Prośba o poradę

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
xjar
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2013, 17:45
Lokalizacja: wlkp

Prośba o poradę

Post autor: xjar » 10 paź 2013, 7:13

Witam Wszystkich

Właśnie przymierzam się do zakupu roomby i trafiłem na to forum. Chciałbym kupić model 7xx ale waham się między 770 a 780.

Robot będzie mi codziennie objeżdżał (w dzień lub w nocy w zależności czy wzbudzi alarm) salon, hol i kuchnię z poniższego projektu.

Stacja dokująca będzie pod schodami. Wszędzie płytki. Będzie narażony na dwa ciekawskie koty.

Moje pytanie czy 770 bez latarni sobie poradzi w tej konfiguracji ? Czy może niezbędne są latarnie i w jakich miejscach ?

Jakiekolwiek rady i uwagi mile widziane bo zupełnie nie znam się na funkcjonowaniu tego urządzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piokrza
Robot Master
Posty: 2193
Rejestracja: 23 sie 2012, 21:10

Post autor: piokrza » 11 paź 2013, 12:54

Każda obecnie dostępna na rynku Roomba bez latarni (seria 600 i 700) powinna spokojnie odkurzyć do 60m2. W przypadku większej powierzchni (<80m2) lepiej podzielić odkurzaną powierzchnię za pomocą wirtualnych latarni/ścian.
Testował: Roomba 620 780 782e 870 980 Scooba 230 5800 385 390 450 Braava 320 240 Samsung SR8855 SR8895 SR8980 SR10F71 Neato XV-11 XV-15 Electrolux ZA2.0 Vileda 100 Virobi Dyson 360 Eye Hobot 168 188 268 https://www.youtube.com/Roomba02

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 11 paź 2013, 15:53

Witaj, przy tak nikłej różnicy w cenie między 770 a 780, nie powienieś się zastaniawiać nad 770. Nawet jakbyś nie używał latarni i je później sprzedał to i tak wyjdziesz na swoje.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 11 paź 2013, 16:46

A nie lepiej kupić coś z serii 6xx skoro nie potrzebujesz latarni.
Taniej wyjdzie eksploatacja filtrów.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

xjar
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2013, 17:45
Lokalizacja: wlkp

Post autor: xjar » 11 paź 2013, 17:54

czyli roomba potrafi wrócić do stacji dokującej jak jej nie widzi ?

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 12 paź 2013, 8:35

Według mnie najlepiej będzie gdy będziesz przenosił KAŻDĄ Roombę do startu sprzątania ze stacji dokującej pod schodami do kuchni.
Koniecznie kup sobie jakiś model z dwiema latarniami, bez latarni jest troszkę chaotyczna.
Latarnie ustaw w miejscu gdzie salon łączy się z kuchnią, a drugą w wyjściu z salonu na hol. Musisz też jakoś zablokować przejazd z holu do kuchni( jeżeli masz tam dzwii ), ponieważ w tym układzie Roomba zgłupieje. Wjedzie "od tyłu" do strefy którą już pozamiatała.

xjar
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2013, 17:45
Lokalizacja: wlkp

Post autor: xjar » 12 paź 2013, 18:37

między holem, salonem i kuchnią nie ma drzwi

"noszenie" roomby trochę przeczy jej przeznaczeniu,
poza tym, chcę żeby pracowała jak śpię albo jak mnie nie ma w domu

widzę, że będzie ciężko ....

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 paź 2013, 19:02

Faktycznie jak chcesz przy niej spać, to będzie ciężko.

Naprawdę nie wiem jaki masz problem?
Wiele osób miało gorszy rozkład mieszkania i udało im się wybrać odpowiedni model dla siebie.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 12 paź 2013, 19:42

xjar pisze: "noszenie" roomby trochę przeczy jej przeznaczeniu
To prawda, ale to po prostu elektryczna "Kaśka". Uwierz że przenoszenie Roomby to nie problem, wchodzi w krew. Wychodząc z domu bierzesz przenosisz i puszczasz. O sprzątaniu w nocy zapomnij, Roomba tłucze się niemiłosiernie. Żona Cię przeklnie:-).
Zawody z powodu działania tego sprzętu polegają na tym że mowa handlowa mówi: Bierzesz Pan kupujesz stawiasz na podłodze i naciskasz przycisk CLEAN, i masz resztę gdzieś....
Ludzie po zakupie tak robią, bo myślą że to zajefajny łazik z Marsa który widzi tak jak człowiek też tak myśli i sprząta też w ten sam sposób. Otóż jest odwrotnie, Roomba za pomocą skomplikowanego algorytmu wirtualnie tworzy sobie jakąś powierzchnię i oblicza jak by tu pojeździć żeby pokryć całą powierzchnię. I podczas tego jeżdżenia zbiera wszystko co zbiera się pod szczotki.
Chcesz mieć czysto pod stołem ? Musisz przed puszczeniem Roomby postawić krzesła na stole inaczej po powrocie jak walniesz się na kanapie będziesz widział kurz pod stołem.
Roomba to super robot, ale niestety trzeba mu troszkę pomóc w innym przypadku będziesz niezalodowony :-)

xjar
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2013, 17:45
Lokalizacja: wlkp

