Zakup Neato - pytania

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Smietana
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Zakup Neato - pytania

Post autor: Smietana » 06 sie 2012, 23:40

Mój pierwszy post - witam wszystkich serdecznie!

Trochę poczytałem Wasze forum i nie tylko i zdecydowałem się na pomoc domową Neato.

Mam jednak kilka pytań, a niewiele czasu na poszukiwanie odpowiedzi...

Chciałbym zatrudnić Neato w mieszkaniu 57m2, 3 pokoje + kuchnia z deska barlinecka na podlodze. Na stanie mam trzy kotki, a w USA ciocię :)

Podejrzewam, że na tej mojej desce szczotka będzie tak samo hałasować jak na panelach, więc czy lepszą opcją będzie wersja XV-21 Pet, czy XV-11 ze szczotką VR-100
Gdzie najlepiej kupić poszczególne elementy: Neato, szczotka, filtr - chyba też wypada :)?
Jak często będę musiał czyścić szczotkę z sierści kotów i czy jest to bardzo upierdliwe?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 07 sie 2012, 8:12

witaj Smietana na forum
ponieważ testowałam tylko zwykłe Neato bez "usprawnień", więc nie mogę odpowiedzieć na pytania odnośnie lepszości poszczególnych rozwiązań
jednak jako użytkownik Roomby, która posiada szczotkę włosianą (a takie rozwiązanie bierzesz pod uwagę, a szczotki przecież niewiele się różnią) mogę powiedzieć, że ciężko Ci będzie uzyskać jednoznaczną odpowiedź na pytanie odnośnie czyszczenia sierści po kociakach ze szczotki
zależy jak często będziesz go używać, jak długa sierść jest u kotów, zresztą nie tylko sierść, ale i włosy ludzkie zapewne też znajdziesz nawinięte
w każdym razie będziesz musiał sam dojść do tego podczas użytkowania, najlepiej sprawdzając po każdym sprzątaniu, czasem trzeba będzie pewnie za każdym razem (szczególnie jak kotki będą zrzucać futerko), a czasem po którymś razie, to też zależy od częstotliwości zapuszczania sprzętu
jeśli chodzi o szczotkę włosianą, to do najprzyjemniejszych zabaw nie należy jej czyszczenie, ale nie zajmie Ci to dłużej niż 5 minut
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 07 sie 2012, 8:42

Neato hałasuje na panelach, ale można wytrzymać, roomba tez wcale nie jest cicha, a nawet dzwięk neato może jest glośniejszy niż roomby, ale mniej drażniący. Poza tym można odkurzacz tak zaprogramować, żeby sprzątał jak nas nie ma. Neato posprzata ci 60 m kw w 40-50 minut, roomba 581 będzie wyła 2-3h.
XV-21 to to taka sama konstrukcja jak XV-11/15 tylko ma dodatkową włosianą szczotkę i filtr hepa. Filtry kupisz na alledrogo, neato też od czau do czasu się tam pokazuje. Szczotkę kobolda vr-100 ktoś ostatnio chciał sprzedać na forum.
Najpiekniejsze w neato jest to, że nie musisz rozstawiać żadnych latarni, czy przenosić odkurzacz z pokoju do pokoju. Nie obija też mebli, co przy codziennym sprzątaniu jest bardzo ważne. Szczotka brudzi sie o wiele mniej niż w roombie. Ja w roombie musialem czy czyścić szczotkę po każdym sprzątaniu. W neato raz na tydzień.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 07 sie 2012, 9:08

No nie przekonuje przecież...utwierdzam :-D

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 07 sie 2012, 21:24

Szczotka do kupienia u mnie.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Smietana
Posty: 6
Rejestracja: 06 sie 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Smietana » 07 sie 2012, 22:17

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Tak, rzeczywiście byłem zdecydowany na Neato, ale zacząłem zastanawiać się nad Mintem Plus i Scoobą - miło by było gdyby podłoga była od razu przetarta na mokro :)
Chciałbym zapytać o Wasze zdanie który robot będzie lepszy do poniższych warunków.
Mieszkanie z centralnym przedpokojem, trzema pokojami i kuchnią w sumie 57m2.
Podłoga - wszędzie deska barlinecka
Mieszkańcy - żona długie włosy, trzy koty dachowce, sierść krótka, ale sporo gubią, no i ja prawie łysy ;)

Czy codzienne czyszczenie podłogi Mintem albo Scoobą nie zaszkodzi jej?
Czy "wodne" roboty poradzą sobie z sierścią?

