Bosch Indego Connect 400

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Bosch Indego Connect 400

Post autor: mobzd » 08 sie 2017, 15:25

Jako, że mało polskojęzycznych informacji w sieci o tym robocie koszącym pozwoliłem sobie założyć nowy wątek.
Seria Indego znana wcześnie z większych modeli 800/1200 a teraz również 350/400 jako jedna z niewielu wprowadza systematyczne koszenie 'pasek w pasek'. Jako, że zawsze byłem przeciwnikiem chaotycznego odbijania się robota od przeszkód czego efektem są Neato Botvac'i w moim domu, dlatego zdecydowałem się na zakup modelu Indego Connect 400.
Mój trawnik według załączonej mapy wykonanej przez robota ma 279m kwadratowych powierzchni. Robot całość kosi w około 5 godzin - 5 cykli 30 min koszenia i 30 minut ładowania.Dzięki pamiętanej mapie robot w kolejnych etapach kosi kolejne obszary aż do pokrycia 100% dostępnego obszaru. Również powrót do stacji ładowania jest 'nawigowany'.
Ciekawostką jest łączność Indego Connect ze światem. Robot posiada wbudowany modem i korzysta z własnej usługi GPRS dzięki czemu nie trzeba łączyć go z domowym WiFi. Efektem tego jest łączność nawet w większym ogrodzie gdzie WiFi już nie sięga. Dzięki połączeniu robot informuje o potencjalnych problemach podczas koszenia. Zdalnie można ustawić harmonogram koszenia jak i ręcznie przywołać robota do bazy.
Robocik jest bardzo cichy - napęd kół jest prawie bezgłośny a słychać jedynie silnik tarczy koszącej oraz dźwięk ścinania koszonej trawy.
Indego każdy pełny cykl koszenia zaczyna od obkoszenia krawędzi ogrodu wzdłuż przewodu ograniczającego. Każdy nowy pełny cykl prowadzony jest w innym kierunku dzięki czemu unika pasków wyjeżdżonych zawsze w ten sam sposób.
Jedyny minus jaki dostrzegam do tej pory to konieczność zostawienia sporego marginesu od trwałych przeszkód. Odległość od przeszkody do przewodu ograniczającego musi mieć minimum 28cm z czego dokaszane jest około 9cm. Wokoło ogrodu mam opaskę z włókniny wysypanej korą i to się sprawdza ale wokoło tarasu mam jeden rząd kostki brukowej 11cm więc kilka cm zostaje niedokoszone. Będę chyba musiał dołożyć tam jeszcze jeden rządek kostki.

Jeśli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem :-)

W załączeniu mapa ogrodu z apki Boscha.
IMG_1839.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