POMOCY! Problem ze wskaz. syst. zapob. wkrecania sie fredzli

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
heban
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

POMOCY! Problem ze wskaz. syst. zapob. wkrecania sie fredzli

Post autor: heban » 08 sty 2013, 22:37

Witam,

przeszperałem wszystkie fora polsko i angielsko-języczne, ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Piszę, bo może ktoś z was miał podobny, jak nie to pozostaje chyba tylko serwis :/

W mojej roombie 770 kilka dni temu wkręciła się ładowarka od nokii, dokładniej miedzy szczotkę włosową, a gumową. Sam odkurzacz nie dał rady się wyplątać i w takiej pozycji pozostał do czasu mojego powrotu z pracy.

ładowarkę starannie wyplątałem, a robota puściłem do ponownej pracy. Jednakże ten cały czas (z małymi przerwami) wskazywał i wskazuje niebieska ikonę systemu zapobiegania wkręcania się frędzli (co powoduje automatycznie dezaktywację szczotki bocznej). Robiłem już chyba wszystko:
- resetowałem (wielokrotnie)
- wymieniłem szczotki (wszystkie 3 na raz lub każdą z osobna)
- przeczyściłem

... i dalej nic. Instrukcja również milczy na temat tego co w sytuacji gdy robot chce się wyplatać z czegoś, czego już nie ma :/

Z góry serdeczne dzięki za pomoc,

Pozdrawiam
MT

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 09 sty 2013, 7:14

Masz gwarancję - oddaj do serwisu.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

heban
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: heban » 09 sty 2013, 18:13

serdeczne dzięki za pomocna rade :) ale na to bym wpadł sam. skoro pisze z prośba o pomoc to w takim razie nie mam możliwości oddania sprzętu na gwarancji (przynajmniej logiczne mi się to wydaje).

robot kupiony 1,5 roku temu w USA ... najbliższy serwis w Warszawie (mieszkam na pd-wsch. Polski) zatem, zanim zdecyduje się wysłać sprzęt wolałem zapytać, bo być może to jakaś błahostka która da się samemu ustawić.

jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę techniczną w tej sprawie - pls o pomoc.

pozdrawiam
MT

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 18:26

Prawdopodobnie nadwyrężył się system przekładni i są duże opory, być może jakieś włosy w zębatkach już są, trzeba rozkręcić i zobaczyć lub podmienić wózek. Duży prąd na silniku szczotek lub szczotki bocznej może być (piszesz że zdejmowałeś miotełkę boczną- czy silnik lekko się obraca?). Rozkręć przekładnie wózka!
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 09 sty 2013, 18:26

heban pisze:serdeczne dzięki za pomocna rade :) ale na to bym wpadł sam. skoro pisze z prośba o pomoc to w takim razie nie mam możliwości oddania sprzętu na gwarancji (przynajmniej logiczne mi się to wydaje).

robot kupiony 1,5 roku temu w USA ... najbliższy serwis w Warszawie (mieszkam na pd-wsch. Polski) zatem, zanim zdecyduje się wysłać sprzęt wolałem zapytać, bo być może to jakaś błahostka która da się samemu ustawić.

jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę techniczną w tej sprawie - pls o pomoc.

pozdrawiam
MT
Rozumiem ze aku wyciągałeś?

heban
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: heban » 09 sty 2013, 21:27

pawel2m pisze:
heban pisze:serdeczne dzięki za pomocna rade :) ale na to bym wpadł sam. skoro pisze z prośba o pomoc to w takim razie nie mam możliwości oddania sprzętu na gwarancji (przynajmniej logiczne mi się to wydaje).

robot kupiony 1,5 roku temu w USA ... najbliższy serwis w Warszawie (mieszkam na pd-wsch. Polski) zatem, zanim zdecyduje się wysłać sprzęt wolałem zapytać, bo być może to jakaś błahostka która da się samemu ustawić.

jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę techniczną w tej sprawie - pls o pomoc.

pozdrawiam
MT
Rozumiem ze aku wyciągałeś?
tak akumulator wyciągałem, niestety dalej nic ...

postaram się go w takim razie rozkręcić i poczyścić, tylko muszę się zapatrzeć w trójkątny śrubokręt.

dam znać o efektach.