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 08 sie 2012, 8:16

Scooba i mint z tego co wiem nie nadają się na panele, ani podlogi z desek. Poza tym to bardziej roboty myjące niż sprzątające. W twoim przypadku pozostaje albo neato albo roomba 560 pet. Wybór nalezy do ciebie.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 sie 2012, 8:29

rodzina Mintów to roboty przecierające, niestety nie będziesz miał po nich takich rezultatów jak po Neato czy Roombie, gdyż nie mają ssania, a jedynie szmatkę, która przeciera (przy dużej ilości włosów i sierści, będzie je gubił po drodze)
nie jest prawdą, że Mint nie nadaje się na podłogi z desek, owszem nadaje się, używam skutecznie na moich wieloletnich parkietach z dziurami i jeszcze nie zauważyłam jakichkolwiek problemów, oczywiście Scooby raczej bym na nie nie wpuściła, bo faktycznie pozostawia sporo wody

przy zwierzakach radziłabym jednak odkurzacz ze ssaniem, wybór modelu należy do Ciebie
dodam tylko od siebie, że gdybyś rozważał wersje PET w przypadku Roomby, to możesz uzyskać ją z każdego modelu serii 5xx i 6xx dokupując kosz AeroVac serii 1

jeśli chodzi o Scoobę, to jednak dobrze jest odkurzyć przed rozpoczęciem jej pracy, potem dopiero ją zapuścić, no ale użycie jej na drewnianych podłogach to jednak trochę obawa na dłuższą metę
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 08 sie 2012, 8:58

Przy roombie będziesz siedział godzinami wyplątując włosy ze szczotki, neato może zbierze troche mniej, ale przy codziennym zapuszczaniu nie ma to znaczenia.
Nie wiedziałem, że mint nadaje się też na drewniane podlogi. Choć podloga ze zwykłych desek, czy z parkietu a z deski barlineckiej, to trochę róznica. Ja bym się obawiał, deska barlinecka to klejonka i po jakimś czasie może spuchnąć.
Albo kup zelmera :mrgreen:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 sie 2012, 9:31

krzywy nie masz racji ze szczotką włosianą, ja przy użyciu nożyczek czy teraz płaskiego narzędzia i okrągłego poświęcam jej naprawdę nie więcej niż 5 minut

wszystko zależy co producent poleca do pielęgnacji podłogi
zawsze jest ryzyko, dlatego trzeba dokładnie wszystko przemyśleć, jeśli nie poleca się mycia na mokro, to nie ma co marzyć o czymś takim

na obronę Minta jest tylko to, że jest przecierający, a nie myjący, co oznacza, że nie leje wodą po powierzchni, tylko na mokro przeciera, ale oczywiście zawsze jednak to jest woda
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 08 sie 2012, 9:45

barbapuppa nie rozśmieszaj mnie :mrgreen: Mialem roombe, to wiem co to jest babranie sie z czyszczeniem szczotki, no oczywiscie, napisać wszystko można trala lala :lol:
Jak moja suczka owczarek niemiecki przebywała przez pewien czas w domu, to sierści było co niemiara, a puch z sierści bardzo ciężko się usuwa ze szczotki roomby. No ale coś za coś.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 08 sie 2012, 11:51

Nie mam zwierzaków, ostatnio w domu były 3 długowłose kobiety i ja, problemy z czyszczeniem? Aerovac doskonale rozwiązuje tę przypadłość kurzu i włosów w szczotkach, nie wypowiem się o puchu zwierząt.

Czyszczenie szczotek (palcami) i opróżnienie kosza ok 3 min, płaskim narzędziem lub pierścieniem byłoby szybciej, nie mogę znależć.

Dane exif w zdjęciach, dzisiejsze żniwa 2h25min, wczoraj odpoczywała, 59m^2 szwedzka, kafle i ~10m^2 dywanów.

Włosy na ostatniej fotce wyjęte ze szczotek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 sie 2012, 12:56

dla krzywego musiałabym chyba nakręcić film z 5 minutowej zabawy, żeby mi uwierzył
ja naprawdę nie mam czasu na zabawę w czyszczenie długotrwałe, ale wierz mi, że to co pokazał sondejm, to u mnie nigdy się nie zdarza, ja naprawdę mam koszmarnie poowijane szczotki, szczególnie włosami i sierścią i samym pierścieniem nie byłoby szans ich usunąć nawet poświęcając godzinę
ważny jest sposób działania, wystarczy przecięcie w co najmniej 2 miejscach wzdłuż szczotki i ze 4 razy pierścieniem i to jest autentycznie 5 minut i szczotki ogarnięte
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 08 sie 2012, 14:11

smietana, jak masz zwierzaki (w tym długowłose :mrgreen:) kupuj neato, nie pożalujesz. Zaraz się zacznie ;-)

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 08 sie 2012, 14:57

Tak kupuj Neato sierści nie pozostawi, piasek zgarniesz miotełką, jak pisała Barbapuppa i MystiC. :-D

[ Dodano: 2012-08-08, 15:58 ]
barbapuppa pisze: ale wierz mi, że to co pokazał sondejm, to u mnie nigdy się nie zdarza, ja naprawdę mam koszmarnie poowijane szczotki, szczególnie włosami i sierścią i samym pierścieniem nie byłoby szans ich usunąć nawet poświęcając godzinę
Daj fotki Barb.

[ Dodano: 2012-08-08, 16:04 ]
Na początku gdy nabyłem R5210 nie dostałem grzebyka, pierścienia też nie było czesałem widelcem i parę tygodni trwało zanim dywany zostały odwłosione, wtedy rzeczywiście czyszczenie szczotki na początku przejmowały nożyczki, ciężko było wyskubać włosy a jak z USA przyjechał pierścień to czyszczenie trwało max 4-5 minut wraz z koszem i filtrem.
Powtarzam się ale Aerovac to genialne rozwiązanie, teraz jak zapuszczam jakąś R4xx po naprawie/przeglądzie to włosów w koszu mało wszystko na szczotkach.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