Agait, zwany Agatką

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 24 wrz 2013, 17:44

GRZECH pisze: Ta marka robota nie jest zbyt popularna na forum, a jeżeli w ogóle jest to bardzo
a szkoda ... bo ostatnio wysypało tanimi automacikami i dużo firm obniżyło ceny, ja np. się skusiłam na takich chińskie cudo od ASUSA czyli AGAiT i jestem bardzo zadowolona robi to co powinien robić sprzata resztki chipsów i sierść po kocie kiedy ja wychodze do pracy i chyba nic więcej od tego automaciku nie oczekuję. Jak ktoś chce wydawać po kilka tysięcy to przecież może, ja wydałam niecałe 500 w licytacji na allegro na nowy odkurzacz i jestem super zadowolona z decyzji.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 24 wrz 2013, 17:49

Fajnie, że jesteś zadowolona.
Zdradź nam jeszcze kilka szczegółów:
A jak dawno kupiłaś urządzenie?
Jaką powierzchnię sprząta (m2, ilość pokoi, czy są dywany, itp)?
Jak często?
Czy w domu są zwierzęta, dzieci?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 25 wrz 2013, 9:01

A jak dawno kupiłaś urządzenie?

tak po prawdzie to dostałam ją w "wyproszonym" prezencie

Jaką powierzchnię sprząta (m2, ilość pokoi, czy są dywany, itp)?

40-50, kuchnia przedpokoj i salon

Jak często?

codziennie w automacie

Czy w domu są zwierzęta, dzieci?

kot i jamnik, i 2 małych dzieci


agata działa w trybie automatycznym włączana jest o 9, i sama sprząta ( a raczej odkurza ) ... bo to dosłownie odkurzanie, czyli zbieranie małych paproszków i krótkiej sierści, co 2 dni czyszczę pojemniczek ( mógłby być większy :-) ) czuję naprawdę poprawę życia jak wracam i gołą nogą czuć różnicę miedzy tym jak wychodziłam a wracałam ... no i te poczucie jak się widzi minę teściowej lub znajomych bezcenne
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013, 17:34 przez pracownia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 25 wrz 2013, 15:20

pracownia pisze:tak po prawdzie to dostałam ją w "wyproszonym" prezencie ( nie wiem ile leżało w szafie ;-) )
beaataa pisze:Witam,

Kuszące są melisy czy agait za dość przystępną cenę
na co odpisałaś
pracownia pisze: kuipłam parę dni temu AGAiT za niecałe 500 na allegro i jestem zachwycona świetny gadżet i a mój facet nie odrywa się od pilota do tego cuda, i śliczna jest ( wołamy na nią Agata )
Hmm. Kupiłaś z szafą?
Bo tutaj w temacie carneo-smart-cleaner-610-vt235.htm
pracownia pisze: a szkoda ... bo ostatnio wysypało tanimi automacikami i dużo firm obniżyło ceny, ja np. się skusiłam na takich chińskie cudo od ASUSA czyli AGAiT i jestem bardzo zadowolona robi to co powinien robić sprzata resztki chipsów i sierść po kocie kiedy ja wychodze do pracy i chyba nic więcej od tego automaciku nie oczekuję. Jak ktoś chce wydawać po kilka tysięcy to przecież może, ja wydałam niecałe 500 w licytacji na allegro na nowy odkurzacz i jestem super zadowolona z decyzji.


[ Dodano: 2013-09-25, 16:25 ]
No przekonasz nas jak dasz fotki z brudami w koszu, ze 3 chociaż, lub film z opróżniania i kosza i jazdę z pilota.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 25 wrz 2013, 17:39

sondejm pisze: No przekonasz nas jak dasz fotki z brudami w koszu, ze 3 chociaż, lub film z opróżniania i kosza i jazdę z pilota.
w szafie leżała jak byłam na urlopie co w tym dziwnego ??? ( "nie wiem" powinno być napisane "nie pamiętam dokładnie" ... pisałam z pracy ;-) ) chyba najważniejsze że używam ten odkurzacz od niedawna, kilka dni w tą czy w tamtą ... zresztą co to cię obchodzi ? , uprościłam dla forum ( dostałam -> kupiłam ) bo w sumie kuipone było z wspólnego konta, a jak chcesz sobie obejrzeć fotki lub film to poszukaj w necie. Chyba jakiś przewrażliwiony jesteś ... "nie przekonasz nas", jakich nas ? myślałem że piszesz za siebie, poza tym po takiej deklaracji to nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać. Napisałam posty tylko dlatego że sama szukałam niedrogiego automatu, i trafiłam na dużo opisów roomby i carneo z 2011 roku ale była ona za droga i za stara, i wymyśliłam sobie coś innego: taniego a dobrego. Nie jestem snobem i kupiłam rzadko lub wcale nie opisywany model czym się podzieliłam, może się komuś przyda ... nie każdy ma kilka tys na wydaniu

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 25 wrz 2013, 18:20

Byłoby fajnie, jakbyś zamieściła fotki odkurzacza.
To zupełnie co innego oglądać fotki z reklamy, a takie od użytkownika.
Najlepiej jakbyś zrobiła z góry i od spodu i pilota.
To może być przydatne dla potencjalnie zainteresowanych osób.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 25 wrz 2013, 18:24

pracownia pisze:.. nie każdy ma kilka tys na wydaniu
Cena nowej Roomby w PL w sklepach internetowych zaczyna się od 999 zł.
U domokrążców 4500 zł za to samo lepiej wyposażone lecz starsze.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 25 wrz 2013, 19:17

