Jakość sprzątania/niezawodność robotów-odkurzających.

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Jakość sprzątania/niezawodność robotów-odkurzających.

Post autor: edgar5 » 10 kwie 2011, 17:26

Witam ponownie.

Około kilku miesięcy temu szukałem na Waszym forum podpowiedzi i pomocy w kwestii zakupu robota odkurzającego do mieszkania m3 w bloku.
Na podstawie tego co przeczytałem na forum i waszych podpowiedzi .. nie kupiłem nic.
Dlaczego?
Potrzebuję urządzenia w miarę niezawodnego, działającego głównie wtedy gdy nie ma mnie w domu, uruchamianego przez programator, a Wy opisujecie: problemy z dokowaniem, rozładowywanie się na środku pokoju, małą precyzję odkurzania.
Koszt takiego urządzenia jest bardzo wysoki , a jeśli niezawodność ma być rzędu 50% to właściwie nie opłaca się jego zakup.
Rozważałem różne modele roomby (cena z kosmosu, nie bardzo rozumiem dlaczego), i samsunga naviboota.
Podsumowując moje wymagania, co byście zaproponowali ? Cena max do 2000 PLN.
Nie interesuje mnie zabawny i kręcący się w kółko gadżecik ale konkretny zrobotyzowany odkurzacz.

PS. Rozważam Navibota, bo jego cena jest najmniejszym ryzykiem niezadowolenia ;)Ceny Roomby są porażające a kupno starych , używanych modeli bez gwarancji , zwłaszcza na allegro zwiększa to ryzyko do poziomu bezsensowności.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 8:18 przez edgar5, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 11 kwie 2011, 8:19

edgar5: kup roombe - sa np na allegro nowe z gwarancja w tej cenie.
nie bede nikogo reklamowal, poprostu rzuc sobie okiem :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

godzz
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2010, 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: godzz » 11 kwie 2011, 9:39

Ja mam Roombe od mniej więcej roku. Oblatuje codziennie dwa piętra (dół zaczyna podczas mojej nieobecności. Kiedy wracam przenoszę ją na górę). Dodatkowo w domu mam 2 koty i małe dziecko. Tak więc można przyznać, że sporo ma do roboty. Jakość sprzątania oceniam na bardzo dobrze. Zaznaczam jednak, że nie jestem typem "sterylnym", który z papierkiem lakmusowym sprawdza jakość sprzątania. Zbiera praktycznie wszystkie kłaki po kotach, kurz i brud. Faktycznie duże znaczenie ma codzienne używanie tego urządzenia. Dzięki temu ma się ciągłe wrażenie czystości w domu. W tym momencie nie bardzo wyobrażam sobie funkcjonowanie bez tego urządzenia:)
Co do awaryjności... póki co nie zaobserwowałem:) Zawsze się dokuje (no chyba, że "zawiesi się" gdzieś na kablu), bateria działa bez zarzutu, szczotki nigdy nie stukały (pojawiały się na forum posty o brudzie w układzie mechanicznym). Czyszczę ja raz na dwa dni... i przyznam, że ilość zebranego brudu robi wrażenie.

Jedyny problem z tym urządzeniem, to przygotowanie powierzchni do sprzątania. Muszę krzesła odstawić na stół, żeby nie przeszkadzały jej w jeździe:) Człowiek to jednak leniwy jest:) Ale może na to też kiedyś iRobot znajdzie sposób;)

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 11 kwie 2011, 12:47

Jaki model roomby polecacie w tej cenie?Na allegro widzę 555 za 1379, 581 za 1900.
Czym się różnią te modele, co powiecie o jakości sprzątania 555? Dla mnie bardzo ważne jest programowanie sprzątania w skali tygodnia. Roomba 625 i 610 to dla mnie jednak za drogo.

Wiem ,że 555 od 581 różni się tylko bezprzewodowym pilotem. Czy ma to znaczenie jeśli chodzi o różnicę 500 PLN?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez edgar5, łącznie zmieniany 1 raz.

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 11 kwie 2011, 21:40

No jak patrze na ten filmik to odechciewa mi się zakupu robota-odkurzacza:
http://www.youtube.com/watch?v=XovXXfeiA1g

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 12 kwie 2011, 8:34

edgar5: do takich pytan jest inny watek (zreszta zalozony przez ciebie => http://www.e-robot.pl/jaki-odkurzacz-wybrac-2011-vt216.htm ). Prosze nie dubluj tematow.

W dwoch slowach - wszytskie roomby maja te same paramatery techniczne pracy, roznia sie tylko wyposazeniem. znajdz najtansza roombe z programatorem (ja osobiscie uwazam ze to bajer) i kup.

nie ma co narzekac, wydziwiac, jak cie roboty nie przekonuja odkurzaj dalej zwyklym odkurzaczem!
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 12 kwie 2011, 11:09

No ten film to porażka – no bardzo dziwne że robot z 30W na pokładzie przegrał z mózgiem człowieka i z 1500W odkurzaczem .
Programatora też nie używam po prostu jak wychodzę klikam start a najczęściej dock ( oczywiście stacja dokująca jest wtedy wyłączona)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez dafi, łącznie zmieniany 1 raz.

