Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
uqs
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2016, 12:24

Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: uqs » 20 lut 2016, 14:30

Wkurza mnie to strasznie, że ani w appce, ani w menu wewnętrznym nie ma funkcji powrotu do bazy. Nawet po sprzątaniu typu SPOT Botvac stoi jak osioł i czeka aż mu się bateria rozładuje. trzeba go jak jaśnie pana zanieś w lektyce do stacji dokującej. Sprząta zaje...fajnie, ale brak tej funkcj mnie rozwala. Może ktoś wie o co w tym chodzi? Przecież jak zacznie sprzątać, a przyjdą goście to wypadałoby żeby wrócił do bazy, a nie kulał się przez 2 godziny i hałasował.

P.S. Sprząta 10 razy lepiej niż roomba 880, ale brak funkcji powrotu do bazy jest żenujący.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: GRZECH » 20 lut 2016, 14:59

Pytanie. Czy robot w trakcie sprzątania "widzi" bazę w ten sposób by móc do niej zadokować?
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
uqs
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2016, 12:24

Re: Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: uqs » 20 lut 2016, 16:04

Botvac conected nie potrzebuje widzieć bazy. Jak mu sie wyczerpie bateria, to chociażby był w najdalszym pomieszczeniu to doskonale wie jaką drogę ma pokonać do bazy i idzie do niej jak po sznurku (w przeciwieństwie do roomby, która się telepota jak ż.. po pustym sklepie). Sęk w tym że jedyny sygnał powrotu do bazy Botvac dostaja jak mu się bateria wyczerpuje, albo jak skończy sprzątanie typu "cały dom" (z tego co zdążyłem wyczaić po 1 dniu użytkowania). Nie ma możliwości dać z menu appkowego, czy też wewnętrznego polecenia "wracaj do bazy", a ja chciałbym np. w sobotę jak się zaczyna fajny film przerwać hałaśliwe sprzątanie z appki androidowej mówiąc mu - go to docking station.

EDIT:
OK. Już wiem gdzie jest pies pogrzebany. Botvac ma funkcję "return to start", która to funkcja niestety powoduje że wraca on do miejsca skąd zaczął sprzątanie, co powoduje, że jak przeniosę go w miejsce gdzie ma zacząć sprzątanie np. typu "clean spot" to potem zamiast wrócić do bazy wraca w miejsce gdzie ją zaniosłem. Czyli robot całkowicie traci orientację po przenosinach manualnych, co by się zgadzało z tym że skanuje on pomieszczenie lidarem i buduje mapę terenu. Wszystkie sprzątania należy robić nie nosząc robota i wtedy funkcja "return to start" powoduje powrót do bazy. Generalnie jest to dość słabe że nie ma opcj "gdziekolwiek jesteś wróć do bazy". Chyba nad tym pracują w następnym firmware'rze, bo tak mi odpowiedzieli z neato. No ale generalnie czyści bardzo dobrze w porównaniu z roombą, która to całkowicie nie nadawała się do mojego domu i raczej była plastikową zabawką w porównaniu z neato, które sprząta mi całą chatę z sierści psa.

EDIT:
No i się myliłem. Nawet kiedy botvac zaczyna sprzątanie z bazy to funkcja "Return to start" powoduje tylko przyjechanie w okolicę bazy i nie dokuje urządzenia. No muszą nad tym popracować bo natenczas to tylko umie sprzątnąć cały dom w całym cyklu i tylko wtedy umie wrócić do bazy. Trochę pracy czeka neato...

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: sondejm » 20 lut 2016, 17:33

Piszesz bloga?

Scal posty.

Nie ma robota idealnego i długo nie będzie. Trzeba rozpatrywać personalnie wg potrzeb. To co dla kogoś jest niezbędne dla innego jest niepotrzebnym dodatkiem.

=================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: GRZECH » 20 lut 2016, 21:15

Botvac conected nie potrzebuje widzieć bazy.
Do tej pory wszystkie Neato musiały przejechać przy bazie by robot zapamiętał miejsce jego położenia.
Jesteś pewien że nie musi? Więc w jaki sposób ją odnajduje nie błądząc?

