Carneo Smart Cleaner 610

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Carneo Smart Cleaner 610

Post autor: GRZECH » 25 mar 2011, 13:34

Myślę, że Carneo jest podobna do Roomby, a cena 4x mniejsza.
Natknąłem się na różne wpisy na forach czy też blogach nt. wad(?) tego urządzenia.
W odpowiedzi na niektóre zadane przeze mnie pytania, dystrubutor tego urządzenia odpowiedział:

W odkurzaczu tym nie ma możliwości zdefiniowania okresu czasu przez jaki ma sprzątać.
Tryb sprzątania punktowego trwa około 12-15min, tryb automatyczny do momentu rozładowania akumulatora, wówczas odkurzacz udaje się do stacji dokującej w celu doładowania baterii.
Odkurzacz można zaprogramować tak by w każdym dniu startował o innej godzinie.
Odkurzacz przeznaczony jest do parkietów, płytek i dywanów - powinien bez problemu wjechać na dywan o grubości nawet 1cm.


Instrukcja obsługi.
http://rapidshare.com/files/454324290/I ... 101008.pdf
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 wrz 2011, 22:20

Witam forumowiczów (to mój pierwszy post).

Widzę, że ten model nie znalazł jakoś zainteresowania a szkoda, bo myślę, że podobnie jak ja jest trochę zainteresowanych tym modelem, zwłaszcza po wynikach testu Komputer Świata:
Komputer Świat test
Cena jest znacznie niższa niż Roomby, choć jak wynika z testu, Carneo ustępuje Roombie jednak jest dobrym kompromisem między ceną a jakością.
Właśnie się zastanawiam nad kupnem ale wolałbym uzyskać opinię od realnego użytkownika, a nie z testu gazety (co do takich testów mam zwykle pewne obawy) ;)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 07 wrz 2011, 10:34

nie użytkuję Carneo, ale wolałabym chyba kupić jakiś niższy model Roomby ze względu na jakość sprzątania
nie musisz kupować Roomby za 4,5 tys. zerknij w internet, niższe modele mają bardziej przyzwoite ceny 521 możesz kupić w okolicach 1tys zł

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 wrz 2011, 14:54

Trochę już poczytałem o Carneo i w zasadzie też zacząłem skłaniać się jednak do Roomby. W międzyczasie natknąłem się na Neato XV-11/15 i bardzo mnie zainteresował. Obczytałem jednak porównania Neato i Roomby i już nie wygląda to tak różowo, zwłaszcza, że mamy psa - Goldena czyli pół kilograma kłaków tygodniowo ;-)
Chyba ciąg dalszy należało by przenieść do innego wątku, co zaraz zrobię :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 kwie 2012, 14:31

opinia o tym odkurzaczu ekspertów z PC WORLD po przeprowadzeniu testów odkurzaczy automatycznych http://www.pcworld.pl/testy/opis/odkurz ... r_610.html
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

voytec00
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2013, 8:43
Lokalizacja: Wro

Post autor: voytec00 » 11 wrz 2013, 8:49

Roomba to na chwilę obecną za wysoka półka dla mnie, więc zwróciłem uwagę na Carneo. Opinie i testy są w większości bardzo pozytywne, ale wiadomo, że wolałbym się dowiedzieć czegoś na temat tego odkurzacza z pierwszej ręki :) Ktoś ma, używa i mógłbym skrobnąć kilka rzetelnych zdań o tym robocie :)?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 11 wrz 2013, 13:42

Witaj.
A ile kasy chcesz wydać na zakup robota? Jeśli używany mógłby być, to za 500zł masz z nowa baterią 3-5 lenią roombę.

[ Dodano: 2013-09-11, 14:44 ]
A za te 700zl (co nowy Carneo) masz roombę 560 z wifi i 2 ścianami.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

voytec00
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2013, 8:43
Lokalizacja: Wro

Post autor: voytec00 » 16 wrz 2013, 11:24

Używka nie wchodzi w grę niestety, ewentualnie powystawowa, ale to jedynie przy dobrej okazji..

