Agait, zwany Agatką

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 26 wrz 2013, 9:40

Nie na tym polega skuteczność aby poprawiać raz zrobioną prace. Jakby to było gdybym kupił zmywarkę i codziennie zmywal w niej naczynia a w sobote ręcznie poprawiam niedomyte przez zmywarkę gary z calego tygodnia.
Zwolnił bym taką zmywarke, halasuje, zużywa prąd... Dlatego ze przez 5 dni nie chce jesc z brudnej niedomytej miski.

Kwestia priorytetów.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 26 wrz 2013, 10:07

Tak zupę mleczną na kolację jem z miski. A resztki makaronu, ryżu, płatków na drugi dzień można kuć przecinakiem, takie twarde i przyschnięte. :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 26 wrz 2013, 10:48

pracownia pisze: a z moich zwierzaków jak by mniej sierści wyłazi. Ja oceniam pracę Agaty nie po ilości brudu w zbiorniczku, a po różnicy przed i po ... i tą oceniam dość dobrze, ale nie idealnie co zrozumiałe i zelmera odpalić w sobotę i tak muszę. Ale jeśli Twój autmat po godzinie jest pełny to Ty nie o automacie pomyśl a o Pani do sprzątania :D
Uśmiałem się, weź dowolną latarkę i poświeć po podłodze, zobaczysz jak skutecznie sprząta zabawka od Asusa, bo nic innego to nie jest.

Ale wiem Roomba jest stara a AGATAit jest nowa :)

Skuteczność sprzątania cuda od Asusa to 30% tego co zbierze Roomba i nie trzeba być oświeconym by to wiedzieć, wystarczy coś pogooglać przed zakupem i tyle.

Jak będę chciał zasymulować sobie pracę AGAit to wyciągnę wózek ze szczotkami i będę sprzątał samym ssaniem Aerovaca, jak "cudo od Asusa" .


Ale to g.....o a nie odkurzanie jest.

Porownanie Roomby i Agait

Z powyższego filmiku widać który robot ile posprzątał.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 26 wrz 2013, 12:25

pawel2m pisze:Ale to g.....o a nie odkurzanie jest..
Wiesz i właśnie dlatego nie kupiłam roomby ... no coments,i to będzie mój ostatni tutaj wpis bo na tym poziomie nie mam ochoty z Tobą dyskutować !!!

ale na koniec trochę wielkiemu sprzedawcy roomby mam zamiar utrzeć nosa więc wg mnie:

porównanie odkurzacza za około 1300 z odkurzaczem za około 500 nie wychodzi wcale tak korzystnie dla tego pierwszego ( na podstawie tego fimiku to pisze i trochę złośliwie ;-) bo po prawdzie nie miałam tej roomby nigdy w rękach )

Zauważyłam kilka duuuużych ;-) wad roomby w porównaniu z moją Agatą:

- totaly syf na tych szczotkach ( dlaczego to nie weszło do środka odkurzacza ) 8:17 filmu ??? wszystko się tam wkręca i chyba dość ciężko usuwa ... wyglada na to że tylko ręcznie można to zrobić !!! jak tak to wygląda po każdym odkurzaniu to ja już wolę swoje zelmera, chociaż paznokci sobie nie połamię .... fuj !!! ( a u agaty na filmie było czysto i całość weszła do środka )

- wyjmowanie pojemnika z brudem z roomby ( dokłanie 8 minuta tego fimu ) to jakieś nieporozumienie można wyszystko przez przypadek wysypać, nie mówiąc o siłowym klepnięciu na koniec przy wkładaniu go na miejsce nie wróży to dobrze

- kółka pchające roomby na środku to porażka, agata ma z tyłu i pcha odkurzacz co wg mnie powinno być dużo stabilniejsze ( przypomina traktor ;-) ) jeśli chodzi o "zawieszanie" się na przeszkodach, poza tym te szczotki z czasem się wytrą ocieracjąc o kółka ( 1:33 filmu )

