AutoMapa Android czeka na Beta testerów

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

AutoMapa Android czeka na Beta testerów

Post autor: sondejm » 13 sty 2012, 23:37

AM Andek BETA

Polecam używałem na WM i do dziś czekałem na przeportowanie na "Andka"
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 14:28

Ciekawa oferta :)
Chyba jednak się nie skuszę - mam już tego za dużo - navteq w radiu samochodowym, AM na Larku a i tak najlepsza jest Nawigacja Orange w telefonie - zawsze aktualna mapa i omijanie korków on-line. Nawet navteq z TMC jej nie dorównuje.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 14 sty 2012, 16:13

ZibiD pisze:Ciekawa oferta :)
Chyba jednak się nie skuszę - mam już tego za dużo - navteq w radiu samochodowym, AM na Larku a i tak najlepsza jest Nawigacja Orange w telefonie - zawsze aktualna mapa i omijanie korków on-line. Nawet navteq z TMC jej nie dorównuje.
Informacje o korkach jak najbardziej nowa AM na Androida obsługuje, to nowa funkcjonalność, trasy mają 3 kolory jak w google maps.

Tapnięte z SG3
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 17:34

Auto Mapa faktycznie najlepsza, tak mówią znajomi i niezależnie w co wgrana

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 18:30

sondejm pisze:
ZibiD pisze:Ciekawa oferta :)
Chyba jednak się nie skuszę - mam już tego za dużo - navteq w radiu samochodowym, AM na Larku a i tak najlepsza jest Nawigacja Orange w telefonie - zawsze aktualna mapa i omijanie korków on-line. Nawet navteq z TMC jej nie dorównuje.
Informacje o korkach jak najbardziej nowa AM na Androida obsługuje, to nowa funkcjonalność, trasy mają 3 kolory jak w google maps.

Tapnięte z SG3
Wiem, wiem :-D
Jest tylko małe ale...
W nawigacji orange masz te kolory i kilka trybów tras do wyboru z wyborem drogi najmniej zatkanej czyli najszybszej i te dane są aktualizowane w zasadzie na bieżąco. Liczba użytkowników jest spora więc dokładność danych jest niezła (każdy użytkownik na bieżaco wysyła dane o swojej prędkości, postoju na światłach i w korkach). W AM z tą funkcjonalnością użytkowników jest o wiele mniej.
Jest jeszcze kwestia kosztów dla AM np. Pod androida czy iOS - chodzi mi o koszt transmisji danych. Jak to wygląda? W NO płacę abonamencik i ryra mnie ile mi zje transferu.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 18:33

barbapuppa pisze:Auto Mapa faktycznie najlepsza, tak mówią znajomi i niezależnie w co wgrana
AM jest rzeczywiście jedną z najlepszych ale nie sądzę, że najlepszą. Silną konkurencją jest iGO Garmina, Navteq i TeleAtlas - to bardzo zaawansowane mapy. Nie zmienia to faktu, że bardzo cenię AM bo jest na prawdę OK choć i jej jak każdej zdarza się pobłądzić albo chce mnie ciągnąć polną drogą :lol:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 18:39

no tak, ale musisz mieć orange

ja planuję w niedalekiej przyszłości kupić Aristo Voyagera 500i z AM (ma dobre notowania, fajnie na nim widać i można wgrywać mapy z netu), bo poprzedni otrzymany w prezencie od TPSA - mizernej jakości - całkowicie padł, a raczej jego ładowarka, która niestety nie jest do reanimacji czy odkupienia, zresztą bateria w ogóle bez ładowarki nie trzyma
nie zależy mi tak bardzo na codziennym użytkowaniu, bo akurat u nas ciągle są korki, a jako mieszkaniec mam swoje skróciki, bardziej myślę o wyjazdach w trasy, ale to sporadycznie, więc w sumie jak wtedy dopłacę za połączenie to nie będzie wielki koszt

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 18:40

o Navteq słyszałam trochę złego, że w PL ok, ale poza to totalna porażka

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 18:44

barbapuppa pisze:no tak, ale musisz mieć orange

ja planuję w niedalekiej przyszłości kupić Aristo Voyagera 500i z AM (ma dobre notowania, fajnie na nim widać i można wgrywać mapy z netu), bo poprzedni otrzymany w prezencie od TPSA - mizernej jakości - całkowicie padł, a raczej jego ładowarka, która niestety nie jest do reanimacji czy odkupienia, zresztą bateria w ogóle bez ładowarki nie trzyma
nie zależy mi tak bardzo na codziennym użytkowaniu, bo akurat u nas ciągle są korki, a jako mieszkaniec mam swoje skróciki, bardziej myślę o wyjazdach w trasy, ale to sporadycznie, więc w sumie jak wtedy dopłacę za połączenie to nie będzie wielki koszt
Nie musisz mieć orange - to nawigacja identyczna do naviexpert'a.

