Pomoc w wyborze odkurzacza

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
cwq
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2012, 22:37
Lokalizacja: Lbn

Pomoc w wyborze odkurzacza

Post autor: cwq » 18 gru 2012, 23:06

Witam , bardzo proszę o pomoc w wyborze odkurzacza nie wiem co kupić miałem kupić Samsunga navibota sr8950 później jednak zdecydowałem ze to będzie Neato a teraz zastanawiam się nad rombą 780 . Ogólnie interesuje mnie robot który dobrze radzi sobie z sierścią , bo w moim mieszkaniu jest jej dużo ( dwa psy) , mieszkanie nie jest duże wiec nie zależy mi na jakiś super opcjach typu że odkurzacz wróci do bazy nawet z 5-go pokoju niestety jeszcze tylu nie posiadam :) chodzi o to żeby odkurzał dokładnie i skutecznie , z tego co widziałem na filmikach na youtube samsungi nie zbyt dobrze sobie radzą wogóle ze sprzątaniem , a może się mylę ? Bardzo proszę o poradę jaką markę wybrać ? pozdrawiam

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 19 gru 2012, 10:47

Dywany, wykładziny, ile, gęste a może z długim włosiem? Pytam bo nie wiem jak Neato radzi sobie z czesaniem dywanów w jednym przejeździe (ma raczej trzepaczki niż szczotki) a Roomba wyszczotkuje dywan/wykładzinę dokładnie.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 gru 2012, 19:51

Neato przy dywanach (szczególnie zapiaszczonych) raczej średnio, tak wynika z moich obserwacji - to raczej odkurzacz do twardych powierzchni, na pewno sierść z dywanu nie zbiera jak Roomba, nie ma tu co porównywać
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2012, 7:42

sorry piokrza ale to co napisałeś zakrawa trochę o herezję
na stronie Samsunga jest wprawdzie wzmianka, że jeśli ktoś ma w domu zwierzaka, to powinien zastanowić się nad zakupem robota-odkurzacza, by ułatwić sobie codzienność, ale też jest napisane Należy jedynie upewnić się, że wybrany model posiada odpowiednie funkcje.
osobiście nie rzuciło mi się w oczy, aby np. SR8980 czy SR8750 posiadały jakieś specjalne funkcje dedykowane dla właścicieli zwierząt
myślę, że bardziej Samsungowi powinno chodzić o regularność sprzątania przy zwierzakach jednak, to każdy właściciel czworonogów dokładnie wie i tak naprawdę każdy odkurzacz jest dobry

w opisie Neato faktycznie producent zastosował wskazanie do stosowania przy psach i osobach alergicznych jednak jako argument przytoczył szczotkę i filtr, czy to co ma każdy model. Jeśli będzie używany na twardych podłogach, to owszem mogę się zgodzić, ale z sierścią na dywanach już nie, choć producent wymienia wszystkie rodzaje podłóg łącznie z dywanami.

Roomba dedykowana dla zwierzaków, to nic innego jak zwykła z dodatkowym koszem AeroVac1. Faktycznie po liftingu na ten kosz sierść z dywanów zbiera lepiej niż taka ze zwykłym koszem (mam tu na myśli serię 5xx lub z takim koszem w standardzie 6xx).
Nowa 780 radzi sobie prawie tak dobrze jak jakakolwiek wersja PET (5xx czy 6xx) jednak przy zwierzakach filtry będą się szybko zapychały co podniesie koszty eksploatacji.

Bezobsługowość Neato o której piszesz bierze się właśnie stąd, że on nie posiada włosianej szczotki, którą trzeba czyścić, jak w przypadku Roomby, ale przy powierzchniach z dywanami, to właśnie włosiana szczotki daje lepsze efekty niż zwykła trzepaczka

Generalnie jeśli są zwierzaki, a nie ma dywanów, to każdy jest w mniejszym lub większym stopniu dobry, byle był regularnie używany.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2012, 19:36

Jeśli popatrzysz na inne wątki, to były opinie dotyczące szczotki włosianej Neato (wprawdzie wówczas od Kobolda) i raczej nie były to pozytywne opinie.
Ja tylko piszę o subtelnych różnicach pomiędzy sprzętami, jeśli masz dywany. Zauważ, że nie wspomniałam nawet o niesprzątniętych miejscach wzdłuż ścian przy Neato.
Ty generalizujesz, że wszystko do wszystkiego się nadaje i tak samo działa. I tutaj się nie zgadzam. Jedne są bardziej dokładne, ale szybsze, inne wolniejsze a bardziej dokładne. Kwestia zawsze wybrania "mniejszego zła", czyli mankamenty jakie jesteśmy w stanie zaakceptować, żeby wyłożyć nogi wygodnie, gdy ktoś za nas zasuwa.
Każdy musi wybrać to, co dla niego najbardziej odpowiednie pod względem powierzchni, podłoża i ewentualnych sierściuchów.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 gru 2012, 19:51

barbapuppa pisze:Jeśli popatrzysz na inne wątki, to były opinie dotyczące szczotki włosianej Neato (wprawdzie wówczas od Kobolda) i raczej nie były to pozytywne opinie.
Ja tylko piszę o subtelnych różnicach pomiędzy sprzętami, jeśli masz dywany. Zauważ, że nie wspomniałam nawet o niesprzątniętych miejscach wzdłuż ścian przy Neato.
Szczotka, jak szczotka wyczesze dywan, ale trzepaczka :-> jest lepsza na twardych powierzchniach. Nikt nie twierdzi że trzepaczka się nie nadaje.
Jeżeli chodzi o włosy, sierści to uważam, iż Neato nie ma sobie równych, jest prawie bezobsługowy :-)
Co do braku szczotki do sprzątania wzdłuż ścian uważam iż nie jest to wielką ujmą dla robota Neato. Nie mam piachu, kotów, brudu itp. przy ścianach :mrgreen:
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