Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
grregg
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2014, 9:13

Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: grregg » 29 gru 2014, 10:23

sondejm pisze:Rozpoczynamy 2015 rok nowym tematem.
Witam Wszystkich z tego forum!

Trafiłem do Was bo próbuje wybrać jakiś odkurzacz automatyczny. Im więcej czytam tym mniej wiem ;). Naczytałem się, że jedne odkurzacze źle sobie radzą z białymi błyszczącymi podłogami, inne nie radzą sobie z ciemnymi podłogami, inne gubią się przy nie regularnych pomieszczeniach, wpadającym światłem przez okna itp.

Odkurzacz chcę "zaprząc" do sprzątania jednego poziomu o pow około 90m2. W sumie mam 4 pomieszczenia (wiatrołap 6m2, łazienka 6m2, gabinet 10m2 i salono/kuchnia/jadalnia/hol około 70m2. Te największe pomieszczenie ma bardzo nieregularny kształt i dodatkowo wolno stojące meble. W salono kuchni holu jest mała ścianka z wyspą, w jadalni stół z krzesłami, w salonie narożńik ze stolikiem. Pozostałe meble są przyścianach i są gładkie (bez dolnych cokołów).

Poniżej krótki opis środowiska pracy ;) :
- 35m2 to brązowa podłoga drewniana z V fugą (gabinet i część salonu)
- 6m2 to jakiś rozdzaj glazury "niegładkiej" (łazienka)
- około 50m2 to gres polerowany biały (wiatrolap i kuchnia/jadalnia/część salonu)
- bardzo dużo przeszkleń z kilku stron także jak świeci słońce to są miejsca bardziej doświetlone
- sufit jest bardzo nieregularny (różne poziomy, trochę wnęk, lampy, oprawy stropowe itp.)
- największy próg ma chyba ze 3mm
- nie mamy i nie będziemy mieli żadnego zwierzaka
- za to mamy bardzo dużo piachu (wiatrolap). Pomimo wycieraczek i tak zawsze się nanosi.
- nie mamy żadnych dywanów
- z mebli to tylko stół w jadalni z krzesłami i w salonie narożnik z stolikiem, czasami pojawiają się jakieś zabawki, ale raczej staramy się pilnować, żeby wszystko było zbierane, zero kabli
- mamy z 10 zasłon do samej podłogi
- odkurzacz nie musi mieć żadnego harmonogramu, ale musi mieć pilot. Bardzo ważne abym mógł jednym naciśnięciem guzika w pilocie uruchomić odkurzacz (we wcześniej ustawionym trybie). Jest to bardzo ważne dla mnie, bo odkurzaczem poprzez pilot będzie sterował zewnętrzny system.
- nie wiem czy to ma znaczenie ale drzwi wiatrołapu czasami będą otwarte a czasami zamknięte, podobnie łazienka i gabinet. Także pole powierzchni do sprzątania może być zmienne.
- robot będzie stał prawie w centrum domu (w szafce w kuchni) - na podłodze ;) Szafka będzie otwierana automatycznie na czas sprzątania
- ważne aby miał jakiś większy pojemnik na śmiecie, Najlepiej gdyby nie trzeba było opróżniać go codziennie.
- żeby sam się doładowywał

Początkowo myślałem o roombie 620. Można ją kupić za niecałe 1200zł. Ale po przeczytaniu różnych opinii wydaje mi się, że może sobie nie poradzić w moich warunkach. To może jakiś samsung albo coś jeszcze innego?
Jak ktoś ma jakiś pomysł co może dać radę to prośba o info.
Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: jaki odkurzacz wybrać??? - 2014

Post autor: sondejm » 01 sty 2015, 18:31

Będzie konieczne wypożyczenie Neato lub Samsunga, Roomba się nie doładowuje czyli sprząta po czym wraca i się ładuje bez wznawiania pracy po naładowaniu.

Ale zdalne sterowanie za pomocą inteligentnego mieszkania to raczej w listę życzeń dla Św. Mikołaja trzeba wpisać. Chyba że jesteś autorem i wykonawcą tego systemu.

