Nowy gracz - pentagram ??

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Nowy gracz - pentagram ??

Post autor: dafi » 21 gru 2011, 23:33

Pojawiło się cuś nowego nie wygląda zbyt nowocześnie ale wsadzili tam wszystko co im przyszło na myśl
http://allegro.pl/show_item.php?item=20 ... er_id=9608
jeśli ktoś posiada prosimy o opinie

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2011, 0:04

czyżby reklama nowej podróbki? bo na Gruponie też widzę to samo przecenione z 1799zł na 799zł

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 22 gru 2011, 8:15

barbapuppa pisze:czyżby reklama nowej podróbki? bo na Gruponie też widzę to samo przecenione z 1799zł na 799zł
"przecenione" hihi.... ciekawe kto sie da na to nabrac haha.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 22 gru 2011, 15:07

Pentagram znam i cenie. IMHO nie miałem nic kiepskiej jakości, GPS, MP3, miałem navi w reku ale nie używałem.

Łudząco podobny do Roomby (mix pierwszych generacji i nowoczesności) latarnie i pilot również stylizowane.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2011, 15:49

latarnie chyba mają wyłączniki (dobrze zauważyłam?), a to oznaczałoby nawet krok w przód, cóż i tak ciężko będzie zdeklasować mistrza

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 22 gru 2011, 17:56

http://pentagram.pl/produkty/roboty_spr ... z_p_10_000

Troszkę więcej o produkcie.

Nie wiedziałem że "tyle" różności produkują (firmują).
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 22 gru 2011, 23:10

Dupa tam nie pentagram :lol:
Standardowy wyrób ryżopochodny - do kupienia na tony na alibaba.com
Pentagram w tymm przypadku (zresztą nie tylko w tym) to w głównej mierze sitodruk na obudowie i opakowanie zrobione pod markę.
Globalizacja mili Państwo.
Niestety pora zacząć sie przyzwyczajać. Skoro Vileda próbuje wciskać chińszczyznę pod swoją marką to dlaczego nie Pentagram, za chwilę będzie tego jeszcze więcej. Pooglądajcie sobie modele oferowane przez Agama (jeśli dobrze zapamiętałem nazwę).

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2011, 23:15

ZibiD ale w gruncie rzeczy Roomba też jest Made in China!

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 22 gru 2011, 23:26

Owszem tylko za Roombą made in China stoi jednak iRobot, ktory pilnuje produkcji i jakości. Wszyscy produkują w Chinach - SONY, Panasonic, Samsung, JVC i dziesiątki innych światowych koncernów. Dostarczają one do produkcji technologię, maszyny, surowce, know how, szkolenie i nadzór.
W przypadku noname for sale for everyone - żółte robią z tego co akurat mają pod ręką a jeśli zamawiający wynegocjuje taniej, to materiały też będą tańsze. Nie ma mowy o przestrzeganiu norm, przykładaniu uwagi do jakości podzespołow, ba nawet obwody drukowane i lut będą tańsze.
Krótko mówiąc nie ma porównania.
Obrazek

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 23 gru 2011, 18:00

Zdejmi klapki z oczodołów.Nie tylko irobot jest na rynku. :mrgreen:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 23 gru 2011, 18:46

a czy ktoś to kwestionuje?

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 23 gru 2011, 19:38

Oczywiście i na szczęście na rynku jest nie tylko irobot. Jest też neato, jest samsung, karcher i kilka innych oraz... Miliony ton badziewia czekajacego na oszczędnych inaczej :lol:
Oczywiście czasem można trafić na w miarę udana podróbkę któregoś z markowych wyrobów. Niestety jak pokazuje doświadczenie, to nie zdarza się często a wręcz powiedziałbym żadko. Miałem w swoim życiu taki okres, że wydawało mi się, że lepiej kupić tańsza podróbkę niż sprzęt sprawdzonej jakości. Już mi przeszło - nie stać mnie na takie eksperymenty - za drogo wychodza i kosztuja za dużo zdrowia.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - każdy ma prawo do własnego rozporzadzania kasa i kupowania co się komu wydaje za słuszne. Nie namawiam do kupowania markowego sprzętu w markowych salonach (na to też mnie nie stać) uwazam tylko, że zdrowiej jest poszukać najlepszej ceny w necie ale sprzęt powinien być jednak dobrej jakości.
(Ja ogólnie mam uczulenie na tandetę) :->
Obrazek

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 23 gru 2011, 19:58

ZibiD pisze:Owszem tylko za Roombą made in China stoi jednak iRobot, ktory pilnuje produkcji i jakości. Wszyscy produkują w Chinach - SONY, Panasonic, Samsung, JVC i dziesiątki innych światowych koncernów. Dostarczają one do produkcji technologię, maszyny, surowce, know how, szkolenie i nadzór.
W przypadku noname for sale for everyone - żółte robią z tego co akurat mają pod ręką a jeśli zamawiający wynegocjuje taniej, to materiały też będą tańsze. Nie ma mowy o przestrzeganiu norm, przykładaniu uwagi do jakości podzespołow, ba nawet obwody drukowane i lut będą tańsze.
Krótko mówiąc nie ma porównania.
Zgadza się. Dodam tylko, że markowe ubrania i obuwie (w sieciówkach typu H&M, Diverse, Reserved, itp. czy firmy, np. Nike) też są produkowane w Chinach, ale i tak używane do ich produkcji materiały jak i sama jakość wykonania są o niebo lepszej jakości, niż innych ("tańszych") producentów, którzy przecież również produkują w Chinach. Zresztą nie tylko to...popatrzmy na znanych na całym świecie producentów agd - w ich przypadku jest jednak na odwrót, bo jakość wykonania stała się mniej ważna od ceny - byle jak najtaniej wyprodukować i sprzedać za 500% wartości początkowej: fabryka - hurtownia - sprzedawca detaliczny, a i jeszcze pomiędzy nimi znajdzie się jakiś przegięty pośrednik/dystrybutor...cóż, gospodarka wolnorynkowa :-|

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 24 gru 2011, 0:04

a ja myślę, że to chodzi o to: "bubel sprzedać, zaraz się zepsuje i znowu bubla kupią", to już nie to samo, co rzeczy produkowane 20 lat temu, wtedy było wiadomo, że udało się jakimś cudem kupić i będzie "do końca życia działać", teraz rzeczy produkowane są, aby zepsuły się tuż po okresie gwarancyjnym
ludzie chcą tanio, to mają ... w ostatecznym rozrachunku - drogo

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 24 gru 2011, 0:24

barbapuppa pisze:teraz rzeczy produkowane są, aby zepsuły się tuż po okresie gwarancyjnym
hehe...kiedyś z ciekawości pobrałem sobie instrukcję obsługi do pralki pewnej "taniej" marki (nie będę reklamować :-P). Jakie było moje zdziwienie, gdy we wstępie producent życzliwie i otwarcie informował nabywcę że "średni czas życia nabytego produktu wynosi 7lat" :shock: żart? chyba nie :lol:

ODPOWIEDZ