Podoba mi się Neato :)

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
stapoz
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Podoba mi się Neato :)

Post autor: stapoz » 19 maja 2012, 11:22

Wprawdzie mam teraz Roombe, ale następny robot (jak padną baterie) będzie Neato. Mapowanie powierzchni i zapamiętywanie drogi jest nie do pobicia. I nie potrzebuje żadnych latarni żeby nie pogubić się wsprzątaniu pokoi i wrócić do ładowarki

Całe mieszkanie za jednym zamachem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 maja 2012, 12:26

jeśli nie przeszkadzają Ci mankamenty to na pewno jest to wybór godny rozważania
choć wydaje mi się, że bateria do Roomby kosztuje nieco mniej niż Neato :-P
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 19 maja 2012, 13:41

I na pewno nie pożałujesz, neato ma dużo zalet, mój bardzo ładnie i sprawnie sprząta, nie tłucze mebli, tylko szukaj z firmware 2.01 ewentualnie 2.4, bo 2.6 to porażka, gorszy algorytm sprzatania. Ja mam 2.01 i nie zauważyłem w nim tych błędów , które opisywane były na forum z wersją 2.6, dlatego nie zamierzam robić aktualizacji. Poza tym powrót do bazy jest po prostu boski :mrgreen: , aż miło popatrzeć.

stapoz
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stapoz » 20 maja 2012, 12:01

Ja zamierzam wymienić za rok, półtora, gdy Roomba się trochę zużyje (i odpracuje wydaną na nią kasę). Myślę, że Neato wypuści jeszcze bardziej ulepszone modele do tego czasu...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 20 maja 2012, 14:42

A ja odradzam. Po pierwszych zachwytach przekonalem sie ze roomba jest efektywniejsza. Pozatym.jesli mowim o za pol roku czy rok tematu nie warto ciagnac.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 20 maja 2012, 15:32

Ja bym powiedział tak, roomba jest efektywniejsza w mocno zagraconym mieszkaniu, jeśli jest bardzo dużo zakamarków, gdzie robot musi wjechać. Jeśli za dużo rzeczy nie stoi, leży, na podłodze, neato i roomba sprzątają tak samo.

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 20 maja 2012, 20:11

stapoz pisze:Myślę, że Neato wypuści jeszcze bardziej ulepszone modele do tego czasu...
A bo iRobot czy inne firmy nagle staną w miejscu i nie będą rozwijać swoich "myśli technicznych"? :-)

Coś mi się zdaje że postęp techniczny w dziedzinie "robotyki domowej" w ostatnich latach niesamowicie ruszył z kopyta - wystarczy spojrzeć ile marek jest obecnych na rynku (wiodących!) i jak często producenci wprowadzają nowe maszyny wraz z ulepszeniami. Można się tylko spodziewać i snuć domysły co nas, konsumentów i użytkowników, czeka w przyszłych latach. Pytanie tylko czy będzie jak z komputerami i wszystkimi innymi z nimi powiązanymi (smartfony, tablety, netbooki)? oby! :-P
Roomba 780

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 20 maja 2012, 20:51

tylko ja się tak zastanawiam czy ulepszenia są tak bardzo potrzebne, stawiałabym raczej na dopracowywanie konkretnych modeli niż wstawianie im coraz to nowszych bajerów
teraz testuję 780 i jestem rozczarowana, liczyłam na dużo skuteczniejsza pracę i wyeliminowanie pewnych problemów jakie pojawiały się w serii 5xx, a tu zonk, stara 581 w pewnych kwestiach bije nową na głowę

naprawdę przed zakupem dobrze rozważcie plusy i minusy i patrzcie na to jakie macie warunki
a czy odkurzacz wraca szybko czy wolniej do bazy, to naprawdę najmniej istotne w użytkowaniu, bo i tak większość wykorzystuje je wychodząc z domu, czyli nie obchodzi nas co robi, byle by było posprzątane dobrze jak już wrócimy
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 21 maja 2012, 11:40

Ja też stawiam na skuteczność, jak wróci, kiedy wróci i czy w ogóle wróci jest dla mnie najmniej ważne w kryteriach wyboru, jaki ma algorytm sprzątania też nie ma dla mnie znaczenia, czas sprzątania ma być taki aby po zakończeniu było czysto, nie oglądam go w trakcie sprzątania interesuje mnie bardziej co jest w koszu a raczej czego nie zostawił na podłogach i dywanach niż to jak wygląda.

W pełni zgadzam się z Barbapuppą, w tej chwili iRobot jest bezkonkurencyjny, pomimo że używam serii4xx jestem zadowolony, nie mam piasku na kaflach ani "kotów" za zasłonami i firanami, pozatym wjeżdża wszędzie gdzie się zmieści (nie szacuje nie mierzy tylko jedzie).
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