Post pomagał wysłać Samsung LTE z KitKatem za pomocą Tapatalka.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: GRZECH » 02 sty 2015, 19:33

Lista życzeń jak do Mikołaja... :)
Mnie się wydaje że tylko emerytka sprosta wymaganiom.
Zasłony do ziemi będą przeszkodą dla Neato, chyba że to nie problem bo zasłony są tylko nocą? Neato też nie ma pilota.
Ale dla wprawnego elektronika... można by zrobić bezprzewodowy interfejs.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
tomjoz
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2015, 13:05

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: tomjoz » 02 sty 2015, 21:27

Kupiłem 620tkę to pierwsze takie urządzenie z jakim miałem w ogóle kontakt i jestem mile zaskoczony,że to potrafi tak sprzątać po żonie i jej posprzątaniu zwykłym odkurzaczem zebrał tyle jeszcze śmieci ,że jestem zdumiony i zadowolony z jego pracy oraz nabycia takiego urządzenia.
Polecę każdemu takie coś i rozwieje wszelkie wątpliwości czy to sprząta. Wróciłem do sklepu i
dokupiłem (zamówiłem) jeszcze wirtualną ścianę i sprzedawca z ciekawością podpytywał czy jestem zadowolony.
Bo sam był ciekawy jak to działa i czy w ogóle w miarę posprząta. Podejrzewam ,że u nas w tym sklepie jeszcze nigdy tego nie sprzedali. Sklep MEDIA EXPERT

rydzo
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2015, 19:25

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: rydzo » 03 sty 2015, 19:46

Witam,

Chcę kupić robota odkurzającego do mieszkania. Trochę faktów:
- mieszkanie 84m2
- 70% to drewniana podłoga
- 15% dywan + wykładzina (trochę włochata)
- 10% kafelki
- 5% dwie skóry z morszczynosa
- brak progów, fug, zasłon itp.
- mebli niezbyt dużo
- brak zwierząt

Wymagania:
- kalendarz (chciałbym, żeby odkurzanie odbywało się 2-3 razy w miesiącu pod nieobecność domowników)
- duża skuteczność nawigacji - super jakby dało się go trzymać w łazience, gdzie po odkurzaniu całości wracałby na ładowanie
- chyba najważniejsze dla mnie jest to, żeby był jak najmniej obsługowy - dlatego zainteresowałem się modelem Samsung Navibot S SR8980 (żeby nie było potrzeby opróżniania pojemnika po każdym odkurzaniu),


Pytanie, czy ww Samsung sobie poradzi z zadaniem?
czy ew Roomba 770/780 w tym zakresie cenowym będzie lepszym rozwiązaniem?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: sondejm » 03 sty 2015, 20:13

Hmmm 2-3 razy powiadasz na miesiąc i pewnie raz na pół roku opóźnić, polecam jakiś Turbinowy z dużym pojemnikiem bo każdy robot po wyjeździe 2 razy w miesiącu nawet w pustym domu na 70m będzie miał pełen pojemnik. Morszczynos? Futrzak? Nie poleży długo jeśli robot ma tam mieszkać. Harmonogram jeśli jest to tylko 7dniowy. Łazienka to wilgoć lub podgrzewana podłogą a tam nie lubią roboty parkować. Każda Roomba zatrzasnie niezabezpieczone drzwi.

Post pomagał wysłać Samsung LTE z KitKatem za pomocą Tapatalka.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

rydzo
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2015, 19:25

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: rydzo » 03 sty 2015, 22:01

hej,
miałem na myśli 2-3 razy w tygodniu.
Harmonogram pewnie na poniedziałek, środę, piątek.

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: mobzd » 04 sty 2015, 11:06

Mój Neato Botvac obsługuje bez problemu 5 pomieszczeń plus korytarz na jednym pietrze i żadnych problemów we wracaniu do bazy. Po prostu wjedzie wszczędzie gdzie mu zostawisz otwarte. Na jednym ładowaniu obleci około 90m ale jak mu braknie energii to pojedzie sie doładować i wróci sprzątać tam gdzie skończył. Nie wiem jak sobie poradzi na skórach bo u mnie prawie wszędzie gładkie powierzchnie do sprzątania. Jeśli nie masz zwierzaków to jest szansa ze po kilku pierwszych sprzątaniach kiedy wymiecie ci wszystkie brudy z zakątków będziesz mógł go opróżniać raz w tygodniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: sondejm » 04 sty 2015, 12:26

Czy ma możliwość włączania zdalnego, np z pilota lub apki na iOS lub jakieś inne możliwości "hackerskie" znalezione w sieci.

