Mami Robot z Korei

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Mami Robot z Korei

Post autor: barbapuppa » 19 sty 2012, 12:04

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że to urządzenie na zdjęciu zdeklasowało Roombę w Korei.
Firma wyprodukowała to urządzenie przeznaczając go wyłącznie na rynek lokalny. Jako iż dywany zawierają kurz i roztocza (czyli stają się mniej popularne w dobie alergików) firma postawiła na sprzątanie twardych podłóg.
Obrazek
Robot dwufunkcyjny, czyli zamiata i zmywa. Oczywiście zmywanie odbywa się za pomocą wycierania mokrą szmatką umieszczoną na spodzie urządzenia.
Obrazek
W ostatnim czasie cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko w Korei - Niemcy, Szwajcaria, Japonia, Argentyna, Ameryka Północna czy Chiny już zauważyły w tym produkcie interes.
Więcej szczegółów: http://www.mamirobot.co.kr/main/index.php

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 19 sty 2012, 16:27

Tak mi przyszło do głowy...
Zasadniczo chyba do każdego tego typu odkurzacza można by dopiąć jakąś namiastkę mopa, żeby ją ciągnął za ogonem. Myślę też o tym w kontekście scooby, tyle, że tutaj mop byłby dodatkowym zbieraczem nadmiaru wody.
Pytanie jednak brzmi - czy te mopujące odkurzacze mają jakiś inny algorytm, który powoduje, że poruszają się głównie na wprost? Chodzi mi o to, że np. roomba, kiedy trafia na przeszkodę wykonuje obrót a nawet kilka, zanim znajdzie nastepną ścieżkę. Przy takim zachowaniu spodziewam się, że mop przyczepiony do tyłu się zawinie (pół biedy kiedy robot nie najedzie na niego kółkami) a kurz zebrany na mopie w formie półsuchego "błotka" i kłaczków, spadnie z mopa. Jak to jest rozwiązane, bo przecież nie ma opcji, by robot poruszał się tylko na wprost (może z wyjątkiem nawigującego Minta).
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 sty 2012, 18:03

tutaj nie wiem, zaraz poszukam czy gdzieś nie ma jakiejś informacji, natomiast Ubot o którym wcześniej pisałam miał to fajnie rozwiązane, bo to było całkowicie pod spodem, nic nie wystawało, nic nie gubił
może i tutaj są różne modele te ze szmatką wystającą i takie co pod spodem, jednam mam trudność w koreańskim, więc poszukiwania odpowiedzi nie będą łatwe

[ Dodano: 2012-01-19, 18:08 ]
tutaj jest co nieco od spodu, widać zasadę działania, ale jakoś nie widać tej szmaty z tyłu, widać różne modele
test z papierem toaletowym naprawdę mi zaimponował
Mami Robot w akcji


poszukam jeszcze z tym mopem z tyłu

[ Dodano: 2012-01-19, 18:14 ]
ok, mam tutaj pokazane jak jeździ z tym mopem
algorytm sprzątania

[ Dodano: 2012-01-19, 18:48 ]
no to, aby trochę włożyć kij w mrowisko zobaczcie jak sobie radzą odkurzacze z papierem "aletotowym", jak go nazywałam w dzieciństwie
Zaskoczy Was Roomba

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 19 sty 2012, 22:18

Roomba szczególnie delikatna nie była - Mami i Ubot pod tym względem są nie do pobicia. Ciekawe co powiedziałby na to twórca filmiku - Świat oczami iRobot Roomba viewtopic.php?t=307 :lol:
Widać, że Roomba kwalifikuje się do okulisty :lol:
Ciekawe czy seria 7xx byłaby w tym teście lepsza, bo co do 4xx nie mam wątpliwości, że rolki fruwałyby po pokoju.

Wracając do mopowania. Ten ich mop jakiś taki sztywny. Zwykły mop się więc nie nada bo się będzie zwijał. Ciekawe czy scooba "uciągnie" takiego mopa na mokro? W weekend się rozejrzę w sklepach za czymś co by się nadawało.
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 sty 2012, 22:21

no proszę, niedługo powstanie konstrukcja roombo-scoobo-minta, swoją drogą nie byłby to taki głupi pomysł

ODPOWIEDZ