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 13 kwie 2011, 0:41

dafi pisze:No ten film to porażka – no bardzo dziwne że robot z 30W na pokładzie przegrał z mózgiem człowieka i z 1500W odkurzaczem .
Programatora też nie używam po prostu jak wychodzę klikam start a najczęściej dock ( oczywiście stacja dokująca jest wtedy wyłączona)
1. chodzi o efekt, po robotach został syf
2. a jednak ja uwazam programator za wazna funkcje, nie wyobrazam sobie robota bez programatora, zupelne nieporozumienie

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 13 kwie 2011, 12:42

No może jak kupisz to zweryfikujesz swoje wyobrażenia .
Prawda jest taka że w większości przypadków przed pracą romby konieczne jest jeśli nie specjalne przygotowanie powierzchni ( podniesienie krzeseł, schowanie psich kości, podniesienie skarpety lub ołówka zostawionego przez nasze dziecko, czy schowanie kabla od laptopa żony) to przynajmniej optyczne sprawdzenie czy jest ok a po takim sprawdzeniu czy wyjdziesz czy od razu klikniesz start to już żadna różnica.
Dodatkowo jak będziesz miał scoobę która nie ma programowania, zrozumiesz czemu w ogóle nie używam programatora .
Co do czystości z całą pewnością będziesz miał czyściej jeśli weźmiesz gosposie która będzie odkurzała codziennie . Jeśli będziesz odkurzał co tydzień to sprzątająca codziennie roomba zrobi to lepiej.

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 13 kwie 2011, 14:00

dafi pisze:No może jak kupisz to zweryfikujesz swoje wyobrażenia .
Prawda jest taka że w większości przypadków przed pracą romby konieczne jest jeśli nie specjalne przygotowanie powierzchni ( podniesienie krzeseł, schowanie psich kości, podniesienie skarpety lub ołówka zostawionego przez nasze dziecko, czy schowanie kabla od laptopa żony) to przynajmniej optyczne sprawdzenie czy jest ok a po takim sprawdzeniu czy wyjdziesz czy od razu klikniesz start to już żadna różnica.
Dodatkowo jak będziesz miał scoobę która nie ma programowania, zrozumiesz czemu w ogóle nie używam programatora .
Co do czystości z całą pewnością będziesz miał czyściej jeśli weźmiesz gosposie która będzie odkurzała codziennie . Jeśli będziesz odkurzał co tydzień to sprzątająca codziennie roomba zrobi to lepiej.
Wiesz, ja chcę zapomnieć o odkurzaniu w ogóle. Mam zmywarkę, mam pralko-suszarkę do ubrań, dzięki którym moje życie jest bardziej komfortowe. Tego samego oczekuje od odkurzacza. Ja nadal jednak nie jestem przekonany o skuteczności sprzątania robotów oglądając wiele filmów w internecie. Ceny roomby sa bardzo wysokie (sięgające cen dobrej jakości np telewizorów), więc należy się spodziewać dobrej jakości sprzątania, ale filmy w necie tego nie potwierdzają. Dodając do tego awaryjność, wplątywanie sie włosów w mechanizmy napędowe , o których tu piszecie nie można być happy.
Gdy spiesze się rano do pracy nie mam czasu myślec o odkurzaniu , stad programator. Podobny programator mam w ostwarzaczu Networked Media Tank, ktory nagrywa mi filmy z TV w danym dniu tygodnia, przez co nie siedze ciagle z pilotem w reku programujac nagrywanie. tego samego oczekuje od odkurzania. Chce zeby odkurzal gdy nie ma mnie w domu bo nie lubie warkotu urzadzen. Dlatego tez zmywarke programuje na 2.00 am, gdy spie gleboko nie slysze niemiłego warkotu.
Ja naprawde nie jestem fanem obserowania jak jeździ sobie po pokoju moj odkurzacz, he he ;) Ja chce niewidzialnego robota, ktory gdy wroce do domu posprzata ładnie i schowa sie w kącie a moja zona nie bedzie mnie gnębic o odkurzanie w weekend ;)
Nienawidze tez wysylania urządzen do serwisów po kilku tygodniach ich uzytkowania, chocby nawet były door-to-door, to bardzo wkurzająca sprawa i zwykle takie gadżety oddaję sprzedawcy z bardzo wkurzoną miną.
Robot- jak nazwa wskazuje - to maszyna, ktora ma ulżyć nam w cierpieniach związanych z codziennymi obowiązkami nie zaś wkurzac nas i generowac zawał serca.
To tyle, jestem mega wymagającym uzytkownikiem i otaczam sie tylko i wylacznie urządzeniami , których działanie ma sens i nie przysparza uzytkownikowi większych kłopotów.

A teraz pytanie:
Chciałbym przed ewentualnym zakupem potestowac sobie np Navibota i Roombe z mozliwoscia oddania po tygodniu jak mi sie nie spodoba. Czy jest taka mozliwosc i u jakiego sprzedawcy? Ja jestem z Łodzi.

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 13 kwie 2011, 14:36

Nie wiem dlaczego nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi .
Fajnie że myślisz że, zmywarka sama napełnia się naczyniami a odkurzacz sam opróżni pojemnik ze śmieci i pochowa np. kable .

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 13 kwie 2011, 18:40

edgar5 jak chcesz sobie przetestować roombę, to pogrzeb w necie, jest jedna firma co wypożycza roombę, może nie najnowszy model, ale do testów w sam raz, fakt że trzeba zapłacić za wypożyczenie, no ale jak chcesz testować...

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 15 kwie 2011, 12:46

Jak widzę trzeba jednak poczekać na nowości. A co do sklepiku z wypożyczalnią robota na 1 dzień to cena z przesyłką 67 zł jest beznadziejna ;)

ODPOWIEDZ