neato XV-11

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
krzywy1

Post autor: krzywy1 » 02 sie 2012, 17:38

Jaką masz wersję oprogramowania? i gdzie dokonałes zakupu?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 sie 2012, 18:01

wyprzedziłeś mnie krzywy, też chciałam zapytać o oprogramowanie, bo może tu tkwi problem, że są różnice w sprzątaniu tych odkurzaczy :roll:
szmulik ja sama byłam zaskoczona tym testem, bo Neato był zdecydowanie moim faworytem i miał być kolejnym urządzeniem do sprzątania w moim domu, a bardzo się rozczarowałam jego umiejętnościami
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 02 sie 2012, 18:11

Wersja to 2.6
Kupiłem tu http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005 ... ROKL5A1OLE

Jedyną poważną wadą, którą już znalazłem jest to że cała ssawka i szczotka jest nieco oddalona od krawędzi urządzenia. Gdyby były szersze jak na rysunku po prawej to by lepiej sprzątały przy sianach, wtedy by było to idealne urzadzenie.

Dziś zrobiłem test z bułką tartą przy krawędzi ściany i 3,5 cm bułki pozostało niestety na podłodze.

Jak znajdę chwilkę to może nagram jakieś filmiki, jak będę znajdywał jakieś wady to też napiszę, jak narazie tylko te nieposprzątane 3,5 od ściany ale z tym się liczyłem.

edit


A jeszcze sobie przypomniałem, nie wiem jak moje urządzenie sobie radzi ze schodami, czy z nich nie spada jak sprząta na górze, ale gdy stawiałem je na rogówce to za każdym razem niestety chciało spaść w dół i musiałem je łapać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 02 sie 2012, 19:39

U mnie nie spada ze schodów, tylko bardzo ładnie objeżdża przy krawędzi. Na początku, też się trochę obawiałem, bo faktycznie jedzie tak pewnie, że wygląda jakby miał się nie zatrzymać, ale tak nie jest.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 sie 2012, 21:26

u mnie nigdy nie spadł, a było gdzie, więc tutaj nie miałabym obaw, choć faktycznie dosyć ostro najeżdża, ale wydaje mi się, że może czujnik gdzieś ma głębiej i dlatego
wzdłuż ścian, to niestety ogromna wada
jak sam pewnie już się zorientowałeś nie ma sprzętów idealnych i trzeba iść na kompromis
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 02 sie 2012, 23:01

Podejrzewam że z rogówki spada bo jest zaokrąglona. Jutro spróbuje na stole , bo na schodach mam bramkę która nie daje mi tego sprawdzić.

Swoją drogą szkoda ze nie potrafi odkurzać schodów:)

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 03 sie 2012, 9:39

A to jakiś fotomontaż z tymi szczotkami czy dwie różne wersje Neato?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 03 sie 2012, 12:49

fotomontaż niestety

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 sie 2012, 9:44

Szmulik,

Napisz trochę - jakie masz warunki - powierzchnia, liczba domowników (w tym długowłosych), zwierzaki?
Obrazek

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 09 sie 2012, 22:12

Do odkurzania jakieś 100m góra i dół razem. Na dole panele kafelki i nieduży dywan z wysokim włosiem. Na górze panele i dywany z krótkim włosem. Wejście bezpośrednio z dworu na korytarz i z kuchni do ogrodu. Mieszkańców 3 w tym jedna długowłosa i trzeci półtoraroczny łobuz który uwielbia śmiecić, wiec codziennie na podłodze resztki jedzenia, paluszków, czy pokruszonych biszkoptów. Brak zwierząt.
Ogólnie odkurzacz sprząta jedno piętro jakieś pól godziny(nie mierzyłem), na jednym ładowaniu jest w stanie odkurzyć dół i górę.

Do tej pory nie znalazłem żadnych śmieci paprochów, czy piasku które by pozostały po odkurzaniu, poza tymi w miejscach niedostępnych czyli rogi i przy nogach mebli.
Dywany po odkurzaniu wyglądają dużo ładniej (podniesiony włos) niż przy odkurzaniu zwykłym odkurzaczem.

Dodatkowo zaleta odkurzacz ma taka "wycieraczkę" która jest w stanie zebrać z panelów coś co jest do nich przyklejone , np kawałeczek jedzenia rozdeptanego przez synka.

Odkurzacz doskonale radzi sobie z przemieszczaniem miedzy pokojami i z wjeżdżaniem
na dość wysoki dywan. Do kuchni muszę go przenosić bo mam bramkę żeby dziecko nie wchodziło.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 10 sie 2012, 0:31

Czyli ogólnie jesteś zadowolony z neato?

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 10 sie 2012, 8:54

Jak najbardziej, miałem możliwość zwrotu go jeśli by mi nie odpowiadał, ale z niej nie skorzystałem.

Neato spełnia moje oczekiwania pozwala oszczędzić duużo czasu. Jak w życie wejdzie model który sprząta również kąty i rogi to się zastanowię nad wymianą .

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 12 sie 2012, 21:43

a na hamerykańskim forum tak chwalą to Neato ze szczotką i filtrem "pet"...podobno teraz lepiej sobie radzi na dywanach niż nawet Roomba, a ze starą szczotką - wychodzi jej lepiej na podłodze
Roomba 780

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 16 sie 2012, 11:31

dziś z ciekawości zrobiłem małą modyfikacje polegającą na doklejeniu szczotki , muszę twierdzić że na panelach i kafelkach daje sobie znakomicie rade i kanty są praktycznie wysprzątane, na dywanach jeszcze nie testowane.

Szczotka jest skierowana ukośnie dzięki czemu paprochy są przesuwane w kierunku ssawki i wsysane do środka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 17 sie 2012, 6:19

Bardzo sprytne :-D, okazuje się,że neato potrafi sprzątać przy krawędzi 8-)

ODPOWIEDZ