Akcesoria - jakość zamienników

870, 880, 865, 886
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
spolak
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 11:23
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Akcesoria - jakość zamienników

Post autor: spolak » 29 lip 2015, 17:43

Witam

W zeszłym miesiącu nabyłem Roombę 880. Wczoraj podczas odkurzania robot uderzył w plastikową osłonę listwy panelu, zdjął ją i ... wciągnął ją do środka. Na skutek tego nadwyrężeniu (uszkodzeniu) uległ szary wałek AeroForce (obszar o szerokości około 2-3 mm) na całym obwodzie. Konsultant z infolinii DLF zasugerował kupno nowego kompletu wałków. Myślę, że na razie nie będę kupował nowego kompletu - zobaczę czy to uszkodzenie wpłynie bardzo negatywnie na jakość sprzątania. Jeżeli okaże się, że muszę jednak kupić nowy komplet, to chciałbym Was zapytać o jakość zamienników. Oryginalny komplet wałków, ze zniżką, kosztuje 110 zł w sklepie irobot; zamiennik 70 zł (Allegro- sprzedawca EWA OLECH QUINTAL). Czy ktoś z Was używał zamienników? Jak oceniacie ich jakość?

S. P.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Akcesoria - jakość zamienników

Post autor: sondejm » 29 lip 2015, 18:04

Kupiłem kiedyś szczotki boczne u quintaltech- chyba- porażka. Oryginał trzyma nawet rok a zamiennik kwartał i "wyliniała", podobnie filtry- dostają dziury, za pół ceny to można rozważyć, choć kupiłem ostatnio od pawel2m 2 szczotki do szarego i widzę że są ok, nowe trzymają 2 lata zobaczymy.

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

spolak
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2015, 11:23
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Re: Akcesoria - jakość zamienników

Post autor: spolak » 30 lip 2015, 6:59

Dzięki za informację. Szkoda, że Quintaltech się nie sprawdził - mają swoją siedzibę 300 metrów od mojego bloku, miałbym niedaleko ;-) Użytkownik Pawel2m prowadzi sklep Cyber-Shop, będę się tam musiał wybrać. :mrgreen:

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Akcesoria - jakość zamienników

Post autor: sondejm » 30 lip 2015, 9:42

Nie, nie, nie, oni mają raczej z tego samego źródła (PRC), miałem na mysli to że niektóre zamienniki sa ok a inne b. ałabe niezależnie od źródła. Czyli szczotek bocznych i filtrów zamienników nie polecam, a szczotki główne są raczej ok.

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