RoboJet

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

RoboJet

Post autor: LucBoy » 15 kwie 2011, 22:09

Witam wszystkich,

Rozważam zakup robota odkurzającego.

Ostatnio w oczy rzucił mi się odkurzacz Robojet. Nie ma za dużo opinii na temat ich produktów... Czy ktoś może widział ich produkty w akcji?

Cena wydaje się być rozsądna w zestawieniu z możliwościami. Szczególnie myślę o modelu aroma.

Strona www.robojet.pl

Jak ktoś ma jakieś opinie będę wdzięczny.

Jerronimo
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2011, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

mam Robojet aroma

Post autor: Jerronimo » 11 maja 2011, 21:57

Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie jeśli się jeszcze nie zdecydowałeś to mogę napisać kilka słów o modelu aroma.

Estetyka godna pochwały. Urządzenie ładne i przede wszystkim dosyć niskie, bo ma 9cm wysokości. Obawiałem się, że tak czy siak będę musiał przesuwać kanapę i pod nią odkurzać klasycznym odkurzaczem... Na szczęście mały wzrost pozytywnie mnie zaskoczył i odkurzacz spokojnie jeździ nawet pod niskimi meblami. Jakość odkurzania przy codziennym sprzątaniu zaskakująco skuteczna. Robot posiada lampę UV, która podobno pomaga w dodatkowej sterylizacji podłogi. Jednak przy jej włączeniu odkurzacz szybciej przełącza się w tryb poszukiwania ładowarki. Traktuję to więc jako zbędny gadżet.
Mimo niewielkich gabarytów posiada spory pojemnik na kurz, który i tak przy codziennym użytkowaniu trzeba co kilka dni opróżniać. W tym przypadku traktuję to jednak jako potwierdzenie skuteczności, a nie uciążliwe zajęcie.
W zestawie w standardzie jest wirtualna ściana i pilot. Co do opcji to tutaj też wygląda całkiem nieźle. Posiada kilka trybów sprzątania od pracy wzdłuż ścian, poprzez sprzątanie punktowe, spiralne na ręcznie uruchamianym poszukiwaniu stacji dokującej kończąc.
Dodatkowo posiada czujnik zabrudzenia. Tzn. jeśli czujnik wyczuje mocniej zabrudzoną powierzchnię przełącza się w trym punktowy i poświęca danemu miejscu więcej czasu, aby później znów wrócić do pierwotnego programu.

Generalnie nie mogę złego słowa powiedzieć. Ewentualnie więcej będę mógł powiedzieć za jakiś rok. Na dzień dzisiejszy polecam.

Karamba
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2011, 10:22
Lokalizacja: Szczecin

Robojet Elegant

Post autor: Karamba » 19 sie 2011, 10:32

Sprząta znośnie - algorytm może nie idealny ale działa - nawet całkiem, całkiem. Nie jest to odkurzacz o mocy klasycznego - ale jego zaletą jest bezobsługowość. Niestety u mnie się nie sprawdził był za wysoki i za szeroki. Nie wjeżdżał mi pod szafki i krzesła (rozpórki) oraz łóżko. Zwróciłem odkurzacz bez żadnych problemów - błyskawiczny zwrot pieniędzy - bardzo uczciwe podejście.
Reasumując jeśli szukasz roboto-odkurzacza i chcesz przekonać się czy to coś dla Ciebie to w RoboJet możesz kupić bez obawy czy jak coś nie będzie pasowało to zostaniesz z ręką w nocniku... a to mi się wydaje bardzo ważne podczas zakupów przez internet.

pozdrawiam z krainy deszczowców.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2011, 20:34 przez Karamba, łącznie zmieniany 1 raz.

LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

a to dziwne....

Post autor: LucBoy » 23 sie 2011, 14:41

Kupilem model elegant i wszystko dziala jak nalezy. Dwie elektroszczotki glowne z wlosia jednak robia roznice in plus w jakosci sprzatania. Sprzata nad wyraz dobrze i spokojnie moge polecic.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 kwie 2012, 14:26

dla zainteresowanych zapodaję link do opinii po zrobieniu testu przez ekspertów z PC WORLD http://www.pcworld.pl/testy/opis/odkurz ... nsual.html
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