Co kupić?

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 29 lut 2012, 9:08

Łaaał, imponujące, z ilu sprzątań takie tumany, tzn ile wyjazdów i ile godzin?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LucBoy » 29 lut 2012, 17:59

sondejm pisze:Łaaał, imponujące, z ilu sprzątań takie tumany, tzn ile wyjazdów i ile godzin?
Dwa wyjazdy. Kazdy po ok. 70min. Mieszkanie 2 pokoje, 60m2. Gladkie podlogi. Zero dywanow.
Najwiecej uzywania ma pod lozkiem w sypialni, bo tam zbiera sie najwiecej kurzu :)

Krystian
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2012, 8:32
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Krystian » 02 mar 2012, 7:22

Mam Roombę (kupioną w zaprzyjaźnionym z forum sklepie, ale bez wymuszania;) tylko ze wzgledu na dobrą ofertę) od niedawna ale taaakiego zdjęcia nigdy nie byłbym w stanie zrobić.
Moze nie jestem jeszcze do końca uswiadomiony ale widząc je - muszę się wypowiedzieć.

Moim skromnym zdaniem Roomba nie byłaby w stanie pomieścić tyle kurzu, gdyż nie pozwoliłby na to czujnik zapełnienia pojemnika. Czy w takim wypadku mając tyle "bajerów" Twój robot nie sygnalizuje przepełnienia?
Jeśli tak i nie dbasz o to sam - nie daję mu długiego żywota.

Wydaje mi się jednak bardziej prawdopodobne, ze względu na śmieci wystające z dołu klapy, które pewnie dostały się tam po jej zamknięciu, a ten cały "kurz" został tam wepchnięty, kiedy była otwarta. Zdjęcie natomiast ma tylko udowodnić Twoje racje.
Jeśli tak ... nie mam więcej pytań.
Roomba 581, Robomow RM 510, whee Me

LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LucBoy » 02 mar 2012, 16:11

Krystian pisze: Moim skromnym zdaniem Roomba nie byłaby w stanie pomieścić tyle kurzu, gdyż nie pozwoliłby na to czujnik zapełnienia pojemnika. Czy w takim wypadku mając tyle "bajerów" Twój robot nie sygnalizuje przepełnienia?
Jeśli tak i nie dbasz o to sam - nie daję mu długiego żywota.
Fakt nie ma czujnika. Po prostu trzeba pamiętać, że należy go opróżnić co najmniej raz na dwa sprzątania.
Krystian pisze: Wydaje mi się jednak bardziej prawdopodobne, ze względu na śmieci wystające z dołu klapy, które pewnie dostały się tam po jej zamknięciu, a ten cały "kurz" został tam wepchnięty, kiedy była otwarta. Zdjęcie natomiast ma tylko udowodnić Twoje racje.
Jeśli tak ... nie mam więcej pytań.
Możesz spokojnie dalej pytać... nie upychałem kurzu ręcznie...

MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Post autor: MouseMan » 06 mar 2012, 9:26

Chciałem wszystkim podziękować nad skutecznym odradzeniem mi iRobota Roomby. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem PENTAGTAMU BOT 10 000 i jak narazie jestem z niego zadowolony a szczególnie z ceny która nie wynosiła 2000 zł a zaledwie 570zł :) Dzięx.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 06 mar 2012, 9:29

MouseMan pisze:Chciałem wszystkim podziękować nad skutecznym odradzeniem mi iRobota Roomby. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem PENTAGTAMU BOT 10 000 i jak narazie jestem z niego zadowolony a szczególnie z ceny która nie wynosiła 2000 zł a zaledwie 570zł :) Dzięx.
No i co, koniec?

Podziel się koszem na śmieci, jakiś filmik autorski?

BTW:
MouseMan pisze: PostForum: ROBOTY ODKURZAJĄCE Wysłany: 2012-02-10, 20:20 Temat: Co kupić?
Wielkie dzięki za porady. Dzięki nim jestem właśnie w trakcie licytacji Roomby 581. Ale mam takie pytanie.... czy ktoś widział, używał np. RoboJet'a i może "z ręką na sercu" powiedzieć, że to jest szmelc?
Nagle się rozmyśliłeś i już nie chciałeś Roomby, napisz co Ciebie zniechęciło?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 06 mar 2012, 11:09

gratulujemy zakupu
mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na forum i będziesz brał udział w dyskusji
a jak już Ci przejdzie po miesiącu czy dwóch zafascynowanie (zwykle tyle to trwa u każdego nowego użytkownika, wtedy nie widzi się wad, jedynie same zalety) to może napiszesz nam jak się sprawuje Twoje cacuszko, co Ci się podoba, a co przeszkadza i mogło być lepiej rozwiązane
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Post autor: MouseMan » 06 mar 2012, 13:30

Główną przesłanką jaką się kierowałem to oczywiście cena. Nie stać mnie na zakup i testowanie robotów za 2000 zł (i więcej). I w ogóle uważam, że taki robot, nawet najlepszy, nie jest warty tyle pieniędzy. W miarę możliwości będę się z Wami dzielił moimi spostrzeżeniami.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 06 mar 2012, 13:41

MouseMan pisze:Główną przesłanką jaką się kierowałem to oczywiście cena. Nie stać mnie na zakup i testowanie robotów za 2000 zł (i więcej). I w ogóle uważam, że taki robot, nawet najlepszy, nie jest warty tyle pieniędzy. W miarę możliwości będę się z Wami dzielił moimi spostrzeżeniami.
Ja też nie chciałem dawać 2 tysiaki za odkurzacz, dlatego nabyłem za 240zł SE5210 (5cio letni) który do demonów nowatorstwa nie należy, sprząta jednak znakomicie, jest to podobno najmniej awaryjna seria tzw 4xx.

Ja mam punkt odniesienia w postaci Powermeda

Ma kilka zalet w porównaniu z Roombą lecz w jakości sprzątania to wiele lat świetlnych w tyle.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