pracy na DOŁADOWANIE czy wraca do stacji i koniec?
Ładuje, potem rusza ponownie. Wykonuje swoje maksymalne 3 wyprawy, co u mnie nie starcza na całe mieszkanie.
GRZECH pisze:Teraz od autoryzowanych sprzedawców prawdopodobnie kupisz 3200mAh. Neato wycofał pojemność 3500mAh.
To ogólnie słabo. Mniejsza pojemność oznacza procentowo większe rozładowanie (deep discharge), co - z tego co mi wiadome, skraca znacznie żywotność. Dla producenta oczywiście super, gdy klient co rok wymienia aku...
GRZECH pisze:Robotshop nie ma opłat celnych gdyż przesyłka wysyłana jest z Francji.
Zależy gdzie się złozy zamówienie.
Zakładam, że składając zamówienie tu: http://www.robotshop.com/eu/productinfo ... lang=en-US przesyłka idzie faktycznie z Francji, natomiast zamawiając tutaj:
http://www.robotshop.com/neato-xv-11-re ... ies-3.html (z płatnością w USD) pójdzie z USA.

Akurat przy aku różnicy w cenie praktycznie nie ma, bo przesyłka z USA droższa, ale gdy porównywałem inną część (koło z silnikiem, bo mi nawala) - to z Francji było 60euro, z USA 60usd.
GRZECH pisze:Co do ebay'u. Ceny są atrakcyjne jednak nie wiem jak jest z ich prawdziwą pojemnością i żywotnością. Czytałem że niektórzy sprzedawcy zamiast 2kpl wysyłają jeden komplet a kupujący sugeruje się np. zdjęciem oferty.
Dokładnie tak jest - jeżeli nie piszą wyraźnie, że jest to komplet dwóch, to dostanie się pojedynczą - tak samo na batteryupgrade (ich oferta rzuca się w adwords przy wszystkim na temat Neato) - oni nawet na email nie do końca umieli to odpowiedzieć...
GRZECH pisze:Miałem w swoim poprzednim Neato akumulatory 1,5 roku czyli ponad 500 sprzątań i nie zauważyłem spadku czasu pracy tak drastycznego jak u Ciebie.
Tylko z tego co pamiętam, to u ciebie na jednym naładowaniu dał by radę posprzątać całe mieszkanie 2-3x (w taki sposób NiMH powinien przeżyć do 10 lat) -- u mnie od początku zużywał pierwsze naładowanie i kilka minut z drugiego - czyli głębsze rozładowanie + częstsze naładowanie.

Najmocniej w kość mu chyba dało, gdy na tygodniowy wyjazd ktoś z rodziny mi z prądu odłączył stację - po powrocie Neato był całkowicie rozładowany, a to dla NiMH już w ogóle niekorzystny stan.

[ Dodano: 2013-10-18, 18:56 ]
sondejm pisze:Rozbierz, sprawdź jakie ogniwa i zleć zgrzanie, niech nie zgrzewają zewnętrznej folii termo i zamontuj termistor sam (ze starych) jeśli jest. Sklep bateryjka na allegro to zrobi, masz gwarancje pojemności. Jeśli się mylę co do nazwy sklepu, poszukaj "zgrzewanie ogniw". Ja tak zrobiłem z aku do wkretarki.
Z moim ograniczonym utalentowaniem bym już potrzebował produkt końcowy albo co najmniej dobry tutorial co i jak zrobić.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 18 paź 2013, 18:06

Napisz jaki model Neato i jaki rocznik z jakim softem.
Zaskakująco szybko ta bateria się "skurczyła".
Ja miałam w ręce model-używkę XV-25 w którym bateria działała podobnie 10 minut, tylko nie wiem ile miał przepracowane na bateriach. Poszedł do reklamacji właśnie ze względu na żywotność baterii.
Przy takim czasie pracy w ogóle nie można mówić o jakimkolwiek użytkowaniu.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 18 paź 2013, 18:34

barbapuppa pisze:Napisz jaki model Neato i jaki rocznik z jakim softem.
Zaskakująco szybko ta bateria się "skurczyła".
Ja miałam w ręce model-używkę XV-25 w którym bateria działała podobnie 10 minut, tylko nie wiem ile miał przepracowane na bateriach. Poszedł do reklamacji właśnie ze względu na żywotność baterii.
Przy takim czasie pracy w ogóle nie można mówić o jakimkolwiek użytkowaniu.
U mnie też Model XV-25.
Rocznika nie znam. Kupiony na wiosnę br. na Allegro.
Nieużywany, ale oferowany bez gwarancji.
Wówczas jedno naładowanie wystarczało na prawie 60 minut pracy.

