Pierwsze chwile z 780tka

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
moby177
Posty: 33
Rejestracja: 29 kwie 2014, 9:13

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: moby177 » 21 maja 2014, 11:34

Dużo w tym wątku ględzenia na mało ważne tematy, jak zabawy z ustawianiem latarni (jak dzieci), a brak odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy warto dopłacić 1000 PLN, aby zamiast serii 6XX mieć odkurzacz serii 7XX.
Po przeczytaniu (prawie) wszystkich wątków na tym forum i większości dostępnych w Internecie różnojęzycznych opinii wydaje mi się, że producent od lat wciąż produkuje ten sam prymitywny model odkurzacza (bo na określenie "robot" to prymitywne urządzenie raczej nie zasługuje), zmieniając tylko kolory obudowy i zestaw dodawanych gadżetów.
Czy wydać 4000 PLN, czy 1000 PLN, zawsze się dostaje różnie poprzebierane, ale to samo niedopracowane i technicznie przestarzałe urządzenie.
Wysławiana jakość sprzątania polega, jak się wydaje na tym, że gdy odkurzacz biega chaotycznie, ale pokrywa sprzątaną powierzchnię wiele razy (w odróżnieniu do bardziej wyrafinowanych technicznie urządzeń, które sprzątają systematycznie, ale tylko raz), to efekt może być lepszy.
Liczy się też, jak zawsze, skuteczny PR.
W reklamach roomby niemal zawsze, zamiast nieopisanego hałasu wywołanego tym odkurzaczem, słuchamy miłego podkładu muzycznego, a zamiast logicznego sprzątania czytamy o "kilkudziesięciu" czujnikach, jakby nie można było ich dokładnie policzyć.
:-)

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: pawel2m » 21 maja 2014, 12:12

Prośba do innych, prosimy nie karmić trolla.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: barbapuppa » 21 maja 2014, 19:13

A może jednak odpowiedzi na swoje pytanie nie szukasz we właściwym wątku. Poszukaj takich tematów, gdzie są podane informacje o różnicach w odkurzaczach, naprawdę trudno w kółko w każdym temacie pisać o tym samym.
Osobiście miałam w ręce różne odkurzacze i powiem szczerze, że jak chce mieć za jednym razem posprzątane, to mimo wszystko ciężko tym nowoczesnym, naszpikowanym technologicznie wyrafinowanym "robotom" doścignąć to "przestarzale technologiczne" urządzenie. Ale oczywiście każdy jest podatny na jakiś PR ;-)
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: sondejm » 21 maja 2014, 21:28

moby177 pisze:Dużo w tym wątku ględzenia na mało ważne tematy, jak zabawy z ustawianiem latarni (jak dzieci), a brak odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy warto dopłacić 1000 PLN, aby zamiast serii 6XX mieć odkurzacz serii 7XX.
Po przeczytaniu (prawie) wszystkich wątków na tym forum i większości dostępnych w Internecie różnojęzycznych opinii wydaje mi się, że producent od lat wciąż produkuje ten sam prymitywny model odkurzacza (bo na określenie "robot" to prymitywne urządzenie raczej nie zasługuje), zmieniając tylko kolory obudowy i zestaw dodawanych gadżetów.
Czy wydać 4000 PLN, czy 1000 PLN, zawsze się dostaje różnie poprzebierane, ale to samo niedopracowane i technicznie przestarzałe urządzenie.
Wysławiana jakość sprzątania polega, jak się wydaje na tym, że gdy odkurzacz biega chaotycznie, ale pokrywa sprzątaną powierzchnię wiele razy (w odróżnieniu do bardziej wyrafinowanych technicznie urządzeń, które sprzątają systematycznie, ale tylko raz), to efekt może być lepszy.
Liczy się też, jak zawsze, skuteczny PR.
:-)
Odpowiem tak samo jak 28-04-2014 odpowiedziałem właśnie Tobie w wątku: post12229.html#p12229
Cytuję siebie więc bez zbędnych...
Weź odkurzacz zwykły lub taki za 5.000zł i odkurz dom pokrywając ssawką każdy centymetr powierzchni tylko jeden raz. Jeśli zostanie paproszek to nie wracaj aby go wessać bo żaden inny robot z systemem sprzątania "tylko jeden przejazd" nie wróci po niego. Roomba natomiast pokrywa 99,7 procent powierzchni w przejazdach wielokrotnych po tej samej powierzchni. I kto ma rację. A meble u mnie po 3 latach (ok 1000cykli sprzątania) wyglądają nienaruszone. W większości drewno sosnowe i dąb.
Trzeba być "wyrafinowaną bestią" aby ominąć paproszek i udać że go tam nie ma bo niewrócenie po niego o tym świadczy.
A może inny test Ciebie przekona: włącz jednocześnie w tym samym domu/pomieszczeniu Samsunga i Roombę niech sobie "wjadą" w drogę, idź na spacer, nie mierz czasu, zerknij tylko w kosz gdy obydwa skończą i porównaj zawartość, będzie wstyd samsungowi że nie wraca po paproszki.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

husky_turek
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2014, 6:52

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: husky_turek » 11 sie 2014, 13:47