- agata jest chyba niższa, niewiele ale zawsze to coś

- ma też gadżet: światło UV dla mnie co prawda to jest bez znaczenia ( choć może być ciekawe dla alergików bo podobno to światło zabija roztocza ... choć nie wiem nie znam się )

- i najważniejsze: Agata efektowniej wygląda, po prostu jest ładniejsza i czerwona !!! ( pasuje do koloru lakieru paznokci u nóg :D )

co ciekawe cześć z moich wniosków potwierdzają sami autorzy tego testu:

http://www.almodi.org/kak-eto-rabotaet/ ... ba-530-531

( ja do odczytania korzystałam z google tłumacza ) dodając też kilka swoich krytycznych uwag

najwazniesza z nich dla mnie to że przy zakupie baterii ( co jest chyba kiedyś nieuchronne ) do Agaty lub szczotek to będzie kosztować mnie dużo taniej niż roomba co też jest dużym argumentem

i czuję że właśnie wsadzam kij w mrowisko, i po przeczytaniu tego to sprzedawca roomby sam stanie się czerwony a nie jego odkurzacz, co sobie z przyjemnością wyobrażam ;-)

a tak w ogóle to za dużo tu czasu spędzam ...

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 26 wrz 2013, 13:39

ja nie mam siły już pisac, może ktoś coś za mnie napisze bo ręce mi opadły.... i chyba tym 10 mln userów Roomby też...
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

RoboFan
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:30
Lokalizacja: Polska

Post autor: RoboFan » 26 wrz 2013, 15:01

'Pracownia' - pracujesz na etacie w Asusie czy tylko na zlecenie? Ile można na tym zarobić?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 26 wrz 2013, 16:10

No i właśnie napisałaś super różnicę pomiędzy Roombą, a Twoją Agatą.
Otóż, wyobraź sobie, że odkąd kupiłam swój egzemplarz nie miała odkurzacza w łapach, no może poza wciąganiem pajęczyn z sufitu.
Nie muszę poświęcać soboty na poprawki po robocie i to największy argument za droższą Roombą, choć może nieco brzydszą wg niektórych.

P.S. Ja lubię np. niebieski, a Roomba niebieska też jest :-P
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 21:10 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 1 raz.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 26 wrz 2013, 21:06

Heh już lepiej kupić Roombę DIscovery, jest chyba lepsza od Agaty :D
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 30 wrz 2013, 17:57

pawel2m pisze:ja nie mam siły już pisac, może ktoś coś za mnie napisze bo ręce mi opadły.... i chyba tym 10 mln userów Roomby też...
aj nie wytrzymałam i z ciekawości weszłam, i tego się spodziewałam w pełni merytoryczna odpowiedź dealera roomby, pogłebiona i zrównoważona ... buhahaha, a jak już jesteśmy przy kiepskich dowcipach to zejdę do tego poziomu dealerów roomby i zacytuję klasyka "jedzcie gówno miliony much nie moge się mylić" :-). Myślałem że zechce się Pan jako profesionalista odnieść do KONKRETNYCH zarzutów, a tylko obyło się na banale i reklamie jakiegoś taniego ( ale dużo droższego od agaty ) modelu, markeringowo totalna porażka ;-) i mała lekcja reprezentuje pan markę która ma wysokie aspiracje, więc musi Pan wykazać się większą kulturą. ( a ja jako prosta klienta w zasadzie nie muszę :-) )

zresztą jak przeczytałem wcześniej że odkurzacz się Panu dealerowi zapycha po 1 godzinie ( kto ma taki syf w domu ???? ) to byłam już pewna że niczego sensowngeo nie ma co się spodziawać w jego odpowidziach, bo będą mega tendencyjne ... i nie zawiodłam się :-).