Jeśli chodzi o kasę to tak do 600, max 700zł myślałem. Poniżej znalazłem Carneo 610 za 599zł, opłaca się chyba?

http://allegro.pl/odkurzacz-automatyczn ... 62469.html

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 wrz 2013, 16:52

Powystawowa to hasło, którego nie jesteś w stanie sprawdzić.
Natomiast używka z dobrego źródła jest bardziej pewna.
Rozumiem Cię, że wolisz nówkę z gwarancją.
Ja jednak nie zdecydowałabym się w życiu na Carneo, chyba że hołdujesz zasadzie "co tanio, to drogo", czyli za jakiś czas kolejny model jak po gwarancji padnie.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

voytec00
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2013, 8:43
Lokalizacja: Wro

Post autor: voytec00 » 19 wrz 2013, 9:26

No tak już mam, że elektronikę w 90% biorę nową, na palcach jednej ręki mógłbym policzyć używki - jak już brałem, to tylko od zaufanych znajomych czy rodziny :)

Dlaczego nie wybrałbyś Carneo 610, skoro w testach PC World czy Komputer Świata wypadał bardzo dobrze? Nie napisałem jeszcze nic o powierzchni u siebie: mieszkanie 72m2, 3/4 to panele, 1/4 to płytki. Nie mam dużych szczelin, progi po otwarciu drzwi są niskie. Dywan mamy jeden w salonie, ale z krótkim włosiem i jest to taki ozdobnik, w sensie, że nie zajmuje całego salonu tylko część :)

Przy takich warunkach Carneo nie byłby odpowiedni? Zwierząt nie posiadam, więc nie ma co się lenić...

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 wrz 2013, 18:42

Pytanie w zasadzie nasuwa się samo: jak chcesz mieć posprzątane w domu, a nie czy w ogóle chcesz mieć sprzątane.
Testy z reguły są nastawione na osiągnięcie konkretnej odpowiedzi na pytanie. Pytanie może brzmieć czy w ogóle zakup takie go robota jest sensowny, w którym przypadku jakość wykonania w stosunku do ceny jest najlepsza...?
Ja wolę odpowiedzieć na pytania: który odkurzacz naprawdę dobrze posprząta moją chałupę i czy po gwarancji dostanę do niego łatwo części zamienne?
Przyjrzyj się testom efektywności sprzątania i zadaj sobie pytanie jakie priorytety są dla Ciebie najważniejsze przy wyborze takiego odkurzacza.
Naprawę są osoby, które zachwycają się Agamą czy chińskim no-name. Widoczne mają wymagania, którym sprostały te urządzenia.
Każdy musi dobrać sprzęt pod siebie. Nie twierdzę, że dla Ciebie Carneo jest nieodpowiedni, moje wymagania są po prostu inne.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 19 wrz 2013, 19:04

Części eksploatacyjne typu: filtry, bateria, szczotki, zasilacz, zadzwoń do serwisu zapytaj o ceny. Jeśli nie zastosujesz listwy antyprzepięciowej zapytaj o cenę płyty głównej. Jeśli bateria ma 2 piny na przyłączu to max 10m-cy i potrzebna będzie nowa przy codziennym użytkowaniu.

Nie namawiamy na Roombę, kup używanego Samsunga lub Neato do których również dostaniesz części eksploatacyjne, a one sprzątają nie markują sprzątanie.

Odnośnie wyników testów zgadzam się z przedmówczynią, wyniki testów są tendencyjne.

[ Dodano: 2013-09-19, 20:10 ]
6 komentarz do testów:
"Jedna przestroga dla zachwyconych odkurzaczem Carneo - do tego odkurzacza nie są dostępne żadne części zamienne np szczotki, filtry, akumulatory.
Oficjalny dystrybutor firma Comes informuje tylko, że nie ma i nie wiadomo czy będzie. W Rtv Euro Agd nawet nie wiedzą, gdzie i kto to serwisuje. Nie wiedzą też nic o częściach eksploatacyjnych. Nie jestem konkurencją, sama chciałam go kupić, ale w porę się zorientowałam, że to wymaga ciągłych wymian, a części brak. A co jak się szczotka zepsuje?" wypowiedź z 2011r.