[ Dodano: 2013-01-09, 21:28 ]
sondejm pisze:Prawdopodobnie nadwyrężył się system przekładni i są duże opory, być może jakieś włosy w zębatkach już są, trzeba rozkręcić i zobaczyć lub podmienić wózek. Duży prąd na silniku szczotek lub szczotki bocznej może być (piszesz że zdejmowałeś miotełkę boczną- czy silnik lekko się obraca?). Rozkręć przekładnie wózka!
wlasnie silnik bocznej miotelki chodzi jakby ciezko ...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 09 sty 2013, 21:49

Pusc bez szczoteczki - czy dzieje sie to samo?

Jesli tak to kup nowy modul:
http://sklep.irobot.pl/product.php?id_product=86

Wymien i po temacie.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

heban
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: heban » 09 sty 2013, 22:27

witam,

rozkręciłem cale to niebiesko-szare ze szczotkami, wyczyściłem i skrecilem + wykonałem reset ... dalej to samo.

wykręciłem moduł od bocznej szczotki i otworzyłem go, ale tam czyściutko :/ ... skręciłem + reset i dalej to samo ...

tak pewnie zrobię i kupie nowy moduł, ale aby upewnić się że to on "nie kręci" to jest jakaś możliwość, żeby po wyjęciu sprawdzić go na jakieś baterii jak działa silniczek?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 22:31

Puść po kolei raz bez silniczka szczotki bocznej i później bez modułu szczotek powinna choć chwilkę pracować prawidłowo bez któregoś elementu, może dasz radę zaobserwować?

[ Dodano: 2013-01-09, 22:34 ]
heban pisze:rozkręciłem cale to niebiesko-szare ze szczotkami, wyczyściłem i skrecilem + wykonałem reset ... dalej to samo.
widziałeś przekładnie zębatą szczotek czyli kilka zębatek, czy tylko zajrzałeś do silnika?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

heban
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: heban » 09 sty 2013, 22:53

sondejm pisze:Puść po kolei raz bez silniczka szczotki bocznej i później bez modułu szczotek powinna choć chwilkę pracować prawidłowo bez któregoś elementu, może dasz radę zaobserwować?

[ Dodano: 2013-01-09, 22:34 ]
heban pisze:rozkręciłem cale to niebiesko-szare ze szczotkami, wyczyściłem i skrecilem + wykonałem reset ... dalej to samo.
widziałeś przekładnie zębatą szczotek czyli kilka zębatek, czy tylko zajrzałeś do silnika?
przy rozkręceniu dotarłem tylko do silniczka, ale jednak chyba nie w zębatkach szczotek poprzecznych leży problem. zrobiłem wszystkie możliwe kombinacje - bez modułu szczotek poprzecznych, a ze szczotką boczną, bez szczotki bocznej a z samymi poprzecznymi, aż w końcu bez ani jednej szczotki (żeby sprawdzić czy to nie jakieś "systemowe" cholerstwo) ... i problem pojawia się jedynie przy podpiętym module szczotki bocznej, żeby sprawdzić czy to wina modułu a nie samej szczoteczki, puściłem z odkręconym zółtym elementem i dalej to samo. zatem drogą dedukcji i wykluczeń - MODUŁ SZCZOTKI BOCZNEJ

Dzięki Mystic:
Mystic pisze:Pusc bez szczoteczki - czy dzieje sie to samo?

Jesli tak to kup nowy modul:
http://sklep.irobot.pl/product.php?id_product=86

Wymien i po temacie.
i dzięki pozostałym za zaangażowanie.
Przed zakupem pożyczę jeszcze od kumpla moduł, bo tez a 770 i zobaczę, ale myślę, że to to :)

Pozdrawiam, po wymianie modułu dam znać!

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 23:03

No to bierz go.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 10 sty 2013, 0:01

heh ten moduł pewnie normalnie bedzie chodził w serii 5xx :) tam nie ma zadnej sygnalizacji.

Co do modułu to jest on źródłem dosyć sporego hałasu a suma dźwięków z CHM, BINA oraz szczoty bocznej = Hałas roomby :) (no dźwięk z modułów kół pomijam.


Paweł

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 13 sty 2013, 22:26

sondejm pisze:No to bierz go.
heban: tak jak pisal sondejm - w przyapdku ew zakupu - uzyj linka podanego przez niego. wspieramy swoich :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