Jako, że to pierwszy post na forum to Witam Wszystkich! :-)
od jakiegoś tygodnia jesteśmy posiadaczami nowiutkiej Roomby 780 i intensywnie ją eksploatujemy i testujemy. Jak na ten moment jesteśmy pod wielkim wrażeniem jakości wykonywanej pracy. Mieszkanie ma nieskomplikowany układ i same gładkie powierzchnie podłóg (panele, płytki) więc ma w miarę lekko jednak posiadamy dwa psy, które zastraszająco linieją. Psia sierść nie nawija się jakoś dramatycznie na szczotkę jednak szybko pokazuje zapełniony zbiornik na śmieci. Obecnie byliśmy cały czas w domu więc 780-tka pracowała pod kontrolą, jednak od jutra zacznie wg planu i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Mieliśmy ją na testach w innym mieszkaniu także i zauważyliśmy, że w pokoju który ma dużo zakamarków i mebli poustawianych na tyle daleko od ścian, że mieści się za nimi nie zawsze posprząta całą podłogę. Przy takim układzie zdarza jej się pogubić i zapuszczać kilkanaście razy w te same miejsca pomijając zupełnie inne. W naszym układzie z meblami na wysokich nóżkach i w miare prostą powierzchnią radzi sobie dużo lepiej. Zobaczymy co będzie dalej się działo. Pozdrawiam użytkowników :)

bes74
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:01

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: bes74 » 20 wrz 2014, 14:49

Na początek witam wszystkich :-) Przez ostatni kilka dni czytałam forum niemal od deski do deski a dzisiaj wreszcie odebrałam moją nową Roombę 780 :-D Włączyłam, pojeździła z 20 min i właśnie się ładuje.

A mnie zaczęło nurtować pewne pytanie i mam nadzieję, że jako doświadczeni użytkownicy pomożecie mi :-) Mianowicie. Powinno się Roombę czyścić po każdym sprzątaniu. No i jak rozumiem puszczona bez SD posprząta co ma do posprzątania i zamelduje, że skończyła. Wtedy oczywiście mogę jej opróżnić pojemnik i wyczyścić szczotki. No i fajnie. Ale w przypadku puszczania z SD (z harmonogramem) będzie sprzątała i potem wróci (mam nadzieję ;-) ) na ładowanie. A ja po powrocie z pracy powinnam ją wyczyścić. Ale przecież będzie wtedy podłączona do SD. Z tego co przeczytałam na forum, to akumulatory powinny wystarczyć na 300 ładowań. Czy jeśli po naładowaniu Roomby (będzie się świecić na zielono), odłączę ją od SD na czyszczenie a potem ponownie podłączę, to będzie to rozumiane jako kolejny cykl ładowania czy ten sam? Czyli w dużym uproszczeniu, jeśli ją będę uruchamiać codziennie i codziennie odłączać na kilka - kilkanaście minut na czyszczenie to akumulator starczy na 300 czy 150 dni :-/ Może to głupie pytanie, ale w końcu jak się chce czegoś nauczyć to trzeba pytać :-D

Pytanie numer 2. Czy gdy Roomba jest podłączona do SD (ładuje się) to można wyjąć pojemnik w celu go opróżnienia i wyczyszczenia? Czy też jest to niewskazane?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: barbapuppa » 20 wrz 2014, 15:07

Pojemnik możesz spokojnie wyciągać podczas ładowania.
Jeśli chodzi o czyszczenie szczotek, to po początkowej fascynacji nikt z użytkowników nie robi tego codziennie. Zwykle raz w tygodniu się tym zajmujemy (oczywiście jeśli masz takie warunki, że sporo się nawija na szczotki, to wiadomo, że częściej).
Jeśli zdejmiesz Roombę na 5-10 minut na czyszczenie to akumulator się nie rozładuje więc nie będzie ponownego ładowania.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

bes74
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 10:01

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: bes74 » 20 wrz 2014, 15:35

Dziękuję za odpowiedź :-)
Zwierząt brak, domownicy mają przeważnie krótkie włosy i gubią je zwykle w łazience, więc mam nadzieję, że za dużo nie będzie się ich nawijać.

dominiknik
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2014, 16:08

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: dominiknik » 21 wrz 2014, 9:52

Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem i właścicielem Roomana 780 ;)

Na razie odbywa długie ładowanie ale obserwowałem go podczas rozładowywania po rozpakowaniu. Mam pytanie czy jest sens dodatkowo zabezpieczać przedni zderzak?

Mam sporo mebli na połysk, niby fajnie zwalnia dojeżdżając ale czasem jak je prawie mija i zachacza to nie zwalnia. Dodatkowo stolika z czarnego grubego przezroczystego szkła chyba totalnie nie widzie.

Pozdrawiam

lycone
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2014, 15:16

Re: Odp: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: lycone » 21 wrz 2014, 13:06

Ja zabezpieczyłem zderzak takim czymś i jest lepiej niż było. Póki co klej nie puszcza a ma już za sobą kilkanaście sprzątań :D
Obrazek

Wysłane z mojego Note 2

dominiknik
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2014, 16:08

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: dominiknik » 21 wrz 2014, 13:10

A czym kleiles?

lycone
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2014, 15:16

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: lycone » 21 wrz 2014, 17:19

Paski były samoprzylepne.

Wysłane z mojego Note 2

sncf
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2014, 9:05

Re: Odp: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: sncf » 14 paź 2014, 11:05

lycone

ja sie zastanawiam czy nie okleić tak tyłu roomby 880
z przodu jest duża guma ale tyłem tez nieraz sie obróci i walnie w nogę stołu fornirowaną więc ją w końcu zedrze

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: barbapuppa » 15 paź 2014, 5:01

wydaje mi się, że to raczej sporadyczne przypadki, żeby tyłem uderzała
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

lycone
Posty: 11
Rejestracja: 23 sie 2014, 15:16

Re: Pierwsze chwile z 780tka

Post autor: lycone » 15 paź 2014, 10:58

Bardzo sporadyczne. Chyba jeszcze nie widziałem uderzenia tyłem. Paski dalej się trzymają, ani trochę klej nie puścił. Oczywiście przed naklejeniem dokładnie oczyściłem miejsce izopropanolem.

Wysłane z mojego Galaxy Tab S 8.4 LTE

ODPOWIEDZ