Modyfikacje Roomby - wymiana tulej na lozyska

usprawnienia, modyfikacje, hacking

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 01 lis 2011, 14:04

Mystic pisze:gdyby mialybyc tam lozyska, bylyby. mysle ze zabawa swietna, ale to niewiele wnosi, za dwa lata beda takie modele ze Twoja roomba bedzie juz reliktem przezlosci. tak czy inaczej gratuluje zaciecia :)
Są moduły z oryginalnym ołożyskowaniem. Widziałem taki na allegro.(IROBOT ROOMBA - KOMPLETNY MODUŁ SZCZOTEK CZARNY) Chyba że to pic.

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 01 lis 2011, 14:10

barbapuppa pisze:jeśli są aż tak duże różnice pomiędzy 4xx, a 5xx, to przypuszczam, że 7xx też się będzie znacząco różniła, tym bardziej, że algorytm podobno miał być poprawiony
Moim zdaniem nie bardzo. Dla mnie nadal dość głośna. Algorytm inny to prawda ale czy lepszy niż w 625 na razie nie mam zdania.

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 01 lis 2011, 14:32

bogaskilop pisze:No niezle sie cenia za łozyska ktore wsumie kosztuja razem 12 zl plus przesylka :(


za wywiercenie dziurek az tyle kasy i naklejenie na silnik tasmy termo zeby blokowala dostemp brudu do silnika. troche przegiecie :)


wszystkie lozyska opisane w tym watku :

683 ZZ - 3x7x3 mm - 618/3 ZZ szt 2 = 1,00 zł (brutto) to do tych malych zoltych koncowek na szczotkach

Łożysko wysokoobrotowe MR 106 ZZ - 6x10x3 mm 3,66 zł (brutto) -- na naped silniczka

Łożysko wysokoobrotowe 6700 ZZ - 10x15x4 mm 4,00 zł (brutto) - do gumowej szczotki

Łożysko wysokoobrotowe 6702 ZZ - 15x21x4 mm 4,40 zł (brutto) - glowna szczotka



plus 8 zl piorytetowa przesylka to nic tylko robic samemu :)
Aaaa żeś mnie musiał uświadamiać.:-)

Awatar użytkownika
bogaskilop
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: bogaskilop » 02 lis 2011, 17:39

lekwp pisze:
Mystic pisze:gdyby mialybyc tam lozyska, bylyby. mysle ze zabawa swietna, ale to niewiele wnosi, za dwa lata beda takie modele ze Twoja roomba bedzie juz reliktem przezlosci. tak czy inaczej gratuluje zaciecia :)
Są moduły z oryginalnym ołożyskowaniem. Widziałem taki na allegro.(IROBOT ROOMBA - KOMPLETNY MODUŁ SZCZOTEK CZARNY) Chyba że to pic.
Tak sa takie moduly ale irobot wycofalo sie z produkcji tego czarnego modulu i nawet support w USA zaleca uzywanie zielonego gdzies na robotreviews tez bylo o tym pisane.
A pare tygodni temu tez patrzylem za tymi czarnymi modulami na ebay wlasnie.

A jutro lozyska powinny dojsc do mnie wiec teraz moja kolej na przerobke roomby :)
Roomba 580

( w planach Scooba 385/390 lub Mint plus :P )

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 04 lis 2011, 14:00

bogaskilop pisze:No niezle sie cenia za łozyska ktore wsumie kosztuja razem 12 zl plus przesylka :(


za wywiercenie dziurek az tyle kasy i naklejenie na silnik tasmy termo zeby blokowala dostemp brudu do silnika. troche przegiecie :)


wszystkie lozyska opisane w tym watku :

683 ZZ - 3x7x3 mm - 618/3 ZZ szt 2 = 1,00 zł (brutto) to do tych malych zoltych koncowek na szczotkach

Łożysko wysokoobrotowe MR 106 ZZ - 6x10x3 mm 3,66 zł (brutto) -- na naped silniczka

Łożysko wysokoobrotowe 6700 ZZ - 10x15x4 mm 4,00 zł (brutto) - do gumowej szczotki

Łożysko wysokoobrotowe 6702 ZZ - 15x21x4 mm 4,40 zł (brutto) - glowna szczotka



plus 8 zl piorytetowa przesylka to nic tylko robic samemu :)
czy to sa lozyska na kulkach? bo jesli tak - bedzie audio masakra :)
daj jakies konkretne linki do nich.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
bogaskilop
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: bogaskilop » 08 lis 2011, 11:55

http://www.e-poltechcnc.pl/ tutaj sa wpisz w wyszukiwarce model i juz :)
Roomba 580

( w planach Scooba 385/390 lub Mint plus :P )

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 09 lis 2011, 11:51

bogaskilop pisze:http://www.e-poltechcnc.pl/ tutaj sa wpisz w wyszukiwarce model i juz :)
taaa... juz kiedys ich przerabilem. pytanie czy te lozyska sa ciche czy kulkowe i jest miazga :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 09 lis 2011, 11:58

lekwp pisze:
Mystic pisze:gdyby mialybyc tam lozyska, bylyby. mysle ze zabawa swietna, ale to niewiele wnosi, za dwa lata beda takie modele ze Twoja roomba bedzie juz reliktem przezlosci. tak czy inaczej gratuluje zaciecia :)
Są moduły z oryginalnym ołożyskowaniem. Widziałem taki na allegro.(IROBOT ROOMBA - KOMPLETNY MODUŁ SZCZOTEK CZARNY) Chyba że to pic.
hehe zobacz z kiedy byl post... irobot wprowadzil nieco pozniej modul z lozyskami.
modul jest w kolorze czarnym.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 09 lis 2011, 15:09