Post pomagał wysłać Samsung LTE z KitKatem za pomocą Tapatalka.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: mobzd » 04 sty 2015, 12:32

Niestety ani pilota ani żadnego innego zdalnego dostępu -oczywiście oficjalnie. Nieoficjalnie cis sie tam dzieje w temacie - Neato maja port USB wiec jakiś uC z wifi może załatwić sprawę ale to już DIY ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rydzo
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2015, 19:25

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: rydzo » 04 sty 2015, 21:32

mobzd pisze:Mój Neato Botvac obsługuje bez problemu 5 pomieszczeń plus korytarz na jednym pietrze i żadnych problemów we wracaniu do bazy.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hej,
Który model Neato posiadasz?
jak jest z awaryjnością sprzętu vs roomba vs samsung?

Przy okazji pytanie do osób mających porównanie Roomba seria 7xx vs 8xx, czy te nowe szczotki są rzeczywiście lepsze od klasycznych?
Jak problematyczne jest czyszczenie szczotek z obu serii?
Warto dopłacić do serii 8xx?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: sondejm » 04 sty 2015, 22:13

Czy warto pytasz.
Jeśli 1000 razy będziesz czyścił szczotki (2000 razy użyjesz roomby) i każde 3 minuty czyszczenia wycenisz na 1 złotówkę to wyjdziesz na zero. Ale jeśli w tym czasie który wykorzystujesz na czyszczenimie możesz zarobić 5 zł za każde 3 minuty to warto jednak zapłacić więcej za 880-tkę
To są moje kategorie oceny czy warto dopłacić do czegoś.
Jeśli natomiast ktoś ma problemy ze zdrowiem i nie może się np schylać to taka zaleta jak brak włosów na szczotce jest bezcenna.

Post pomagał wysłać Samsung LTE z KitKatem za pomocą Tapatalka.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: mobzd » 04 sty 2015, 22:19

Ja posiadam Botvac'a 70e ale uzbrojonego w szczotkę Combo - jest znacznie cichsza niż klasyczna trzepaczka silikonowa. Co do awaryjności to miałem krótko Roombe 620 i sie nie popsuła ;-) a Neato mam jeszcze krócej. Do Roomby jest lepsza dostępność cześć zamiennych w rozsądnych cenach a rynek części do Botvaców sie dopiero rozwija.
Wybrałem Botvac'a bo dzięki 'inteligentnemu' systemowi nawigacji znacznie szybciej sprząta tą sama powierzchnię. Roomba odkurzałą mi parter w około godzinę a Neato robi to dokładnie w 29 minut. Dzieki temu w ciagu godziny jest w stanie ogarnąć dwie kondygnacje na jednym ładowaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rydzo
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2015, 19:25

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: rydzo » 04 sty 2015, 23:27

sondejm pisze:Czy warto pytasz.
Jeśli 1000 razy będziesz czyścił szczotki (2000 razy użyjesz roomby) i każde 3 minuty czyszczenia wycenisz na 1 złotówkę to wyjdziesz na zero. Ale jeśli w tym czasie który wykorzystujesz na czyszczenimie możesz zarobić 5 zł za każde 3 minuty to warto jednak zapłacić więcej za 880-tkę

Post pomagał wysłać Samsung LTE z KitKatem za pomocą Tapatalka.
Myślę w podobnych kategoriach.
Natomiast otwarta pozostaje kwestia, czy rzeczywiście 880 jest o tyle lepsza w tym względzie, że przy każdym użyciu zaoszczędzam 3min.

rydzo
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2015, 19:25

Re: Jaki odkurzacz wybrać??? - 2015

Post autor: rydzo » 04 sty 2015, 23:50

I jeszcze jedno:
Neato, którego właściwie nie brałem pod uwagę wydaje się mieć zdecydowanie lepiej zaprojektowany algorytm sprzątania, co przy poich 84m2 i 7 pomieszczeniach ma spore znaczenie:
https://www.youtube.com/watch?v=V7PIjwfw30U

Zablokowany