Post autor: xjar » 12 paź 2013, 20:11

koty też mi się w nocy "tłuką" i hałasują ... ;)

roomba ma biegać na dole, ja śpię na piętrze ale ok, najwyżej będzie chodzić za dnia jak będę w pracy, krzesła pod naszą nieobecność albo w nocy zawsze są na stole bo inaczej koty zjeżdżają z niego z obrusem, pytanie jak alarm włączany za dnia na nią zareaguje (z kotami daje radę)

mój problem to niepewność czy ona zapewni mi sprzątanie całej tej przestrzeni, ewentualnie czy i ile latarni/ścian potrzebuję

chciałem kupić 770 bo tańsza ale ciągle nie uzyskałem odpowiedzi, czy roomba bez latarni (albo z laraniami ale gdzie ??? ...) trafi u mnie z powrotem do stacji dokującej, jest to o tyle istotne że po powrocie brałbym ją na górę i uruchamiał z ręki i fajnie jakby była wtedy naładowana ...

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 12 paź 2013, 22:38

Hej Salon z kuchnią bez latarni zrobi, natomiast ten pokój to już latarnią należy oddzielić.

Czy trafi do stacji dokującej? Tak, problem będzie jak aku będzie zużyty wtedy może jej nie starczyć akumulatora, po zakończeniu misji sprzątającej jeździ dotąd aż natrafi na sygnał stacji.

Póki jest nowy to nie powinno być kłopotu.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 12 paź 2013, 22:57

pawel2m pisze:Hej Salon z kuchnią bez latarni zrobi, natomiast ten pokój to już latarnią należy oddzielić.
Hm, jedna latarnia a wtedy odkurzacz w każdej strefie po około 25-45minut, razem tylko 1h30min (wersja optymistyczna) będzie słabo ta większa strefa sprzątnięta, kup R620 puść samopas bez latarni i stacji dokującej i będzie dobrze, w 2h40min lepiej odkurzy bez latarni niż z 1 latarnią
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 13 paź 2013, 9:30

xjar pisze: mój problem to niepewność czy ona zapewni mi sprzątanie całej tej przestrzeni, ewentualnie czy i ile latarni/ścian potrzebuję
Roomba z latarniami jedna w przejściu z salonu na hol, druga jako wirtualna ściana w przejściu z holu do kuchni. Przydała by się też jeszcze jedna żeby oddzielić kuchnię od salonu.

Rano przed wyjściem bierzesz Roombę przenosisz i puszczasz w kuchni (zbiera okruszki), później salon i tu już może być nieźle zapełniona, ale jak coś zgubi to dopiero w holu.
W przypadku jak wystartuje z pod schodów, to w kuchni albo w salonie możesz napotkać jakąś niespodziankę (zostawione koty z holu przy wjeżdzaniu na dywan).

Pozostaje jeszcze kwestia prawdziwych kotów czy Ci nie będą przestawiać tych latarni ;-)

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 13 paź 2013, 11:52

Możesz tez w sumie z ręki w tym pokoju puszczać.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

mabetka75
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2013, 17:34

Re: Prośba o poradę

Post autor: mabetka75 » 27 gru 2013, 1:15

jestem nową posiadaczką Roomby 780 i mam problem z dogadaniem sie z nią. R wysprząta dwa pomieszczenia i pakuje sie na SD. Probowalam z ustawianiem latarni w progu sypialni i pokoju. Jednak bez naprowadzenia jej pilotem do sypialni i kuchni nie dalo rady. Moje pytanie brzmi: jak ustawic latarnie by wysprzątala cały dom startujac z SD czy lepiej puszczac ja z reki bez wlaczonej SD i wcisnietym DOC jak wyczytalam na forum. Gdzie umieścić SD a gdzie ja puszczac z ręki? Dodam jeszcze, że mieszkanie posiada 60 m i nie sadzilam by stanowilo to dla niej jakis problem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