neato XV-11

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

neato XV-11

Post autor: barbapuppa » 13 lut 2011, 22:55

Zaciekawiliście mnie informacją o serii 700 roomby i przy okazji natknęłam się na coś takiego
http://www.neatorobotics.com/
Co Wy na to urządzonko? Pracuje w systemie podobnym do Navibota, tak na oko laika. Podoba mi się jego kształt, fajnie zbiera wzdłuż ściany i wokół mebli.
Jestem ciekawa opinii ekspertów.
i jeszcze coś
http://www.youtube.com/watch?v=sJOA1r39 ... re=related

oj sorki, teraz doczytałam, że już ktoś coś na ten temat wrzucił

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 wrz 2011, 15:17

Z góry uprzedzam, że nie jestem ekspertem tylko sam jestem zainteresowany kupieniem takiego cuda i poświęciłem trochę czasu na poczytanie o Neato, zwłaszcza w kontekscie porównania do Roomby.
Trafiłem na dosyć profesjonalnie przygotowane porównanie, którego wnioski przedstawiam poniżej:

Neato xv-11 kontra Roomba 560 (test jest amerykański).

- Oba roboty radzą sobie równie dobrze z czyszczeniem podłóg drewnianych (i zapewnie innych gładkich powierzchni) . Są nawet porównywalne do tradycyjnych odkurzaczy.
- Na dywanach Roomba jest znacznie lepsza od XV-11, dużo lepiej zbiera sierść, mimo to nie jest tak sprawna jak tradycyjny odkurzacz.
- Kolejna różnica, która wiąże się z lepszym zbieraniem sierści to to, że Roomba wymaga znacznie więcej czasu na czyszczenie. Włosy w zasadzie nagminnie zaplątują się w szczotkę. Pod tym względem lepiej wypada XV-11, który nie ma szczotki tylko "trzepaczkę" - tyle, że jak wspomniałem jest to okupione mniejszą sprawnością zbierania włosów.
- XV-11 sprząta około czterech razy szybciej Roomba - wynika to z tego, że wykonuje jeden przejazd przez każde sprzątane miejsce - Roomba wykonuje ich nawet kilka (losowo). To jednak też w pewnym stopniu przekłada się na jakość czyszczenia - kilka przejazdów to jednak większa dokładność.
-XV-11 jest znacznie lepszy w czyszczeniu wielu pomieszczeń - to zasługa jego systemu nawigacji, dzięki któremu lepiej się orientuje i znajduje drogę między pomieszczeniami.
- XV-11 wydaje się głośniejszy niż Roomba.
- Zarówno jeden, jak i drugi robot nie do końca zdają egzamin ze sprzątania w kątach, zaułkach itp. Roomba jest nieco niższa, więc może teoretycznie wcisnąć się pod więcej mebli. Płaski przód RV-11 pozwala mu na lepsze zbliżenie się do krawędzi - ścian, Roomba musi tam walczyć swoją miotełką, której sprawność nie jest 100 %.

Cały materiał jest TUTAJ

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 07 wrz 2011, 16:12

- XV-11 sprząta około czterech razy szybciej Roomba - wynika to z tego, że wykonuje jeden przejazd przez każde sprzątane miejsce - Roomba wykonuje ich nawet kilka (losowo). To jednak też w pewnym stopniu przekłada się na jakość czyszczenia - kilka przejazdów to jednak większa dokładność.
ja tez nie jestem ekspertem, ani nie mam zadnego doswiadczenia z tymi odkurzaczami (kupilem Neato i oczekuje wlasnie na przesylke), ale obejrzalem wiele filmikow, porownan itd... i jesli chodzi o roombe to fakt jezdzi kilka razy w jednym miejscu wg algorytmu, ale tez czytalem ze podobno czesto pomija jakies miejsce...nie wiem czy to prawda, ale takie opinie slyszalem o tym odkurzaczu.

Niechce zachwalac Neato bo pewnie i on ma jakies wady, ale to wszystko co napisales powyzej to zgadzam sie z tym.

Jak przyjdzie do mnie odkurzacz to pewnie nagram jakis filmik i wrzuce jak to dziala w polskich warunkach :->

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 07 wrz 2011, 16:22

ja też czytałam "miliony" artykułów zanim kupiłam Roombę, głownie może przez to że Neato nie był dostępny w PL, a za dużo zachodu było ze sprowadzeniem
był to mój faworyt jeśli chodzi o zakup, więc jestem bardzo ciekawa jak to w praktyce codziennej się sprawdza
co do Roomby to od czasu do czasu zdarza jej się opuścić jakieś miejsce, najczęściej wtedy upiera się przy sprzątaniu innego kilkanaście razy bez potrzeby, no ale nie ma co narzekać, przy częstym używaniu w końcu i w tym opuszczonym miejscu posprząta

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 wrz 2011, 21:30

Przyznam, że ja też zapaliłem się do Neato i już nawet zacząłem załatwiać kwestię zakupu w Stanach (370 $ to jednak "ciutek" mniej niż 460 euro lub 399 funtów) ;).
Mam nieduże mieszkanie - 3 pokoje, przedpokój i kuchnia - przewaga podłóg z parkietu i płytek ceramicznych, dywan tylko w pokoju dziecka i w największym pokoju - oba dywany zajmują jedynie część powierzchni podłóg w pokojach ale... Golden Retriwer to potentat w produkcji kłaków ;) i stąd wzięły się moje wątpliwości.