Źródło

i kilka komentarzy niżej:
"niestety zakupiłam Carneo w reklamowanym powyżej sklepie i efekt taki,że nie mam ani kasy ani odkurzacza. Zakupiony z poczatkiem stycznia, ze mna byl raptem kilka dni, reszta to podróże z i do serwisu. Komentarze negatywne w sklepie są blokowane przez moderatora. Probowalam kilka razy wyslac opinie negatywna, ale odbijala sie od moderatora-nieladnie panowie.
Mam nadzieje, że choc kilku potencjalnych nabywców przeczyta moja opinie i ustrzeże się przed zakupem odk. podróżującego za jedyne 1 tys."
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 19 wrz 2013, 19:57

voytec00 pisze:Ktoś ma, używa i mógłbym skrobnąć kilka rzetelnych zdań o tym robocie :)?
Ta marka robota nie jest zbyt popularna na forum, a jeżeli w ogóle jest to bardzo sporadycznie ktoś go porusza.
Przeszukaj forum, może TU więcej znajdziesz.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

voytec00
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2013, 8:43
Lokalizacja: Wro

Post autor: voytec00 » 27 wrz 2013, 8:22

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, przemyślę całą sprawę - jak coś, będę pytał :) Po prostu o Carneo 610 krążą przeróżne opinie w Internecie, część się nim zachwyca, inni narzekają, wiadomo jak to jest :)

sagi79
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2013, 0:11
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sagi79 » 13 paź 2013, 1:25

voytec00 pisze:Bardzo Wam dziękuję za pomoc, przemyślę całą sprawę - jak coś, będę pytał :) Po prostu o Carneo 610 krążą przeróżne opinie w Internecie, część się nim zachwyca, inni narzekają, wiadomo jak to jest :)
Witam forumowiczów,

Obecnie mam Roomba 630. Jednak przez ostatnie prawie dwa lata używałem Carneo 610, a właściwie byłem w jego posiadaniu, bo robot non stop podróżował do i z serwisu we Wrocławiu :evil: Pomijając kwestię kilku niedopracowanych rozwiązań, największą bolączką okazał się bardzo krótki czas pracy po naładowaniu akumulatora.

Tuż po zakupie przestał działać zasilacz, szybko wymieniony w ramach gwarancji. Po tym, przez następne 4 miesiące nie było problemów, nie licząc sporadycznie niedziałającej szczotki bocznej lub lampy UV (trzeba było odkurzacz wył/wł i wszystko wracało do normy). Niestety później czas pracy odkurzacza drastycznie się skrócił. Z początkowych nawet 150 min. do 15 min! Po zgłoszeniu problemu, serwis standardowo zaproponował wykonanie formowania baterii. Oczywiście nie dało to rezultatu, więc sprzęt trafił do serwisu na wymianę baterii. W sumie w tym celu był wysyłany 4-5 razy. W końcu zażądałem wymiany na nowy egzemplarz. Udało się. Niestety, fabrycznie nowy egzemplarz okazała się jeszcze gorszy. Już od pierwszego ładowania nie działał zbyt długo, przy czwartym ładowaniu wrócił do standardowego czasu pracy czyli - 15 min. Po długich bojach udało się oddać sprzęt i odzyskać pieniądze (950 zł).

Co do wspomnianych błędów konstrukcyjnych:
-jeśli na podłodze jest długa sierść, większość z niej wkręca się na łożyska szczotek. Wkręconą sierść trudno usunąć, a ta z koli niszczy gumowe amortyzatory szczotek
-na twardej powierzchni, nawet w trybie "szybki", jest o wiele wolniejszy od Roomby
-lubi wkręcać się w kable, frędzle, niszcząc przy tym szczotkę boczną
-wjeżdżając z twardej podłogi na dywan, często zostawia na nim zebrane wcześniej z podłogi "koty"

ODPOWIEDZ