Pierwsza piątka w odkurzaniu

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Pierwsza piątka w odkurzaniu

Post autor: barbapuppa » 24 gru 2011, 1:52

Znalazłam na pewnej stronce takie zestawienie (oczywiście było to już chwilkę temu, na pewno zanim pojawiła się Roomba serii 7xx) "równie dobrych odkurzaczy". Skupili się na jednym produkcie z każdej firmy wg nich najlepszym.
1. Roomba 572 PET
2. Neato XV-11
3. Samsung Hauzen
4. Infinia QQ1 Clean Mate 365
5. P3 P4960 V-Bot
Co Wy na to?

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 24 gru 2011, 10:10

Pierwsze trzy miejsca wydaja się prawdopodobne - niestety pozostałe modele sa w UE chyba mało znane

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 24 gru 2011, 13:21

jak widać Neato i Roomba ciągle w czołówce, a reszta ... lata świetlne za nimi

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 24 gru 2011, 23:47

E tam...
Przecież jest coraz więcej tych no... Takich tych... Wiecie - tanich i dobrych.
A jak coś jest dobre i tanie, to znaczy, że jest dobre bo tanie a że to produkowane w garażu u pana Tatamajaja to pikuś :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 06 sty 2012, 7:14

I jeszcze coś takiego , nie wiem czy jest gdzieś na forum...
http://www.robzone.pl/

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 06 sty 2012, 19:02

Tego robzłoma eee... zona to ja już oglądałem trochę wcześniej, kiedy jeszcze nie miałem roomby. Odstraszyło mnie to, że takie same cuda można znaleźć na alibaba.com - tyle, że jeszcze przed obróbką marketingową czyli przed sitodrukiem i zapakowaniem w pudełko z napisem robzone. Drugie - to kolejna firma marketingu bezpośredniego, czyli extra okazje i super dodatki za super okazjonalną kupę kasy, za którą dostajemy kupę super rzeczy (z przewagą kupy). :lol:

tonio
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: tonio » 26 kwie 2012, 11:29

Witam !!!

Podobno firma Robzon rodem z produkcji Austriacko-Szwajcarskiej cieszy sie bardzo dobrą opinią użytkowników. Poczytałem sobie opinie wielu użytkowników i powiem, że jestem zaskoczony ilością pozytywnych. Praktycznie wszystkie. Zobaczcie http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp ... mentarze/2 oraz http://www.robzone.pl/recenzje-uzytkown ... urzajacych.
Parametry też chyba nie są złe:
Czas ładowania 3 - 4 godz
Bateria Li - Ion - ponoć rewelacja, najlepsza na rynku, której jeszcze mało kto stosuje, nawet ci najlepsi. Pojemność 2200mAh
Na 1 ładowaniu robot pracuje od 40-90 minut, w zależności od tego jaka jest powierzchnia (na dywanach czas pracy jest krótszy) okres gwarancyjny w przypadku baterii wynosi 6 miesięcy
Poziom hałasu 65 dB
Filtracja filtracja pięcyfazowa
Moc 70 W
Objętość zbiornika na brud 1000 ml
Szczotka boczna 1x 260 mm
1x 4 ramienna UNI
1x Blue Care
Szczotka główna 1x 260 mm (UNI i Blue Care)
Pokonywanie przeszkód – dywany, progi itp. 0,5 - 1,5 cm

Też sie nie mogę zdecydować co kupić i po zapoznaniu sie z tym modelem zaczynam się zastanawiać czy może byłby wart uwagi. Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 26 kwie 2012, 12:01

No ale to, że firma rodem z produkcji austiacko-szwajcarskiej to jeszcze o niczym nie świadczy
Vieleda też jest znaną i cenioną marką, a jednak odkurzacz samosprzątający wypuszczony przez tą firmę raczej nie cieszy się uznaniem, a wręcz uznawany jest za kiepskie urządzenie w tej cenie, w teście PC WORLD'a zajmuje zaszczytne ostatnie miejsce

jeśli chodzi o opinie pozytywne, to czytaj też to co między wierszami:
- Jest to poprostu odkurzacz ktoremu trzeba zrobic miejsce aby pracowal, wszystkie dywany z fredzlami odpadaja kable i poziome druty np z suszarek tez nalezy usunac.
- mam parkiety wiec sprzęt sprawdza się super jednak z dywanem radzi sobie już znacznie gorzej
- W dużym pomieszczeniu jak salon 60m2 odkurzacz ma problemy ze znalezieniem bazy
- bardzo dobry odkurzacz na jednorodne podłogi bez dużej ilości przeszkód (na połączeniach dywan-parkiet, zwłaszcza gdy ma mało przestrzeni do manewrów, radzi sobie nieco gorzej - potrafi się zawiesić).
- Ma pewne trudności z omijaniem przeszkód/trzeba go ręcznie przestawiać/
- Algorytm sterowania wymaga poprawy, bo sprzątanie przy ścianach mu nie wychodzi, ma problemy z kablami, a wieszak na bieliznę to dla niego przeszkoda nie do pokonanie
- Robot niemógł wydostać się spod stolika aby naładować akumulator. Po 20 minutach i przestawieniu stolika o pół metra, musiałem go ręcznie postawić na ładowarce

nie twierdzę, że inne nie mają wad (każdy ma), ale kupujesz takie urządzenie za spore pieniądze i raczej nie po to by się ciągle z nim użerać bo utknął czy posprzątał selektywnie, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

tonio
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2012, 11:27
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: tonio » 27 kwie 2012, 7:30

Witam !!!
Co sadzicie o roombie 625 ? Jak ma sie w rankingu wszystkich roomb ?
pozdrawiam

[ Dodano: 2012-04-27, 09:23 ]
Czy do roomby 625 można dokupić AeroVac oraz szczotkę do sierści jak w modelu PET ? Czy to jest wyposażenie uniwersalne pasujące do wszystkich modeli Roomb ?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 27 kwie 2012, 16:21

AeroVac 1 będzie pasował do wszystkich odkurzaczy z serii 5xx oraz 6xx
nie pasuje do serii 7xx tam jest AeroVac 2 generacji i kosze z serii 5xx z uwagi na budowę nie pasują
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