Dane z menu, gdy go kupiłem:
SW 3.0.17235
LDS V2.6.15295
Board Rev 64
Board SW 176242

Po aktualizacji:
SW 3.1.17844

W tym wątku opisywałem użytkowanie w moich warunkach:
neato-xv-21-xv-25-pierwsze-kroki-vt767.htm
GRZECH stwierdził, że w porównaniu mój dość długo sprząta (u niego 50m2 w 30 minut, u mnie 60m2 w około godzinę). Możliwe, że spowodowane jest to awarią prawego koła (znacznie większy opór niż w lewym), choć wątpię, żeby mogło to być do takiego stopnia (znaczną większość zużywa zapewne turbina odkurzacza?).

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 18 paź 2013, 20:09

sondejm pisze:zamontuj termistor sam (ze starych) jeśli jest.
Wszędzie się rozpisują że jest. Czasem jest widoczny przez folię między ogniwami.
hoaxx pisze:Ładuje, potem rusza ponownie. Wykonuje swoje maksymalne 3 wyprawy, co u mnie nie starcza na całe mieszkanie.
Więc wraca by się doładować.
Można więc spróbować reset ustawień baterii - wybrać w menu nowe baterie. Robot ustali od nowa pojemność baterii przy naładowaniu/ach. Przedtem można dla dokładnego resetu odłączyć oba aku na złączach.
hoaxx pisze:Mniejsza pojemność oznacza procentowo większe rozładowanie (deep discharge)
Być może dlatego producenci ograniczyli w nowych firmware 3.x czas pracy do około 70 minut (prawdopodobnie przez pomiar napięcia aku podczas pracy)
Zakładam, że składając zamówienie tu: http://www.robotshop.com/...e-05&lang=en-US przesyłka idzie faktycznie z Francji, natomiast zamawiając tutaj:
http://www.robotshop.com/...atteries-3.html (z płatnością w USD) pójdzie z USA.
Kupowałem jako pierwszy Neato w Europie przez Robotshop'a z USA. Cła nie płaciłem gdyż mają jakiś magazyn wysyłkowy w Irlandii. Możesz się u nich upewnić.
hoaxx pisze:Tylko z tego co pamiętam, to u ciebie na jednym naładowaniu dał by radę posprzątać całe mieszkanie 2-3x (w taki sposób NiMH powinien przeżyć do 10 lat) -- u mnie od początku zużywał pierwsze naładowanie i kilka minut z drugiego - czyli głębsze rozładowanie + częstsze naładowanie.
Dlatego że zmienili granice czasu pracy (rozładowania aku) w nowych firmware od 3.x.
Teraz mam firmware 3.2... aku 3200mAh i sprząta do 70 minut.
Jak odnajdę zapasowe aku 3500mAh to porównam.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 18 paź 2013, 23:53

GRZECH pisze:Można więc spróbować reset ustawień baterii - wybrać w menu nowe baterie. Robot ustali od nowa pojemność baterii przy naładowaniu/ach. Przedtem można dla dokładnego resetu odłączyć oba aku na złączach.
Próbowałem już, tyle że bez odłączania. Ale czytając po forach, raczej nie spotkałem się z faktyczną użytecznością tej funkcji.
GRZECH pisze:Być może dlatego producenci ograniczyli w nowych firmware 3.x czas pracy do około 70 minut (prawdopodobnie przez pomiar napięcia aku podczas pracy)
Na to wygląda. Sprawdziłem stan baterii poprzez komunikację USB (komenda GetCharger), i wychodzi na to, że komunikat Low Battery wyskakuje u mnie przy trochę ponad 40%.

Od czego to uzależnili, trudno powiedzieć - gdyby od faktycznego pomiaru napięcia, to aku o większej pojemności powinny pozwalać na dłuższą pracę, a podobno nie ma różnicy...

