Mint Plus - Pro-Clean Reservoir Pad

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 18 sty 2012, 22:08

Krystian pisze:Gdyby ktoś Chciał to dołączam się do listy chętnych na Plusa. Nie na Pada, bo nie posiadam Evo ale Plusa - chętnie. Koleżanka za miesiąc wraca ze stanów ale ze względu na cło - przyjazd, czy paczka nie robi większej różnicy...
jesli kolezanka przylatuje to zadnego cla nie bedzie na to miala. moze spokojnie kupic i ci przywiezc bez jakichkolwiek problemow. zwyczajnie kupi sobie prezencik z USA. od takich rzeczy nie bierze sie cla.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 19 sty 2012, 11:08

Sorry, nie robiłem tego nigdy, więc się nie orientuję. A te wszystkie programy telewizyjne z przeswietlaniem walizek i jesli są tam nowerzeczy z usa - kasowaniem podatków od wszystkiego powyżej 150eur?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 sty 2012, 11:17

to prawda co piszesz, dlatego wiele osób pozbywa się oryginalnych opakowań i wrzuca do walizki, chociaż nie wiem jakby to było w przypadku Minta

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 19 sty 2012, 11:21

Właśnie. I gdybym robił to sam dla siebie - mogę pokombinować, zbrudzic itp. Ale nie chciałbym robić komuś kłopotu i powodować tłumaczenie przed celnikami.
Roomba 581, Robomow RM 510, whee Me

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 30 sty 2012, 21:26

Krystian pisze:Sorry, nie robiłem tego nigdy, więc się nie orientuję. A te wszystkie programy telewizyjne z przeswietlaniem walizek i jesli są tam nowerzeczy z usa - kasowaniem podatków od wszystkiego powyżej 150eur?
bzdura....wielokrotnie przywiozilem laptopy z usa w fabrycznym opakowaniu, nawet nie otwarte. nikt tego nie przeswietla, chyba ze w usa przed wejsciem do samolotu... po wyjsciu bagaz leci szybko do wlasciciela i wychodzisz z lotniska! pozatym masz prawo miec cos w pudelku fabrycznym...mozesz sobie kupic cos dla SIEBIE. co innego jesli masz 3 sztuki :) ale tutaj to samo...nikt tego nie przeswietla w rodzimym porcie bo i po co!
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 30 sty 2012, 21:46

Mystic no ja właśnie byłam świadkiem przetrzepania przed wejściem podczas prześwietlania bagażu i nieźle musieli się gimnastykować Ci ludzie
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 31 sty 2012, 8:27

barbapuppa pisze:Mystic no ja właśnie byłam świadkiem przetrzepania przed wejściem podczas prześwietlania bagażu i nieźle musieli się gimnastykować Ci ludzie
i tak nie mogli im NIC zrobic :) to tyle.. nie robmy off topica... jakby co zapraszam na priv.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 lut 2012, 18:26

Do minta 2 Dodawany jest zarówno pad starego typu jak i nowy Pro-Clean Reservoir Pad , więc według mnie , nowy pad będzie pasował do pierwszego minta . Za około tydzień będę miał również model pierwszy wiec porównam pady i dam odpowiedz jak jest na 100% ( no chyba ze się ten sprzeda do tego czasu). W dziale sprzedam link do aukcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 lut 2012, 18:37

no ze zdjęć wygląda, że będzie pasować, a mógłbyś strzelić fotkę minta do góry nogami, znaczy kołami z widokiem na miejsce gdzie montuje się pad?
a jak w tym padzie ze zbiorniczkiem montuje się szmatkę, bo ze zdjęcia jakoś nie mogę się domyślić?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 lut 2012, 19:16

Szmatkę zakłada się na rzepa widocznego na fotografii
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 10 lut 2012, 20:17

dafi pisze:Szmatkę zakłada się na rzepa widocznego na fotografii
ta... dziwne ze w dobie oszczedzania i ciec daja dwa pady. przeciez spokojnie wystarczy jeden.
plus dla minta!
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 lut 2012, 20:22

Myślę ze ściereczki jednorazowe suche nie bardzo chcą współpracować z rzepem i to może być przyczyna ze dają pada z wciskanym systemem mocowania .

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 lut 2012, 20:28

rzep pewnie też będzie problemem dla ściereczek, bo jednak trzeba będzie i te wielorazowe częściej kupować, bo rzep bardziej je będzie niszczył niż wciskanie jak dotychczas w zwykłym Mincie
no ale okaże się w praktyce
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 lut 2012, 21:13

Cały czas zastanawiam się nad mitem dla siebie ponieważ mint ma sprzątać tylko jadalnio-kuchnie i przedpokój ( w innych pomieszczeniach są dywany ) to ma do posprzątania tylko około 30 m2.
Mint dwa czyści na sucho ok 72m2 a mint plus około 96m2 natomiast jeśli chodzi o sprzątania na mokro jeden i drugi mogą posprzątać tylko 33m2. Chciałbym mieć plusa jako gadzet tylko nie umiem się przekonać do większej baterii skoro jeszcze nigdy nie było sytuacji aby mój stary mint miał choć w połowie wyładowana baterie ( a w przypadku ni-mh raczej ważne aby ja wyładować choć raz na jakiś czas ). Czas ładowania również dla mnie nie gra roli bo i tak na jednym ładowaniu może oblecieć chałupę dwa razy.

Wydaje mi się ze jeśli ktoś ma do posprzątania mniej niż 70 metrów spokojnie może użyć najstarszego minta 1 z dokupionym nowym padem lub minta 2 .

Jeśli ktoś ma do posprzątania więcej niż 70m bezdywanowej powierzchni zdecydowanie radził bym kupić plusa i dokupić dodatkową stacje nawigującą .

Mint jedynka to doskonały wybór dla tych którzy chcą go głównie wykorzystywać do czyszczenia na sucho , oraz do okazjonalnego czyszczenia na mokro , na szczęścia zawsze można go przystosować do sprzątania na mokro większej powierzchni ( takiej jak w plusie ) dokupując pad ze zbiornikiem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 lut 2012, 21:31

dafi jedynym problemem dla użytkowników małych powierzchni jest tylko brak możliwości dokupienia pada do zwykłego Minta
więc póki co pozostaje albo Mint Plus, albo Mint 4205

[ Dodano: 2012-02-10, 21:36 ]
aha, no i może jeszcze małe sprostowanie do wypowiedzi Dafiego
zwykły Mint Evo (4200) sprząta na mokro jedynie 19m2, pozostałe modele jak słusznie zauważyłeś 33m2
a zatem to też ważny element dla niektórych przy wyborze

i jeszcze małe przemyślenia w temacie:
Mint II (4205) 33m2 myje na 1 zbiorniku wody wykorzystując czas 2h, a Mint Plus może sprzątać na mokro 2,5h, a zatem po 2h można pauzę, uzupełnić zbiorniczek pada i zagonić do mycia
przynajmniej z matematycznego punktu widzenia tak wychodzi

a może jednak nie sprawdziłeś dokładnie podanych powyżej informacji, bo na stronie producenta w porównaniu modeli wyraźnie jest napisane ile pracuje konkretny model na sucho (sweepnig run time) i na mokro (mopping run time) http://mintcleaner.com/products/
a zatem na razie nie obaliłeś mojej teorii, próbuj dalej :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 14:05 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 10 razy.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