Do tej pory również Neato miał funkcję powrotu do bazy.
Wracał również po poleceniu miejscowego sprzątania jeżeli podczas pracy "widział" bazę. W przeciwnym wypadku wraca do miejsca gdzie rozpoczął pracę.

Nie ma funkcji "Return to Base"? (oczywiście funkcja ta pojawia się po jakimś czasie od rozpoczęcia sprzątania lub po znacznym oddaleniu się od bazy).
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
uqs
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2016, 12:24

Re: Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: uqs » 21 lut 2016, 9:35

GRZECH pisze: Do tej pory wszystkie Neato musiały przejechać przy bazie by robot zapamiętał miejsce jego położenia.
Jesteś pewien że nie musi? Więc w jaki sposób ją odnajduje nie błądząc?
Napisałem że odnajdzie bazę z najdalszego zakątka domu i nie musi jej widzieć fizycznie, bo ma zeskanowaną i zapamiętaną mapę pomieszczeń. Jednak pod warunkiem że wyjechał z bazy i nikt go nie nosił. Jednakże nawet w tych warunkach nie ma w menu funkcji powrotu do bazy. Wraca dopiero po skończeniu cyklu, albo jak mu się bateria wyczerpuje - wraca po cichutku jak po sznurku wyłączywszy ssanie.
GRZECH pisze: Do tej pory również Neato miał funkcję powrotu do bazy.

Nie ma funkcji "Return to Base"? (oczywiście funkcja ta pojawia się po jakimś czasie od rozpoczęcia sprzątania lub po znacznym oddaleniu się od bazy).
No to Botvac Connected nie ma tej funkcji i nigdy ona się nie pojawia w menu. Jedyna funkcja, która w szczególnych i rzadkich warunkach zaprowadzi robota do bazy to "Return to start" pojawiająca się po zapauzowaniu sprzątania. Zwykle ta funkcja powoduje powrót robota do miejsca zaczęcia sprzątania. Często nawet jeżeli rozpoczął sprzątanie z bazy to funkcja "return to start" jak już pisałem wcześniej powoduje powrót roboto w okolice bazy i tam sobie grzecznie staje uznając iż jest już OK. Nie miałem już chęci żeby poczekać, czy jak wyczerpie się bateria to w tych "sprzyjających" okolicznościach stojąc koło bazy uda mu się na nią wdrapać.
sondejm pisze: Nie ma robota idealnego i długo nie będzie. Trzeba rozpatrywać personalnie wg potrzeb. To co dla kogoś jest niezbędne dla innego jest niepotrzebnym dodatkiem.
To trzeba zrobić. Po to właśnie jest support w firmach Neato, iRobot itp. Neato ma dużą szansę na bycie idealnym robotem bo ma odpowiedni hardware, tylko soft szwankuje jeszcze nioeco.

qba
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2017, 11:51

Re: Jak bez noszenia zmusić BC do powrotu do bazy?

Post autor: qba » 02 maja 2017, 9:10

Trochę odświeżę temat, ponieważ kupiłem Neato D5, robot miał aktualizację i z tego co widzę w aplikacji to jest tam już zaimplementowany przycisk "DOCK", niestety jest on cały czas nieaktywny/wyszarzony. Zastanawiam się czy komuś udało się tą opcję wywołać? Co musi być spełnione aby ją odblokować? Np. czy robot musi ruszyć z bazy, trochę pojeździć i gdy wciśnie się "Pause" to trzeba odczekać chwile i on się podświetli, czy jak? Ponieważ kiedy puści się go normalnie z bazy, to podczas jego jazdy nie można kliknąć "DOCK".

EDIT:
Nie dawał mi spokoju ten przycisk, więc sprawdziłem jeszcze przed chwilą i faktycznie wystarczy, że Neato zacznie sprzątanie, pojeździ trochę (rozpoznał pierwszy obszar i był w połowie jego objeżdżania po obwodzie), wtedy możemy w aplikacji kliknąć pause i po chwili aktywuje się przycisk "DOCK". Po naciśnięciu robot sam wraca do bazy i podpina się pod ładowarkę.

ODPOWIEDZ