D85 - niepasująca szczotka

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
ujacek
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2015, 19:19

D85 - niepasująca szczotka

Post autor: ujacek » 23 gru 2015, 21:53

Witam,
pierwszym swoim postem chciałbym się tu przywitać. Z niedowierzaniem odkryłem fanklub odkurzaczy, ale jak widać - sam do niego przystąpiłem. ;)

A teraz do rzeczy. Od wczoraj jestem szczęśliwym (?) posiadaczem Neato Botvac D85 - kupiony w jednym z większych polskich sklepów. I już przy pierwszych oględzinach i próbach dosżło do małego zgrzytu. Jak wiadomo model ten ma zainstalowaną szczotkę "combo" i dołączoną wymienną z silikonowymi piórami. I właśnie tę chciałem założyć (nie mam w domu dywanów). jednak ta z zestawu ... najwyraźniej nie pasuje. jest o jakieś 2 milimetry dłuższa, wchodzi na mocny wcisk, ale odkurzacz po uruchomieniu zgłasza komunikat o zablokowaniu (zabrudzeniu? - piszę z pamięci) szczotki. Ona zwyczajnie jest w nim zaklinowana. Szczotka combo pasuje, pracuje jak trzeba i już dwa czyszczenia domu zaliczyła.
Pytanie - czy komuś z nowonabywców D85 coś podobnego się przytrafiło? Czy to możliwe, że jest to szczotka od jakiegoś innego modelu, czy też sknocony produkcyjnie egzemplarz? Bo jakoś siebie o zły montaż nie posądzam.
Załączam zdjęcie porównujące obie otrzymane szczotki.
Pozdrawiam przedświątecznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
(U)Jacek

Neato Botvac D85

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: D85 - niepasująca szczotka

Post autor: GRZECH » 23 gru 2015, 22:02

Rozbierz szczotkę z silikonowymi piórami i złóż ponownie. Może jakaś skrajna część wałka nie weszła do końca w wycięcia.
Jak to nie pomoże reklamuj/ wymień w sklepie.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ujacek
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2015, 19:19

Re: D85 - niepasująca szczotka

Post autor: ujacek » 24 gru 2015, 0:07

To ona jest rozbieralna? Tak - wiem, wszystko jest rozbieralne. Ale czasem już nieskładalne. ;)
Dzięki za trafną radę - solidne stuknięcie młotkiem z góry znormalizowało szczotkę do rozmiarów D85.
(U)Jacek

Neato Botvac D85

ODPOWIEDZ