jak działa DirtDevil EVO ?

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

jak działa DirtDevil EVO ?

Post autor: barbapuppa » 16 maja 2011, 9:42

MystiC dość mnie zaciekawił ten model, byłam już prawie nastawiona na Neato, bo trochę mnie denerwuje ten brak sprzątania w narożnikach przez Roombę (a nieco rozleniwiłam się i nieczęsto sięgam teraz po zwykły odkurzacz, do dobrego szybko się człowiek przyzwyczaja, hehe), ale może Evo byłby skuteczniejszy za mniejszą kasę, a jak on się zachowuje jak jest dywan, czy potraktuje go jako przeszkodę i go ominie, czy musi być zdjęty?
a na mokro to jak działa, gdzieś się wodę wlewa, bo nie zauważyłam zbiornika?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 maja 2011, 10:05

ok, z tym mokry już wiem, że trzeba ścierkę nawilżać wodą, hmm...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 16 maja 2011, 12:35

nie wiem jak zachowuje sie z dywanem, bo go nie mam. mam za to miedzy pomieszczeniami metalowa polokragla listwe, ktorej EVO nie przejezdza - zatem analogicznie bedzie omijal dywan - jak mniemam.

urzadzenie jest robotem przecierajacym - posiada dwie szmatki wielorazowego uzytku z czegos na ksztalt mikrofibry? jedna z nich sluzy do "odkurzania" druga do "zmywania". producent zaleca najpierw odkurzyc potem umyc.

doswiadczenia sa rewelacyjne. nie jest to co prawda odkurzacz ale technika zarowno zamiatania jak i mycia jest jak dla mnie numerem 1 na rynku. doskonaly algorytm czysczenie miejsce w miejsce no i ta cisza podczas pracy - raj dla uszu :)

po weekendzie mialem sporo okruszkow i innych wiekszych smieci - evo je poprostu wciagnal i trzymal caly czas pod szmatka. po podniesieniu go okruszki zostaly na ziemi ale w jednym miejscu - wystarczylo zatem wziac zmiotke i szufelke i po temacie.
panele pozatym wyraznie odzyly nie mowie ze blyszcza ale wygladaja lepiej (mam ciemna podloge).

po weekendowym testowaniu jestem jeszcze w szoku ;) testy trwaja.

EDIT: w uzupelnieniu i odpowiedzi na pytanie z tematu tego posta - na stronie www.evorobot.pl jest to fjanie graficznie ujete i rozpisane.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 maja 2011, 15:41

brzmi bardzo interesująco to co piszesz
i faktycznie zaciekawiło mnie to sprzątanie "miejsce w miejsce" (w Neato trochę podobnie to wygląda), a ja właśnie potrzebuję czegoś do poprawek po roombie
cisza... to coś dla mnie, mogłabym używać przy śpiącym dziecku :lol:
stronkę już widziałam, szkoda że filmik po niemiecku na polskiej stronie, ale cóż...
napisz jeszcze jak wrażenia po dłuższym testowaniu, teraz wybieram się na urlop, ale po powrocie będę chciała wrócić do tematu
z góry dziękuję za wszelkie opinie

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 03 cze 2011, 18:42

no i jak się sprawdza po dłuższym użytkowaniu?
masz jakieś uwagi?
gdzieś mi wpadł tekst, że zostawia "kudły z brudu" po sobie?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 05 cze 2011, 14:51

barbapuppa pisze:no i jak się sprawdza po dłuższym użytkowaniu?
masz jakieś uwagi?
gdzieś mi wpadł tekst, że zostawia "kudły z brudu" po sobie?
no bawie sie dalej... kudly zostaja u mnie na szmatce, i piore ja w rekach - wiec to bzdury :)
staram sie odkurzac roomba a evo myje podloge, czsem tez nim przecieram na sucho.
poki co moge powiedziec jedno - perfekcja w poruszaniu sie - brak losowosci. rewelacja.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 cze 2011, 16:39

dzięki serdeczne za rzetelną opinię
ten brak losowości jest dla mnie bardzo przekonujący na filmikach, jeśli w praktyce jest tak samo, to producent naprawdę podniósł poprzeczkę