re: barbapuppa

jesteś jedyną sensowną osobą która mi odpowiedziała na poziomie, jednak nie bardzo wierzę w to że nie używasz czasem zwykłego odkurzacza. Rozmawiałem zresztą z moją znajomą która ma gadającą po polsku roombe ( nie wiem dokładnie jaki to model bo nie widziałam jej tylko gadałam na ten temat przez tel, ale kupiła go parę lat temu za około 3500 zł ) i potwierdziła mi że aby było napradę czysto to zwykły odkurzacz jest niezbędny, a jej roomba pełni tą samą rolę co u mnie Agata. Co mnie jeszcze bardziej utwierdziło że zakup asusa był dobrym wyborem bo po co przepłacać.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 30 wrz 2013, 18:32

Dziękuję za miłe słowa.
Tak jak pisałam nie używam do sprzątania podłóg (i dywanów na nich) innego odkurzacza poza Roombą i to od momentu zakupu, a 2 latka już stuknęło.
Wspieram się Mintem - robotem przecierającym czy mopującym.
2x razy do roku jadę podłogi mopem parowym celem "odkażenia" gorącą parą.
Przy zapuszczaniu 2-3 razy w tygodniu (zależnie od potrzeb) nie zauważyłam, żebym miała bardziej brudno niż używając zwykłego odkurzacza raz w tygodniu.
A powiedziałabym, że nawet jest lepiej, bo nie słychać piasku pod pantoflami (wniesiony przez psa), co przedtem było nagminne.

Nie chodzi mi o to by Cię do czegoś przekonać, bo uważam, że każdy ma prawo wyboru tego, co jest dla niego najbardziej odpowiednie.
Próbuję jedynie nakreślić jak to wygląda u mnie.
Widziałam już różne robociki, ale dotychczas jedynie Roomba spełnia najwięcej kryteriów, które są dla mnie ważne. Ale jak mówię, każdy musi dostosować sprzęt do warunków i upodobań.
U mnie kolor odkurzacza nie miał żadnego znaczenia, zresztą można kupić skórkę i też od razu inaczej to wygląda. Najważniejsza była dla mnie największa skuteczność robota u mnie.

PS.
Koleżanka zapewne ma Roombę 625 - dosyć przestarzały już model i w dodatku kupiony za niebotycznie wysoką cenę na prezentacji. Za tą cenę w życiu bym nie kupiła Roomby nawet złotej.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

pracownia
Posty: 16
Rejestracja: 24 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: domek

Post autor: pracownia » 01 paź 2013, 10:41

tak jak napisałaś "zaleznie od potrzeb", u mnie ręczny odkurzacz musi być użyty bo kot łazi po fotelach, kanapach, dzieci jedzą paluszki itp itd i trzeba raz w tygodniu przelecieć np fotele zelmerem i żaden nawet najlepszy robot tego za mnie nie załatwi ( no chyba że mój mężczyzna ubierze się w kostium 3-3PO :D :D :D )

Ciekawi mnie czy te 2-3 razy o których pisałaś odpalasz go ręcznie, czy jakoś masz zaprogramowane, ja poszłam na łatwizne i po prostu od poniedziałku do piątku "Agata nogą zamiata" codziennie z automatu. Jak chodziła kiedy byliśmy w mieszkaniu to za duzo było zamieszania z tym.

Zwierzaki plus dzieci ( nie wiem kto bardziej brudzi ;-) ) to wiadomo piasek, sierść okruszki itp itd, a od kiedy mam mój automacik asusa to zdecydowanie czuję poprawę. Piaseczu, sierści lub okruszków na podłodze ani śladu i co prawda nie widziałam dużo tych robotów ale ten który mam zupełnie dobrze się sprawdza, bardzo mi się podoba i prawdę mówiąc nie czuję potrzeby posiadania droższego modelu.

ps. czy ktoś wie co ile czasu powinno się wymieniać akumulatory, jest jakaś norma ? bo ta moja znajoma o której wspomniałam własnie na baterie w swojej roombie bardzo narzekała że niby po roku to już niezbyt dobrze już działała, a ceny nowej wtedy była podobno z kosmosu

ps2. też lubię niebieski, ale AGAiT miał tylko modele biały lub czerwony, a czerwony zdecydowanie mi bardziej pasował do wystroju ( i to taki mały żarcik był z tym lakierem do paznokci )

ODPOWIEDZ