Bardzo subiektywna ocena roomby 581

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
CaRdeN
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

Bardzo subiektywna ocena roomby 581

Post autor: CaRdeN » 14 lis 2012, 17:59

[center]Dzień pierwszy[/center]
Właściwie to wieczorek zapoznawczy. Roomba dotarła około 17:00. Została wypakowana. Odpaliłem ją żeby coś posprzątała, ale po kilku minutach stwierdziła, że dzisiaj już jest wykończona i idzie coś zjeść. Została więc podłączona do zasilacza i tyle :)

[center]Dzień drugi[/center]
Po 16h stwierdziliśmy, że koniec wylegiwania i czas do roboty. Rzuciłem ją na głęboką wodę. Bez latarni i stacji dokującej została zagoniona do przedpokoju i kuchni. Uwinęła się sprawnie. Niestety okazało się, że próg o wysokości 1cm to żadna blokada i wlazła do pokoju córki. Sama chciała - ogarnęła i pokój. Powierzchnia całkowita do sprzątnięcia to około 30m² netto bez VAT. Potem testowałem dokowanie. Wolniutko pomrukując właziła do stacji dokującej [zadanie było łatwe, bo stacja stała blisko] Przedostatnie zadanie to pokój z:
- dywanem shaggy [3,5 cm włochacza]
- koziną na czarnej blasze
- stołem i 6 krzesłami
- wiązkami kabli, które kiedyś schowam :)
- czarnymi kolumnami, na płaskich podstawkach, od kina domowego

Obrazek

Powierzchnia do sprzątania, jakieś 15m² (oczywiście netto).

Dywan... podejmowała kilka prób. Czasami wjeżdżała i wtedy bardzo cierpiała. Aż żal było słuchać. Jak tylko udało jej się zjechać, na pełnym gazie uciekała do ściany. W pełni rozumiem i nie mam żalu. Potem się wycwaniła i sprzątała wzdłuż dywanu.

Ku mojemu zaskoczeniu sprytnie wlazła na czarną blachę pod kozą i wymiotła stare brudy.

Mniej miłym zaskoczeniem była próba wspinaczki po kolumnach od kina domowego.


Kupa krzeseł z niezbyt szeroko rozstawionymi nogami stanowi poważną barierę. Muszę przyznać, że dla mnie też, chociaż jestem większy i silniejszy od roomby. Ile się trzeba namęczyć zwykłym odkurzaczem ten tylko wie, kto sprzątał.

Miłe zaskoczenie- nie urwała kabla od głośnika, a mogła. Miała szansę kilkakrotnie.
Obrazek

Teraz spokojnie się ładuje [ zajęło to około 2h].

Przed nią sypialnia i ponownie przedpokój, gdzie piach się nosi nieustannie. Tym razem ustawiłem latarnię i dwie wirtualne ściany-full wypas. Bardzo ładnie sobie poradziła. Samodzielnie wróciła do stacji dokującej.

Ostatni test. Samodzielne sprzątanie o określonej godzinie.
Roomba okazała się bardzo łatwa w "programowaniu" i niezwykle zdyscyplinowana.

[center]Różności z kolejnych dni[/center]
- Odpalamy dzisiaj roombę ? Niedziela ...
- A co ona, przyjechała na wywczas do Sopot?


Jeśli roomba nie chce wleźć na włochaty dywan, wstaw ją na sam środek i nie pozwól uciec.
Uwaga na szczeliny pod obudowaną wanną- może tam wjechać i ciężko ją wyciągnąć. Przyda się wtedy pilot lub centrum sterowania.

[center]Ocena[/center]
Sprytne urządzenie. Ma problemy ze sprzątaniem włochatych dywanów i zagraconych pomieszczeń [ale to samo mogę powiedzieć o sobie :lol: ] Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonuje. Trzeba sobie zdawać sprawę z ograniczeń sprzętu przed zakupem. Bardzo dobrze sprząta kafelki, parkiety i dywany z niskim włosiem. Hałasuje w granicach przyzwoitości. Najważniejsze - nie marudzi i nie narzeka.

[center]Dyrdymały[/center]
Uwagi mojej żony
Dlaczego jest tylko damski głos? Co z samotnymi osobami spragnionymi męskiego głosu?

Moje spostrzeżenia
Dobrze, że jest trochę tych języków. Moim zdaniem najlepszy jest niemiecki. Tu mi się marzy, żeby przy opuszczaniu stacji rzucała głębokim altem: ordnung muß sein!


Hacking
Jako, że z najwyższym obrzydzeniem używam systemu Windows, spodobało mi się to:

http://hackingroomba.com/code/embedded-linux/

Nie piszę, żeby używać. Liczy się to, że jest wybór.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 15 lis 2012, 19:46

Roomba to wynalazek diabła ! Samo zuo ! i jeszcze uzależnia jak cholera, powinni tego zabronić. :-)
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

CaRdeN
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2012, 19:22
Lokalizacja: Polska

roomba 581 vs shaggy

Post autor: CaRdeN » 16 lis 2012, 12:19

Po kilku dniach znalazłem czas na dostosowanie kolejnego pomieszczenia dla roomby.
Pozostał dywan (włochatość 3cm) :
Obrazek

Roomba świetnie sobie radzi z takim dywanem. Sprzątała pod nadzorem, ale kolejne sprzątanie będzie już samodzielne.
Obrazek

Podtrzymuję ocenę produktu- jest bardzo dobry.

ODPOWIEDZ