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 13 cze 2011, 18:46

barbapuppa pisze:dzięki serdeczne za rzetelną opinię
ten brak losowości jest dla mnie bardzo przekonujący na filmikach, jeśli w praktyce jest tak samo, to producent naprawdę podniósł poprzeczkę
ano dokladnie. mam namiar na goscia, ktory je sprzedaje i robi czasem preznentacje jak chcesz odezwij sie na priva (nie bede robil tu reklamy:))
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 13 cze 2011, 18:51

MystiC pisze:
barbapuppa pisze:dzięki serdeczne za rzetelną opinię
ten brak losowości jest dla mnie bardzo przekonujący na filmikach, jeśli w praktyce jest tak samo, to producent naprawdę podniósł poprzeczkę
ano dokladnie. mam namiar na goscia, ktory je sprzedaje (moze zrobi Ci prezentacje ;)) jak chcesz odezwij sie na priva (nie bede robil tu reklamy:))
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Remihius
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2011, 18:19
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Remihius » 18 cze 2011, 17:20

jak często trzeba namaczać ściereczkę jeśli nie ma płynu?
Remihius

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 18 cze 2011, 17:46

Wilgoci powinno wystarczyć na przetarcie około 25m2
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 cze 2011, 7:25

Mystic jestem już użytkowniczką EVO i pierwsze testy na razie na sucho za mną, ale dzięki za propozycję

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 20 cze 2011, 13:32

barbapuppa pisze:Mystic jestem już użytkowniczką EVO i pierwsze testy na razie na sucho za mną, ale dzięki za propozycję
no i jak wrazenia? dzis zamieszcze fotke po scieraniu na sucho szmatki - wg mnie robota zrobiona w 100%.

edit: zaladowalem fotke.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 19:53 przez Mystic, łącznie zmieniany 1 raz.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 20 cze 2011, 17:46

Wrażenia całkiem fajne.
Wypuściłam urządzonko w trochę innych warunkach (wyjazdowych) niż docelowo będzie działał i przetestowałam na powierzchni 60m2.
Najpierw kuchnia z flizami, super się spisał, choć śmieszne było, bo stałam dłuższy czas odwrócona plecami przy zlewie i EVO mi ani razu nie przeszkodził i oczywiście opuścił to miejsce, widać byłam dużym mebelkiem, hihi
Potem test przedpokoju (parkiet), który okazał się testem pozostałej części powierzchni, gdyż robocik wjechał wszędzie i posprzątał (poza kuchnią, czyli zapamiętuje gdzie był, jak się kostki nie wyłączy). Troszkę pogubił kłaczków po drodze, ale trudno mu się dziwić, bo wcześniej nikt tam nawet nie odkurzał, a było co. W każdym razie wjechał wszędzie i co najważniejsze robił to późno w nocy nie budząc nikogo. Na koniec wrócił dokładnie w to samo miejsce z którego wyruszył.
Jak na pierwszy teścik to super się spisał.
Teraz czeka na naładowanie, a przy okazji to szkoda, że każde kolejne to 14 godzin! :-( Teraz już nie będzie miał tak lekko. Jestem ciekawa jak się spisze w kontakcie z dywanem i na różnej powierzchni. Na razie jestem super zadowolona i z góry się cieszę, że poprawi mi te kąty co roomba opuszcza :-)

mpodem
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:28
Lokalizacja: lodz

Post autor: mpodem » 07 wrz 2011, 21:44

Hej, hej jak się sprawuje EVO. Zastanawiam się nad zakupem tego robota zamiast 780. Mój bokser potwornie się ślini i zostawia mokre plamy na kafelkach, dlatego chcę kupić EVO, żeby mi to przecierał na mokro. Czy to się sprawdzi? :roll:

ODPOWIEDZ