Do tego Larka z TP można dokupić ładowarkę - są na alledrogo. Ten lark to tani model ale radzi sobie jakoś więc może warto kupić ładowarkę.

Jak pojedziesz w trasę to hm... Możesz nieźle zabulić za transfer - system będzie pobierał wiele kawałków mapy i do tego bieżace info o sytuacji drogowej.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 18:44

barbapuppa pisze:no tak, ale musisz mieć orange

ja planuję w niedalekiej przyszłości kupić Aristo Voyagera 500i z AM (ma dobre notowania, fajnie na nim widać i można wgrywać mapy z netu), bo poprzedni otrzymany w prezencie od TPSA - mizernej jakości - całkowicie padł, a raczej jego ładowarka, która niestety nie jest do reanimacji czy odkupienia, zresztą bateria w ogóle bez ładowarki nie trzyma
nie zależy mi tak bardzo na codziennym użytkowaniu, bo akurat u nas ciągle są korki, a jako mieszkaniec mam swoje skróciki, bardziej myślę o wyjazdach w trasy, ale to sporadycznie, więc w sumie jak wtedy dopłacę za połączenie to nie będzie wielki koszt
Nie musisz mieć orange - to nawigacja identyczna do naviexpert'a.

Do tego Larka z TP można dokupić ładowarkę - są na alledrogo. Ten lark to tani model ale radzi sobie jakoś więc może warto kupić ładowarkę.

Jak pojedziesz w trasę to hm... Możesz nieźle zabulić za transfer - system będzie pobierał wiele kawałków mapy i do tego bieżace info o sytuacji drogowej.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 14 sty 2012, 19:04

Jak pojedziesz w trasę to hm... Możesz nieźle zabulić za transfer - system będzie pobierał wiele kawałków mapy i do tego bieżace info o sytuacji drogowej.
Mapy są offline, tylko Live drive przez transmisję pakietową.

Tapnięte z SG3.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 19:51

sondejm pisze:
Mapy są offline, tylko Live drive przez transmisję pakietową.

Tapnięte z SG3.
To rozsądne rozwiązanie, choć mapka będzie pewnie uboższa z oszczędności pamięci a i tak sporo jej zabierze. Na szczęście to nie mapa UE na ponad 2 GB.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 20:27

kurcze próbowałam dokupić, ale takiej nie znalazłam, kupiłam jakąś na wiele modeli z wymiennymi końcówkami, ale znowu kabel za krótki, zresztą niby OK, ale mapa do kitu, często wyprowadza w pole jeśli chodzi o ulicę, o numerach nie wspomnę, nie da się wgrać z netu trasy i często się zawiesza i krztusi, albo czka i nic nie gada, ot tandeta jak i TPSA, więc trzeba jednak coś zmienić

bardziej myślę o mapie off line, ewentualnie w razie wielkiej, naprawdę wielkiej potrzeby wykorzystywaniu inaczej

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 sty 2012, 20:51

Tam jest MapaMap - trochę lipa ale czego się można spodziewać "za darmo".
Uwierz, że ten lark nie jest jeszcze taki zły - kup sobie mediona albo inny wynalazek to się dowiesz ;-)

Krztuszenie i zawieszanie może wynikać ze złego przydziału pamięci albo prędkości portu GPSa. Mniejsza o to. Można na nim zainstalować AM i działa całkiem, całkiem, choć oczywiście nie tak jak na urządzeniach za 500 zyli i więcej.

A ładowarka to 29 zł - kupowałem dla teściowej przed świętami.
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 sty 2012, 21:02

ładowarka z długim kablem? a jak stwierdzić jaka, są jakieś numery czy coś, bo jak szukałam, to lipa była, nic nie mogłam znaleźć pod konkretny model, a na ładowarce nie mam akurat nic opisane więc trochę się poruszam po omacku
no ale wiesz na początku nie było z nią problemu, zaczęła się kaszana jak z ładowarką coś się stało, no jest jakaś przerwa w kablu, bo czasem jak zawinęłam to działała, no ale przecież nie będę się z kablem bawiła godzinę, że może zadziała
na tej nowej ładowarce w ogóle nie ładuje się, tylko działa jak jest podłączona, więc mniemam, że może jednak ten Lark nawalił
no w każdym razie nic jej nie robiłam, nic nie wgrywałam a teraz działa jak chce (pomijając mapę, która jest denna), pierwotnie miałam plan dokupić do tego urządzonka AM, ale teraz to już sama nie wiem
nie lubię rzeczy z którymi muszę się męczyć, życie jest zbyt krótkie, aby denerwować się bzdurami

ODPOWIEDZ