Neato XV-11 konkurencją dla Roomby?

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Neato XV-11 konkurencją dla Roomby?

Post autor: TomeC » 14 sty 2010, 13:30

Neato XV-11 to nowość na rynku inteligentnych odkurzaczy.XV-11 szczyci się innowacyjnym systemem skanowania pokoju RPS (room positioning system).System ten używa laserów w celu określenie położenia drzwi, mebli i przedmiotów. Gwarantuje to ,że robot uniknie zderzeń z meblami lub innymi przedmiotami.Ponadto dzięki pomocy laserów system rozpozna drzwi i wyśle robota do sprzątnięcia sąsiedniego pokoju.Te same lasery wykrywają także schody i miejsca z których robot może spaść.
Jego prostokątny przód jest zaprojektowany po to aby sprawnie wysysać brud z narożników z którymi ma problem większość robotów odkurzających dostępnych na rynku.Inżynierowie z Neatorobotics dołożyli wszelkich starań aby siła ssania była jak największa w stosunku do konkurencyjnych robotów.
Oczywiście Neato wyposażony jest w stację dokującą do której powraca gdy akumulatory się wyczerpują.
Według mnie jedynym mankament może być brak wirtualnych ścian.Do odseparowania powierzchni używamy taśmy magnetycznej.Patent dość stary mało praktyczny rodem z Electroluxa Trillobite.
Cena-399$
Więcej na www.neatorobotics.com

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/u6QV1BT6QP8&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/u6QV1BT6QP8&hl ... 2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

trebuh65
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2011, 16:05
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: trebuh65 » 07 mar 2011, 16:50

Witam po raz pierwszy.
Jestem byłym użytkownikiem Roomby 562, piszę byłym ponieważ ciotunia :lol: przyleciała tydzień temu z Neato XV-11 i po pierwszych ruchach roomba pojedzie do garażu :arrow:.
Różnica jak między niebem a ziemią, skanowanie pomieszczenia jest na tyle dokładne, że nie wpada np. na nogi. Rzeczywiście brak wirtualnej ściany ale tylko mentalnie, mam salon połączony z jadalnią i kuchnią przy Roombie jak nie postawiłem ściany to sprzątanie trwało wiecznie miałem wrażenie że "R" się gubi, Neato robi to pojedynczym przejazdem, nawet na górze (trzy sypialnie i łazienka) przy otwartych drzwiach sprząta bez problemu wszędzie i nie spada z e schodów. Subiektywnie stwierdzam że dywan jest lepiej odkurzony a obiektywnie, że narożniki i powierzchnie wokół nóg zdecydowanie lepiej. Natomiast ma jedną wadę jest o ok 0,6 cm wyższy od "R" czyli 10,1cm, niby niewiele ale podłoga pod kredensem w jadalni jest nieosiągalna.
Co do stacji to wczoraj wrócił z pokoju obok naładował się i zaczął dokładnie w miejscu w którym skończył.
Reasumując 562 jedzie do "garażu". mam wrażenie że konstruktorzy NEATO przeskoczyli Roombe o epokę.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 09 mar 2011, 19:41

mnie się też spodobał ten odkurzacz jak pierwszy raz widziałam filmiki na necie (ze względu na tą płaską część wydał mi się bardziej praktyczny), ale póki co nie jest osiągalny u nas, a jak się nie ma "ciotuni" to klapa, ale myślę, że jeśli faktycznie jest taki dobry jak piszesz, a konstruktorzy zmniejszą nieco wysokość, to będzie śmiało mógł pobić obecnego lidera :lol:

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 12 mar 2011, 9:59

na razie nie ma co gdybać trzeba przetestować

trebuh65
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2011, 16:05
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: trebuh65 » 12 mar 2011, 15:50

Witam nie było mnie troszeczkę, co do obniżenia wysokości to nie liczyłbym na to, trudno pod jedną komodą można ręcznie. Co do "ciotuni" to wertując opinie na amazon trafiłem na opinie jakiegoś niemieckiego użytkownika który również był zachwycony Neato, a zakupił dwie sztuki za pośrednictwem: http://www.hammacher.com/Product/78195?promo=search.
Podobno otrzymał "Lifetime Guarantee" trudno i powiedzieć jak wygląda dostawa do nas, ale jeżeli komuś się chce to można pytać. Ja generalnie co kolejne odkurzanie to bardziej go lubię, rumba może ie była najgorsza ale neato to przeskok kilku klas :lol:

