Bateria (zamiennik) starcza na pół roku w 870?

870, 880, 865, 886
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Dreptak
Posty: 37
Rejestracja: 30 gru 2015, 17:45

Bateria (zamiennik) starcza na pół roku w 870?

Post autor: Dreptak » 30 lip 2016, 8:43

Dzisiaj ze zdziwieniem stwierdziłem, że moja 870tka po pół roku jazdy na baterii padła po około 30 minutach sprzątania. Wcześniej już widziałem, że odstawiona na stację przechodzi w tryb ładowania z szybko mrugającą diodą akumulatora ale to ładowanie trwa do 8 godzin i zapala się zielona lampka.

Odkurzacz pracuje u mnie mniej więcej dwa razy w tygodniu, mieszkanie nie jest duże więc nie ma raczej szans na wyjeżdżanie każdorazowo całego zapasu energii. Nie zawsze też robot zostawał włączony na całe dnie w stacji pod napięciem. Czy to mogło przyczynić się do tak znacznego skrócenia życia akumulatora?

[aktualizacja]
Poszukałem trochę informacji, wygląda na to, że padnięty akumulator to faktycznie moja zasługa przez odłączanie od ładowania. Możecie mi tylko wyjaśnić dlaczego akurat w tych odkurzaczach bateria musi być cały czas na ładowarce? Używam na codzień tyle sprzętów na baterię - laptop, kamery na motocykl, akumulatory do lamp błyskowych... Żadna z nich nie ma w wymaganiach pozostawiania "online" gdy jest nieużywana przez dzień, dwa czy tydzień. Skąd akurat taki wymóg w przypadku pozornie identycznych baterii w odkurzaczu? Czym różnią się od baterii laptopów?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Bateria (zamiennik) starcza na pół roku w 870?

Post autor: sondejm » 30 lip 2016, 12:09

A ile z tych zabawek ma zegar, wbudowany wewnętrzny harmonogram i czuwa 24/7 na sygnał z pilota iR? Zauważ że iRobot nie montuje wyłącznika sprzętowego. W instrukcji jest napisane nie odłączaj.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