620 czy 534 pet

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
zula
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2014, 19:47

620 czy 534 pet

Post autor: zula » 04 kwie 2014, 14:46

Mam małą kawalerkę: 38 m - pokój + kuchnia w przedpokoju (bez drzwi oddzielających pomieszczania)+ łazienka.
I dwa koty. Dzienna produkcja sierści w tonach, pełzający po mieszkaniu żwirek (najczęściej drewniany). Nie potrzebuje programowania, bo i tak mam nieregularne godziny pracy.

I dylemat czy kupić Roombę 620 na raty.
czy używany 534 pet z all - jest taki śliczny i zgrabniutki, nieduży - słodziak - zakochałam się w nim, ale troszkę boję się zaryzykować

Czym to tak naprawdę się różni w sprzątaniu?
Nowy 534 mimo, że starszy model od 620 jest droższy. Dlaczego?
Czy byście zaryzykowali loterię i kupili taką używkę (sprzedający nie opisał jak długo działa akumulator i jeszcze nie odpisał na maila z takim zapytaniem, śmiem wątpić czy to nawet testował), czy raczej przez wszystkich polecaną 620?
A może jeszcze coś innego?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: 620 czy 534 pet

Post autor: sondejm » 04 kwie 2014, 19:50

Ten sprzedawca na innym swoim koncie "uszkodzone" oszukał mnie sprzedając jakiegoś składaka zamiast R650 i nie miałem prawa zwrotu bo to była licytacja. Choć 2 inne aukcje zakończone z zadowoleniem. Lepiej ten: http://allegro.pl/irobot-roomba-650-sam ... 37211.html bo ma szary moduł i AV1 oraz rok gwarancji jeśli Ciebie nie wystraszyłem.
Jeśli tony sierści to raczej musi być R6xx z AeroVac1 czyli duży kosz i obowiązkowo szary moduł szczotek, bo sierść wlezie wszędzie i za pół roku będzie z tego zielonego modułu szrot do wyrzucenia.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 620 czy 534 pet

Post autor: pawel2m » 04 kwie 2014, 20:20

Hej chcesz używkę w dobrej cenie bez żadnych ukrytych kosztów. Mam 560 za 900 zł na szarym module z Aerovac z nowym aku z latarniami dwoma, stacją zasilaczem.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

zula
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2014, 19:47

Re: 620 czy 534 pet

Post autor: zula » 05 kwie 2014, 20:04

Dzięki za odpowiedzi!

Kurczę, miałam nadzieję że w tym 534 pet ten pojemnik na zdjęciu to własnie jest areovac. Zielony moduł pewnie bym dorżnęła i wymieniła za jakiś czas na szary. Cena wydala mi się fajna nawet z uwzględnieniem nowego akumulatora - dla mnie do łyknięcia bez kredytu. Ale skoro musiałabym dokupić jeszcze aerovac to już się nieopłacalne robi. Szkoda. Dodatkowo podoba mi się uroda tego odkurzacza w przeciwieństwie do nowszych modeli - mniejsze to to (zaleta znacząca w małym mieszkaniu) i subtelniejsze (baba ze mnie, to jak wybieranie samochodu po kolorze karoserii.) No i sprzedawca nie wzbudza zaufania, zwłaszcza, że nie odpowiada na pyt. i ma kilka słabych opinii. Niby w tym przypadku daje gwarancje, ale właśnie na jej respektowanie jest trochę narzekania... Własnie byłam ciekawa jego opinii na tym forum.

900 za używane to za dużo - to już chyba lepiej dorzucić troszkę i kupić nowy 620 na gwarancji- zwłaszcza, że moja klitka nie potrzebuje dodatkowych bajerów w postaci latarni. Tak mi się zdaje.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 620 czy 534 pet

Post autor: pawel2m » 05 kwie 2014, 20:12

Czy 900 zł za robota który przejechał 51 godzin w tym 20 na Aerovacu i szarym module z nowym akumulatorem to dużo? Czy może lepiej kupić używkę z zielonym modułem który nic z PETEM nie ma wspólnego za 500 zł i te nastepne 500 dołożyć w ciągu miesiąca (119 kosz, 200 moduł, 150 akumulator) o ile oczywiście pozostałe rzeczy sa ok ( nie zjechane bieżniki, dobry moduł szczotki bocznej. I mieć robota bez programowania, bez latarni.

Jeśli podoba Ci się właśnie biały, mogę mieć i białego (zmienię obudowę i tyle), ale też za 900 i nie ma białych aerovaców. Bo jesli miałbym Ci sprzedać za 500 to wolałbym nie sprzedać wcale, bo musiałbym wsadzić tam same zużyte komponenty. Ile kosztują nowe napisałem wyżej. Codziennie mi ludzi narzekają że muszą dołożyć właśnie 350 zł bo kupili na allegro za 500 i sie okazało ze aku do wymiany i moduł diabli wzięli.

Nie ma OKAZJI. Nic się z niczego nie bierze.

Podsumuję jeszcze raz. Doprowadzenie używanego robota z Allegro do dzisiejszych standardów kosztuje 440 zł, tyle kosztuje nowy moduł, szczotek, nowy kosz AV i nowy akumulator. Zakładając że robot nie jest ogólnie zajechany, ma dobre bieżniki i moduł szczotki bocznej.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

zula
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2014, 19:47

Re: 620 czy 534 pet

Post autor: zula » 05 kwie 2014, 20:41

Że tamto 534 to wybrakowany model i dlatego taki tani, już zrozumiałam i tylko wyrażam rozczarowanie.

Paweł, aktualnie jestem na etapie dylematu, czy ten używany u Ciebie ( jest na gwarancji?) czy nowy 620 z 24 mies gwarancją, tez u Ciebie :) (bo Kraków, opinie, cena, autoryzacja itp) o ile uda mi się jeszcze coś wysupłać z portfela (wiem, że można na raty u Ciebie, ale zapytam: czy można ewentualnie płacić kartą kredytową?).

Rozumiem, że taki używany 560 z upgreadownymi komponentami sprząta właściwie tak samo jak 620 a dodatkowo ma opcje programowania (z której wątpię czy skorzystam kiedykolwiek).
Jak tak przeglądam ceny , to wciąż nie mogę się połapać czemu niby te starsze 5xx są często droższe niż 6xx - stąd też to pytanie - chodzi tylko o opcje programowania, korzystanie z latarni i ścian?

z innej beczki:
Białego aerovaca własnie znalazłam, nie w Polsce oczywiście... na youtoubie jakiś koleś prezentuje takowego - To nagarnie mi wreszcie zobrazowało czym się różni aerovac od normalnego kosza i już widzę, że tamten pet to żaden pet.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 620 czy 534 pet

Post autor: pawel2m » 05 kwie 2014, 20:50

Na używanego (51 godzin przejechał) 2 lata gw. na wymienione części i 6 mies na akumulator. Pozostała tylko płyta główna na to mogę dać 6 miesięcy. Kartą płacić nie można, ale można przepuścić przez Allegro wtedy da się.

560 z latarniami to to samo co kiedyś 581 . Aktualnie żaden 6xx nie pracuje na latarniach.
650 jest taką 560, tyle że 650 ma wycięty moduł WiFi do latarni. Reszta to samo (szary moduł, AV, programowanie).

Jak jesteś z Krakowa to zapraszam, wizyta nic nie kosztuje :)
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

ODPOWIEDZ