Oczywiście czytanie testów wcale ich nie rozwiało - sam nie wiem na co się zdecydować?
W sumie jakoś byłbym w stanie przeżyć słabiej odkurzony dywan w zamian za to, że odkurzacz zwiedzi całe mieszkanie a nie skończy w pokoju, w którym rezyduje. Nie do końca wiem jak działają latarnie i czy Roomba będzie bez kłopotów przemieszczać się między pokojami. Tu na faworyta wychodzi Neato (choć i on miewa wpadki jeśli wierzyć innym).

Kolejny dylemat to dostępność ewentualnego serwisu i części - w przypadku Roomby nie ma z tym kłopotu - na ebay można kupić niemal każdy element, nawet na allegro, a ceny są hmm... w miarę rozsądne (z mniej skomplikowanymi awariami raczej poradzę sobie sam) a w razie czego jest już kilka serwisów znających Roombę. W przypadku Neato jest inaczej - części mniej, produkt nowy, diabli wiedzą jak jest z trwałością, korzysta z innej technologii więc i z serwisem może być kłopot - obawiam się trochę, bo wysyłanie do naprawy do Stanów to masakra, a to, że będzie trzeba przy nich podłubać myślę, że można uznać za pewnik - akumulatory NiMH nie są wieczne, łożyska i szczotki też nie. W tej kategori + dla Roomby.

Generalnie wybór nie jest łatwy - trzeba wydać trochę kasy i nie ma się pewności, czy nie będzie rozczarowania. Jeśli mam wydać ponad 1,5 tysia na coś z czego nie będę miał pożytku to wolę wydać na przyjemności ;)

Idealnie byłoby moć zobaczyć je przy pracy - ale na prezentację z DLF to raczej się nie zapiszę. Czekam więc na Wasze doświadczenia :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 wrz 2011, 9:56

hmmm, z neato to faktycznie nie wiadomo jak bedzie z serwisem.
znalazlem jedna aukcje na allegro, zapytaj jak wyglada gwarancja EU? moze mozna to serwisowac w PL?

http://allegro.pl/neato-xv-15-robot-odkurzacz-automatyczny-nowy-gwar-i1808487302.html

wiem, ze ktorys ze sprzedawcow robotow - robosklep? daje mozliwosc wynajmu robotow na dni :) moze wynajmij oba i potestuj w domu?

to powinno rozwiac Twoje watpliwosci.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 wrz 2011, 11:45

chłopaki od jakiegoś czasu można z 2-letnią gwarancją kupić w PL Neato koszt to 2699zł, zerknijcie na "serwisowo" i oni to serwisują i części też można u nich dostać

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 08 wrz 2011, 12:06

barbapuppa pisze:chłopaki od jakiegoś czasu można z 2-letnią gwarancją kupić w PL Neato koszt to 2699zł, zerknijcie na "serwisowo" i oni to serwisują i części też można u nich dostać
Fajnie, fajnie ale cena z kosmosu - powiedziałbym nawet, że z innej galaktyki :-|

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 08 wrz 2011, 15:59

dokladnie serwis w Polsce Neato jest, ale nie gwarancyjny no chyba ze sie u nich kupi, jesli chodzi o czesci to praktycznie wszystko mozna kupic na ebay z czesci do neato, wiec wiekszego problemu ja nie widze. To minus poki co tego odkurzacza ze nie ma go w dostepnej sieci sprzedazy w PL, ale i dlatego jest taka ogolna nie wiedza na jego temat, ale nie mysle ze wiaze to ze soba ze jest slabej jakosci..ja rozmawialem z paroma osobami z US jak dziala i byly same pochlebne opinie takze warto zaryzykowac jak ktos ma mozliwosc zakupu bez cla i drogiej przesylki.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 wrz 2011, 16:04

no właśnie jest problem cła, niestety

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 08 wrz 2011, 16:09

Hmmm... czy ja wiem czy to taki problem?
Na wszystko jest sposób a Polak potrafi ;)
Obrazek

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 08 wrz 2011, 19:50

wiadomo ze Polak potrafi, ale pisalem o zakupie wiadomo droga normalna legalna itd...

ja kupilem neato bez drogiej przesylki, cla i wogole wynegocjowalem cene w sklepie za 260$ za ten odkurzacz ale nie pytajcie co i jak bo to byl fart normalnie mozna kupic ten odkurzacz po upuscie za 320dolarow

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 08 wrz 2011, 20:05

cena nie jest powalająca w obu przypadkach, jednak gdybyś normalnie cło doliczył, to już nie byłoby tak ciekawie, więc jak go nie musisz płacić, to i tak super

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 08 wrz 2011, 20:34

Za 260 to i ja dałbym się przekonać :)
Obrazek

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 08 wrz 2011, 21:13

hehe ja tylko dlatego sie przekonalem..no dobra 260$+ przesylka 20$ koszt calkowity a dolar byl po 2,85 to nie tak zle

ODPOWIEDZ