Mystic pisze:
lekwp pisze:
Mystic pisze:gdyby mialybyc tam lozyska, bylyby. mysle ze zabawa swietna, ale to niewiele wnosi, za dwa lata beda takie modele ze Twoja roomba bedzie juz reliktem przezlosci. tak czy inaczej gratuluje zaciecia :)
Są moduły z oryginalnym ołożyskowaniem. Widziałem taki na allegro.(IROBOT ROOMBA - KOMPLETNY MODUŁ SZCZOTEK CZARNY) Chyba że to pic.
hehe zobacz z kiedy byl post... irobot wprowadzil nieco pozniej modul z lozyskami.
modul jest w kolorze czarnym.
wiesz czemu go wycofał?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 10 lis 2011, 8:42

jonasa pisze:
Mystic pisze:
lekwp pisze: Są moduły z oryginalnym ołożyskowaniem. Widziałem taki na allegro.(IROBOT ROOMBA - KOMPLETNY MODUŁ SZCZOTEK CZARNY) Chyba że to pic.
hehe zobacz z kiedy byl post... irobot wprowadzil nieco pozniej modul z lozyskami.
modul jest w kolorze czarnym.
wiesz czemu go wycofał?
nigdzie nie pisalem ze go wycofali. wrecz przeciwnie - teraz sprzedaja tylko z takimi :) [no chyba ze kupujesz model wyprodukowany przed produkcja tego rozwiazania]
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
bogaskilop
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: bogaskilop » 10 lis 2011, 17:57

Dzisiaj miałem chwilę czasu i zająłem się moją roombą ponieważ nie mam odpowiedniego kamienia ani otwornicy narazie nie ruszylem obudowy ale łożyska zostały założone na trybiki

Zębatki są tak zeszlifowane by łożysko wchodziło na wcisk nie użyłem zadnego kleju bo nie ma takiej potrzeby.


i teraz uwaga to tych co zamawiaja łożyska.

683 ZZ - 3x7x3 mm - 618/3 ZZ te sie nie nadaja zabardzo cena kuszaca 1 zl ale trzeba użyć tych za 2,50 zl te ladnie pasuja na ośki szczotek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Roomba 580

( w planach Scooba 385/390 lub Mint plus :P )

marcinz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2011, 13:23
Lokalizacja: poland

Nowy szary moduł od 700tki

Post autor: marcinz » 05 gru 2011, 10:03

Jako że nie chciało mi się modyfikować zielonego modułu, kupiłem nowy szary od 700tki. Wygląda zdecydowanie solidniej. Szczotka też ma jakby dłuższe bardziej miękkie włosy. Zobaczymy czy jest różnica w odkurzaniu.
Poniżej film z modułem:
http://www.youtube.com/watch?v=JRqYb5Hl-uU

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Nowy szary moduł od 700tki

Post autor: Mystic » 09 gru 2011, 11:56

marcinz pisze:Jako że nie chciało mi się modyfikować zielonego modułu, kupiłem nowy szary od 700tki. Wygląda zdecydowanie solidniej. Szczotka też ma jakby dłuższe bardziej miękkie włosy. Zobaczymy czy jest różnica w odkurzaniu.
Poniżej film z modułem:
http://www.youtube.com/watch?v=JRqYb5Hl-uU
i jak? jaie spostrzezenia? gdzie i za ile kupiles modul do 700?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Re: Nowy szary moduł od 700tki

Post autor: ZibiD » 09 gru 2011, 21:36

marcinz pisze:Jako że nie chciało mi się modyfikować zielonego modułu, kupiłem nowy szary od 700tki. Wygląda zdecydowanie solidniej. Szczotka też ma jakby dłuższe bardziej miękkie włosy. Zobaczymy czy jest różnica w odkurzaniu.
Poniżej film z modułem:
http://www.youtube.com/watch?v=JRqYb5Hl-uU
Faktycznie - wygląda solidniej i miejmy nadzieję, że kołpaki na szczotkach ograniczą nawijanie się włosów. Przydałyby mi się takie kołpaki w mojej 625 - nie ma w niej żadnych :-|

marcinz
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2011, 13:23
Lokalizacja: poland

Post autor: marcinz » 11 gru 2011, 8:49

Jest spora różnica z nowym modułem. Nie żęźi tak jak zielony gdy wjeżdżał u mnie na dywan. Cała Roomba jest o 2db cichsza (wg miernika w moim telefonie). Mam tez wrażenie że dzięki tym dłuższym i bardziej miękkim włosom zbiera więcej kurzu i piasku z podłogi. I co najważniejsze nie zauważyłem by włosy wkręcały się w mechanizm, kołnierze robią swoje.
Kupiłem ten moduł razem z Aerovac, przesyłka dotarła po tygodniu, link poniżej

http://imayne.com/index.php?route=product/product&product_id=189

ODPOWIEDZ