Mokra podłoga

5900, 5800, 330, 350, 380, 385, 390, 230, 450
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
adma
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:03

Mokra podłoga

Post autor: adma » 14 kwie 2009, 13:34

Witam

Właśnie kupiłam scoobę i przetestowałam na razie na płytkach. Według opisu scooba zbiera wodę i suszy podłogę. Spodziewałam się prawie suchej podłogi (może lekko wilgotnej), a tym czasem podłoga jest po prostu mokra, jakbym przeleciała słabo odciśniętym mopem. Potrzeba z pół godziny zanim wyschnie. Zastanawiam się czy jest to normalne, czy trafił mi się jakiś wadliwy model. Jak wygląda u Was podłoga po przejściu scooby?

Pozdrawiam Magi

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

scooba

Post autor: TomeC » 20 kwie 2009, 19:41

Witam,

W instrukcji scooby nic nie pisze o osuszaniu powierzchni... jedynie o zbieraniu wody... więc mokra powierzchnia to rzecz normalna :)
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Amus
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2009, 12:32

Re: scooba

Post autor: Amus » 22 kwie 2009, 12:57

Witam,
TomeC pisze:Witam,

W instrukcji scooby nic nie pisze o osuszaniu powierzchni... jedynie o zbieraniu wody... więc mokra powierzchnia to rzecz normalna :)
Nie do końca jest to prawda. W oryginalnej (ang) instrukcji do Scooby na str. 14 jest napisane:

"4 Dries – Scooba’s squeegee vacuum picks up dirty water and debris,
leaving your floor clean and dry."

"4 Suszenie - Scooba zasysa brudną wodę oraz nieczystości, pozostawiając Twoją podłogę czystą i suchą."

pozdrawiam
Adam

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

re

Post autor: TomeC » 22 kwie 2009, 16:54

może równa podłoga z dużych np gresowych płyt będzie suchsza od takiej z małych płytek z dużą ilością fug...

Scooba zgarnia i zasysa brudną wodę jednak nie ma żadnego mechanizmu suszącego
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

MarciN

Post autor: MarciN » 22 kwie 2009, 21:57

Po zakończeniu mycia przez Scoobe podłoga jest mokra w minimalnym stopniu, to musisz przyznać kolego ;-)

I to, że jest raczej suchsza niż ta po mopie :)

Amus
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2009, 12:32

Post autor: Amus » 23 kwie 2009, 11:17

Witam,
Panowie, nie polemizowałem z Wami o wilgotności podłogi, tylko o zapisie w instrukcji obsługi.
Tak, podłoga jest mniej wilgotna niż po mopie :-D . O szybszym schnięciu podłogi z płytek nie decyduje ich wielkość tylko faktura. Jeżeli nie będą gładkie (tak jak w moim przypadku - imitacja drewnianych desek) czas schnięcia znacznie się wydłuży.
Jednak dla mnie najważniejsze jest to, że mycie odbywa się zawsze czystą mieszanką wody z płynem :-D .


pozdrawiam
Adam

ODPOWIEDZ