Navibot vs Roomba - porównanie, opinie

SR8845, SR8855, SR8825, SR8875, SR8895, SR8980, VR10F71

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Navibot vs Roomba - porównanie, opinie

Post autor: GRZECH » 12 gru 2010, 21:46

Miałem przez pare dni Roombe 625 i sie "zaraziłem".
Jednak cena zaporowa pomimo jej ngocjacji.

Szukam czegoś tańszego więc śledzę navobota. Jest jeszcze iClebo, ale to zostawiam na później.

Myślałem że nowy 8855 pozbył się uciążliwości tu opisywanych.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2010, 13:44 przez GRZECH, łącznie zmieniany 1 raz.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Motonick
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2010, 8:26
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Motonick » 13 gru 2010, 18:36

Banshee pisze: . . . Sprząta na pewno gorzej od irobot-625 wiem bo mam oba :) ...
pozdrawiam
Cześć, mogłabyś szerzej opisać różnice w obu modelach? W czym jest lepszy irobot625 a w czym Navibot. Interesuje mnie w miarę obiektywne porównanie.

Banshee
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2010, 13:34
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Banshee » 13 gru 2010, 21:16

Motonick pisze:
Banshee pisze: . . . Sprząta na pewno gorzej od irobot-625 wiem bo mam oba :) ...
pozdrawiam
Cześć, mogłabyś szerzej opisać różnice w obu modelach? W czym jest lepszy irobot625 a w czym Navibot. Interesuje mnie w miarę obiektywne porównanie.
Witam ..jestem facetem ale to najmniej istotne :) ...

Obiektywnie to stwierdzam poprzez obserwację obu w akcji... Konstrukcja Roomby 625 różni się od naviboota i sprawa rozbija się moim zdaniem o system szczotek proponowany przez obu producentów ... w irobot parę lat już trwa możliwość testowania różnych szczotek i zbiorników na brud(na tą chwilę są już trzy 1. Bez wspomagania 2. Ze wspomaganiem 3. Ze wspomaganiem nowy typ Areo-Vac ...bardziej pojemny i lepiej uszczelniony. W Samsungu takich możliwości jeszcze nie ma :( ... Roomba jest o tyle fajna że można akcesoria z serii 5xx komponować z serią 6xx ... ja posiadam dwa psy w domu i często Roomba jeździ z pojemnikiem bez wspomagania to powoduje że włosy po moich pupilach bardziej efektywnie są zbierane. Oba odkurzacze mają zalety i błędy jak chcesz to je mogę opisać ... teraz już kończę bo obszerny tekst już mi raz wykasowało :( ..musiałem się zalogować jeszcze raz i wszystko przepadło... wiec naskrobałem ten tekst na nowo ale w okrojonej wersji :) ...

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 14 gru 2010, 21:23

Opisz - Prosimy :-)

Banshee
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2010, 13:34
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Banshee » 18 gru 2010, 18:09

dalszy opis Roomba 625 i Navibot 8845 ... testy w dalszym ciągu u mnie trwają ..ostatnio zamówiłem zbiornik do Roomby Areo-Vac nowy typ ?! zobaczymy jakie będą efekty jak dostanę przesyłkę to coś napiszę na ten temat :)
...wracam do tematu wad znalezionych w Roombie
ze względu na system przemieszczania się tego odkurzacza twierdzę że niepotrzebnie i bez sensu pojawia się on w tym samym miejscu kilku krotnie podczas jednego odkurzania brak orientacji w pomieszczeniach również powoduje pewne dziwne zachowanie po po powrocie do bazy i problem od czasu do czasu z dokowaniem (to jest spowodowane zabrudzeniem częstym jednego ze styków) Zbieranie w sobie dużych ilości brudu to również jak dla mnie wada roomby po rozebraniu zdemontowaniu wózka okazuję się często że jest tam kłębowisko brudu(potężne ilości) i na dodatek silnik spoczywa w tym całym zabrudzeniu z otwartą chrapą do chłodzenia i to bez zabezpieczenia !! ... porażka :( ...(ja u siebie już zabezpieczenie wprowadziłem) ...centrum sterowania i programowania czyli pilot posiada dziwne opóźnienie trzeba po prostu poczekać chwilkę na komunikację pomiędzy pilotem a roombą dopiero wtedy da się cokolwiek wykonać !?
Teraz Samsung ... moim zdaniem soft jest jeszcze do poprawki bo czasem zachowuję się dziwnie :roll: i ja również zauważyłem że ma dziwny sposób powrotu do bazy(tak jak ktoś się już na tym forum na ten temat wypowiadał) ale nie dzieje się tak zawsze ( robi to bardzo chaotycznie niby posiadając przecież kamerę ??!! ) powinno się to odbywać w sposób bardziej przewidywalny m.in z tego powodu ... Sposób przemieszczania się navibota jest bardziej regularny od roomby ale nie wykonuje on ruchów półokrągłych podczas pracy to zmniejsza zdecydowanie efektywność pracy (podam przykład podczas odkurzania trafia on na przeszkodę np. drzwi po czym omija on strefę gdzie jest przeszkoda pozostawiając często kawałki gdzie w ogóle nie sprząta)
Kolejna sprawa to ilość brudu jest zdecydowanie mniejsza niżeli w roombie (tu wina leży pewnie po stronie niedoskonałej szczotki i braku trzepaczki , brak czujnika brudu ! to mogłoby troszkę poprawić efekt sprzątania ! często podczas pracy zdarza się że za navibotem zostają skłębione kołtuny typu włosy lub sierść zresztą to samo się dzieje za roombą z szufelką z podciśnieniem (w bez tego efektu nie ma) ...
na dzień dzisiejszy to chyba tyle jak coś jeszcze będę posiadał do przekazania to na pewno się podzielę :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 30 gru 2010, 13:51

dorzucam film z anglojezycznej strony:

KLIK !
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