Co mnie za to bardzo irytuje, to fakt, że moja dioda cały czas pozostaje zielona, dopiero podczas ładowania zmienia kolor. Nie wydaje mi się to normalne.
GRZECH pisze:Teraz mam firmware 3.2... aku 3200mAh i sprząta do 70 minut.
Jak odnajdę zapasowe aku 3500mAh to porównam.
Wersja 3.2 jest w tej chwili tylko w nowych modelach (Signature)?
Patrzałem na ich stronie, do mojego 3.1 jest aktualna.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 19 paź 2013, 10:19

hoaxx pisze:GRZECH napisał/a:
Można więc spróbować reset ustawień baterii - wybrać w menu nowe baterie. Robot ustali od nowa pojemność baterii przy naładowaniu/ach. Przedtem można dla dokładnego resetu odłączyć oba aku na złączach.
Próbowałem już, tyle że bez odłączania. Ale czytając po forach, raczej nie spotkałem się z faktyczną użytecznością tej funkcji.
To dla potrzeb robota, który ustala max pojemność baterii. Przekładać się to powinno na czas rozładowania baterii --> czas pracy robota.
Co mnie za to bardzo irytuje, to fakt, że moja dioda cały czas pozostaje zielona, dopiero podczas ładowania zmienia kolor. Nie wydaje mi się to normalne.
Normalne.
hoaxx pisze:Wersja 3.2 jest w tej chwili tylko w nowych modelach (Signature)?
Patrzałem na ich stronie, do mojego 3.1 jest aktualna.
Wersja 3.2 jest ta sama w Signature oraz nowych dostawach XV...
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 19 paź 2013, 12:35

sondejm pisze:Rozbierz, sprawdź jakie ogniwa i zleć zgrzanie, niech nie zgrzewają zewnętrznej folii termo i zamontuj termistor sam (ze starych) jeśli jest. Sklep bateryjka na allegro to zrobi, masz gwarancje pojemności. Jeśli się mylę co do nazwy sklepu, poszukaj "zgrzewanie ogniw". Ja tak zrobiłem z aku do wkretarki.
Na Allegro znalazłem Sklep "bateryjkacom", użytkownik "UCHWYTY_ ": http://allegro.pl/show_item.php?item=3627863211

Na Google: http://www.bto.pl
Tu mi odpowiedzieli, że mam im wysłać stary komplet i oszacują koszy.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 19 paź 2013, 14:53

Aku do Carneo 3000mAh 210zł
http://allegro.pl/bateria-aku-carneo-sm ... 68468.html

Aku do neato:
http://allegro.pl/akumulator-4-3a-17670 ... 67056.html
pakiet 6 szt. tj. jeden zestaw: 132zł+zgrzew+termistor+przesyłka...
Furory niestety nie robi... ale alternatywa jest.

Aku do Roomby też nie tanie:
http://allegro.pl/bateria-akumulator-ro ... 58447.html
160zł... drożej od paweł2m?

Drugi sprzedawca:
http://www.bto.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=37484
cena pojedynczego aku też nie jest niska ~28zł 4000mAh
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 19 paź 2013, 15:49

R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
hoaxx
Posty: 40
Rejestracja: 19 lut 2013, 2:53
Lokalizacja: Bydzia

Post autor: hoaxx » 25 paź 2013, 13:31

GRZECH pisze:Aku do neato:
http://allegro.pl/akumulator-4-3a-17670 ... 67056.html
pakiet 6 szt. tj. jeden zestaw: 132zł+zgrzew+termistor+przesyłka...
Furory niestety nie robi... ale alternatywa jest.
Od nich otrzymałem następujące info:

"koszt wykonania pakietu z 6 ogniw w oryginalnym wymiarze 150pln brutto pojemność 3800mah 7,2v
Lub mieszczący sie w wymiarze do 7,1cm x 3,4cm o pojemności 4500mah 180pln brutto"

Czyli 22zl za szt 3800mah + 18zl za zgrzew.

A termistor będę potrzebował nowy, czy można zastosować ten ze starego aku?
GRZECH pisze:Pojawiły się zamienniki do neato: http://www.ebay.pl/itm/BATTERY-7-2V-360 ... SS:PL:3160
przesyłka gratis
Szału też nie robi, ale obecnie na ebay jedna z lepszych ofert. Oczywiście cena za 1 szt.
Gdyby nie obawa, że to totalna chińszczyzna nie trzymająca żadnych parametrów, to pewnie tu by się najbardziej opłacało.

Myślę też nad tymi 4500mah za 360zł za 2-pak... Ciekawe, czy taki upgrade faktycznie wydłuży żywotność w porównaniu do 3600-4000mah.

ODPOWIEDZ