Nie ma już domokrążców i ceny 4500, ten temat został zamknięty.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 25 wrz 2013, 19:20

Roomba 625 PRO została zaprzestana...? ;-)
Nie wiedziałem. RIP
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 25 wrz 2013, 20:41

barbapuppa pisze:Byłoby fajnie, jakbyś zamieściła fotki odkurzacza.
To zupełnie co innego oglądać fotki z reklamy, a takie od użytkownika.
Najlepiej jakbyś zrobiła z góry i od spodu i pilota.
To może być przydatne dla potencjalnie zainteresowanych osób.
ufff ... okazuje wcale nie tak prosto zrobić sensowną fotkę komórką i mnie to mocno przerosło, może w przyszłości coś wyślę jak się douczę, teraz postaram się opisać Agatę dla potomności ( bo widzę że osobny temat z tego wyszedł ) pilot działa normalnie ale jest taki sobie ( troszkę za mały i się czasem po prostu w domu gubi ) ja zresztą od początku wcele nie miałam zamiaru go używać, i teraz to bardziej zabawka dla moich chłopaków ( tych dużych i małych ) więc nie robi mi to spejalnej różnicy, programuje się pracę na bazie i jakoś z pomocą ( polskiej ) instrukcji przez to przebrnełam okazało się że nie było jest to specjanie trudne. Agata Jeździ dość chaotycznie i bez sensu .... ale uparcie i do skutku a jako że robi to jak mnie nie ma w domu to specjanie mi to nie przeszkadza. Efekt jej pracy jest taki jak się spodziewałam odkurza, a nie sprząta więc co większe brudy zostają, ale ja chciałam ją głównie ze względu na roztocza i sierść i tutaj spełnia swoje zadanie na piątkę nie czuć gołą stopą okruszków po chlebie, chipsach, chrupkach, czy innych rzeczach uwielbianych przez moje dzieciaki ( i proszę podarować sobie uwagi o zdrowym jedzeniu ;-) ). Agata działa umiarkowanie głośno choć spać to się przy niej nie uda. Miej więcej co 2-3 dni trzeba ją opróżnić trwa to dosłownie kilka sek, łatwo i bez problemów. raz w tygodniu czyszczę szczotkę ( zawijają się na niej długie włosy ) nie ma z tym też dużo roboty bo łatwo się ją wyjmuje. Jeśli chodzi o wciąganie kabli to ...wciąga, i trzeba je chować ( choć ze względu na dzieciaki i zwierzaki to i tak u nas norma )

Prawdę mówiąc naczytałam się różnych tesów i opisów, ale one wszystkie już trącą myszką i opisują modele które na rynku są już kilka lat ja chciałam coś ładnego i z tego roku, a jako że mam już coś tego producenta to wybrałam asusa. Poza tym roomba wydawała mi się za droga, a carneo ( pod różnymi nazwami ) jakoś mnie odrzucało totalną chińszczyzną. No i ten kolor ... moja Agata jest piękna czerwona i pasuje mi do różnych dodatków :-)

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 25 wrz 2013, 21:18

pracownia pisze: Miej więcej co 2-3 dni trzeba ją opróżnić trwa to dosłownie kilka sek, łatwo i bez problemów.
Oj, to znaczy że robot mało co wciąga, Roomba ma prawie pełny pojemnik po godzinie a nie po 2 dniach, no ale to już zasługa turbo szczotek.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 25 wrz 2013, 21:54

... lub dywanów.
Bez dywanów nie ma tyle kurzu.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 25 wrz 2013, 22:20

GRZECH pisze:Bez dywanów nie ma tyle kurzu.
Grzech dywany nie produkują kurzu ale go wyłapują, jeśli nie ma dywanów to dużo tego co dywan zatrzymałby będzie latała w powietrzu i przewalało się w postaci "kotów" po kątach.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 26 wrz 2013, 5:44

dokładnie, dywany to siedlisko kurzu... i samo zło
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 26 wrz 2013, 9:18

pawel2m pisze:
pracownia pisze: Miej więcej co 2-3 dni trzeba ją opróżnić trwa to dosłownie kilka sek, łatwo i bez problemów.
Oj, to znaczy że robot mało co wciąga, Roomba ma prawie pełny pojemnik po godzinie a nie po 2 dniach, no ale to już zasługa turbo szczotek.
mocno naciągana na roombę ta teza o turbo szczotkach, ( Panowie na roombie świat się nie kończy !!! ) z mojej perspektywy to wygląda tak: że im czyściej w domu tym odkurzacz mniej zbiera. Jest wrzesień dzieci brudzą w przedszkolu i szkołe :-) a z moich zwierzaków jak by mniej sierści wyłazi. Ja oceniam pracę Agaty nie po ilości brudu w zbiorniczku, a po różnicy przed i po ... i tą oceniam dość dobrze, ale nie idealnie co zrozumiałe i zelmera odpalić w sobotę i tak muszę. Ale jeśli Twój autmat po godzinie jest pełny to Ty nie o automacie pomyśl a o Pani do sprzątania :D

ODPOWIEDZ