jak działa DirtDevil EVO ?

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 wrz 2011, 9:52

czesc,

sprawdzi sie jako przecierajacy robot (na mokro i na sucho).
porownywanie z roomba nie ma sensu - roomba to odkurzacz, evo to precierak - zreszta calkiem fajny - u mnie myje podlogi i jestem z niego zadowolony (zwlaszcza panele - nie leje na nie wody wiec sa bezpieczne).

mystic
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 wrz 2011, 11:36

mpodem tak jak napisał Mystic on jest przecierającym robotem
wg mnie nie do końca się może sprawdzić przy ślinie, która nie jest jak woda (nieco klejąca), a on bazuje na wilgoci ze ściereczki, więc jak sobie wyobrażam będziesz miał wtedy ślinę wszędzie
wydaje mi się, że w Twoim przypadku lepsza byłaby scooba, no bo Roomba raczej ślinę rozmaże

mpodem
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:28
Lokalizacja: lodz

Post autor: mpodem » 14 wrz 2011, 18:56

Czy wiecie coś na temat scooby, czy wyjdzie i kiedy następca 385? Widziałem nowość - tego małego "piprztoka", ale on się nadaje na powierzchnię 2 m. :roll:

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 22 wrz 2011, 12:34

mpodem pisze:Czy wiecie coś na temat scooby, czy wyjdzie i kiedy następca 385? Widziałem nowość - tego małego "piprztoka", ale on się nadaje na powierzchnię 2 m. :roll:
hehe jest przeciez model 230 - to jest nastepca.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Nasza opinia

Post autor: kleo77 » 31 gru 2011, 13:37

Witam,
najpierw nasza geneza zakupu mint plus. Od 2,5 roku użytkujemy roomba 581, od jakiegoś czasu zaczęliśmy rozglądać się za robocikiem myjącym podłogi na mokro. Wybór padł na Scooba 385 lub EVO. Po opiniach na temat scooby (awaryjna) i nie do końca zbierająca wodę ale przede wszystkim brak jednoznacznej informacji czy można scoobą myć drewniane podłogi (panele itp.) wybór padł na EVO. W międzyczasie pojawił się EVO/Mint PLUS z systemem nawadniającym. Zdecydowaliśmy się na zakup nowszej i niestety droższej wersji czyli PLUSA.
Pierwsze testy w większości na mokro. Potwierdzają wcześniejsze opinie, iż jest to robocik przecierający podłogę na mokro. Ja bym to porównała do własnoręcznego "na kolankach" przetarcia podłogi wilgotną ściereczką. Nie mamy podłogi zapuszczonej ale nie wydaje mi się aby ten robocik był wstanie poradzić sobie z zaschniętymi, starymi plamami.....
System nawadniający jest SUPER nie leje wodą, ściereczka przez cały proces mycia pozostaje jednakowo wilgotna.
Sterowanie za pomocą GPS się sprawdza. U nas zauważalny jest tylko jedne problem. W sytuacji bliskiej wyczerpaniu baterii (totalna rezerwa) robocik ma wyraźny problem z pełną komunikacją z GPS sterującym i niestety sprzątanie nie idzie mu już tak precyzyjnie. Nie wiem czy tak mają wszystkie robociki ale nasz tak ma.

Podsumowując uważamy, że robocik jest świetnym uzupełnieniem roomby w opcji mycia na mokro (mycia Mintem na sucho jeszcze specjalnie nie testowaliśmy).
Po kolejnych testach postaram się napisać coś więcej.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 31 gru 2011, 16:59

kleo77 zastanawiajaca jest ta komunikacja, bo wg producenta kostki nawigujace sa ponoc ulepszone
ja w swoim Mincie bez Plusa nie zauwazylam takich problemow, a jak u innych uzytokwnikow EVO :?:

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 01 sty 2012, 13:13

Zbyt krótko go użytkujemy, żeby ostatecznie to potwierdzać. Niestety nie mam żadnych doświadczeń z EVO więc będzie to trudne do porównania. Nie mogę potwierdzić czy coś tam ulepszyli w tej nawigacji. Fakt, że w momencie gdy robot jest połączony z kostką sprząta bez zarzutów.

ODPOWIEDZ