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 20 mar 2011, 14:10

Witam,

Pytanie głównie skierowane do użytkowików tego urządzenia.
Długo szukałem jak urządzenie wygląda od spodu.
Uważam iż raczej ma problem ze sprzątaniem w narożach, gdyż nie posiada oprócz wałka od spodu, szczotki-zmiotki!!!!
A może sie mylę?? :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?:

Inne roboty mają jedną lub dwie boczne szczotki które wymiatają z naroży. A tu tylko wałek....
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 mar 2011, 10:53

grzech ja mam akurat roombę z tą szczotką wymiatającą i powiem Ci, że w narożnikach sobie nie radzi, głównie ze względu na okrągły kształt (szczotka nie dostaje, a ssanie małe)
z tego co czytałam na necie i z filmów oglądanych z Neato w roli głównej, to tam nie ma szczotki wymiatającej, bo trochę na innej zasadzie to działa, w Neato jest duża moc ssąca, która zasysa wszystko i to właśnie jest ten plus, że taka "miotełka" jest zbędna
no ale niech się wypowiedzą Ci co użytkują

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 21 mar 2011, 13:14

Miałem wypożyczoną Roombę 625 od sprzedawcy. W narożach samych nie dała rady, ale przy krawędziach było dobrze.
W Neato nie zauważyłem żadnej szczotki zamiatającej, więc zastanawia mnie jak sobie radzi z krawędziami i rogami. Myślę że same ssanie to będzie za mało.
Więc zastanawiam się nad Carneo 610.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 mar 2011, 18:48

faktycznie wzdłuż krawędzi nie mam zastrzeżeń do Roomby
z Carneo nie miałam do czynienia, sam film mnie nie przekonał, a testów skuteczności, czy porównania z innymi jakoś nie znalazłam
jeśli chodzi o Neato to najlepiej, żeby Ci odpowiedział trebuh65, bo on użytkuje i jest zadowolony bardziej niż z Roomby

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 25 mar 2011, 13:44

Powiem w ten sposób:
ZARAZIŁEM się tym robotem.
Po zaznajomieniu się szerszym z wykorzystywaną techniką i możliwościami uważam, iż jest ogromna przepaść w porównaniu z innymi robotami, które na dzień dzisiejszy są dostępne.
Neato to kilka EPOK do przodu.

Do orientacji w terenie wykorzystuje topografię tworzoną na bieżąco przy użyciu wiązki lasera. Sam po wykonaniu pracy w jednym pokoju przechodzi do kolejnego pomieszczenia.
Co najważnejsze wg mnie, potrafi wrócić (i wraca) przez kilka pokoi bez błądzenia do stacji dokującej.
Polecam film z konferencji nt. tego robota na YouTube (8 części) oraz inne demonstrujące jak "widzi" robot, jak tworzy topografię pomieszczeń, jak zaznacza co posprzątał a gdzie nie itp.

Skierowałem też e-maila do producenta. Udzielił mi następującej, optymistycznej odpowiedzi:
Dear Grzegorz,
Thank you for contacting Neato Robotics customer care.

The Neato XV-11 will accept 240v, so they may be used overseas. Unfortunately, at this time we are not shipping outside of the US and Canada and we currently do not have any retailers overseas. We expect availability in Europe sometime this summer. Please continue to visit our website for shipping updates. If you have any further inquires, please do not hesitate to contact us.

Regards,
Jennifer
Neato Robotics Customer Care
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 25 mar 2011, 19:44

tutaj masz jeszcze porówanie Neato i Roomby http://www.botjunkie.com/2010/06/04/iro ... ato-xv-11/

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 13 kwie 2011, 14:50

Super informacje - jak dla mnie.
Pochwal się w jaki sposób nabyłeś tego robota itd.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 13 kwie 2011, 18:26

pitt to, że w lecie będzie w Europie, nie musi koniecznie oznaczać, że w Polsce, tak optymistyczna chyba bym nie była

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

XV-15

Post autor: GRZECH » 02 gru 2011, 9:54

Za parę tygodni będę mógł cokolwiek powiedzieć co do porównania iRomba i Neato.
Miałem rombe 625, ale nie spełniła mych oczekiwań i zachcianek :) teraz czas na neato.
Jestem dobrej myśli.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 gru 2011, 11:02

no to czekamy na relację :-)

ODPOWIEDZ