Scooba 5800 - cztery sygnały

5900, 5800, 330, 350, 380, 385, 390, 230, 450
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 gru 2011, 15:55

Baterię kupiłem Tutaj - Sprzedawca

Płyn - oryginał, dystrybuowany przez iRobot (jest metka), kupiłem Tutaj - Sprzedawca Ale widziałem też np. w serwisowo.pl - stał sobie spokojnie na półeczce :)

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 08 gru 2011, 18:29

lekwp pisze:Płyny myjące i ocet dają mat , połysku nie będzie chyba że na drugim myciu dasz czystą wodę ja tak czasami robię
Nie ma to jak mieć matowe płytki :-P hehe :mrgreen:

A tak poważnie, to coś mało kreatywni są bo przecież wielu klientów posiada w dzisiejszych czasach gres z wysokim połyskiem i jakoś Scooba marnie na nim wypada...powinni coś z tym zrobić! :idea: :-)

Słyszałam że mycie samą wodą pozostawia zacieki i woda jest gorzej zbierana - czy to prawda?

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 08 gru 2011, 18:34

ZibiD pisze:Płyn - oryginał, dystrybuowany przez iRobot (jest metka), kupiłem Tutaj - Sprzedawca Ale widziałem też np. w serwisowo.pl - stał sobie spokojnie na półeczce :)
Z tymi "niebieskimi" płynami to coś podejrzane jest, bo w iRobot mówią że nie produkują już od 2 lat, a te co jeszcze są dostępne na rynku to jakieś resztki z magazynów...patrzyłeś na datę produkcji/termin przydatności do użycia?

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 09 gru 2011, 9:31

jonasa pisze:
lekwp pisze:Płyny myjące i ocet dają mat , połysku nie będzie chyba że na drugim myciu dasz czystą wodę ja tak czasami robię
Nie ma to jak mieć matowe płytki :-P hehe :mrgreen:

A tak poważnie, to coś mało kreatywni są bo przecież wielu klientów posiada w dzisiejszych czasach gres z wysokim połyskiem i jakoś Scooba marnie na nim wypada...powinni coś z tym zrobić! :idea: :-)

Słyszałam że mycie samą wodą pozostawia zacieki i woda jest gorzej zbierana - czy to prawda?
Ja robię tak :Do pierwszego zbiornika enzymy i do pełna. Jak się skończy woda a na mojej baterii 4100 "zostaje" jeszcze jakieś 20 min. do zdechnięcia , zalewam zbiornik czystą wodą.
I do zdechnięcia na czystej wodzie.
Moja żadnych zacieków nie zostawia , a połyskliwy gres w mojej łazience po enzymach świeci się jak... albo i lepiej.
Pisząc o macie miałem na myśli to że scooba nie wypoleruje podłogi :mrgreen:

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 09 gru 2011, 12:50

Mi nie chodzi o polerowanie, ale wielu pisało że pozostawia lepki, matowy film albo smugi. Poniżej efekt pracy 230.

Obrazek

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 gru 2011, 21:30

jonasa pisze: Z tymi "niebieskimi" płynami to coś podejrzane jest, bo w iRobot mówią że nie produkują już od 2 lat, a te co jeszcze są dostępne na rynku to jakieś resztki z magazynów...patrzyłeś na datę produkcji/termin przydatności do użycia?
Wygląda OK:
Obrazek
jonasa pisze:Mi nie chodzi o polerowanie, ale wielu pisało że pozostawia lepki, matowy film albo smugi. Poniżej efekt pracy 230.
Obrazek
Te smugi to tak tego... :-/

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 09 gru 2011, 22:45

ZibiD pisze:Wygląda OK:
no niby tak, ale jednak można pokusić się o stwierdzenie że białą naklejkę mogą sobie przylepić w DLF'ie :-P a prawdziwa data fabryczna powinna być wybita na butelce, nakrętce lub etykiecie. Wtedy można by im uwierzyć, choć polityka polityką... :->
Te smugi to tak tego... :-/
No właśnie.. :lol:

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 10 gru 2011, 13:14

jonasa pisze:Mi nie chodzi o polerowanie, ale wielu pisało że pozostawia lepki, matowy film albo smugi. Poniżej efekt pracy 230.

Obrazek
Na moje oko za dużo płynu. Nawet jak producent coś zaleca to trzeba się kierować własnym doświadczeniem i rozsądkiem. Na enzymach nigdy nie miałem takiego efektu. Niebieskiego nigdy nie używałem to nie wiem . Eksperymenty z Ludwikiem i inne takie-nie uznaję.

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 14 gru 2011, 17:38

lekwp pisze:Nawet jak producent coś zaleca to trzeba się kierować własnym doświadczeniem i rozsądkiem.
Trzeba je najpierw zdobyć żeby móc się nim kierować :mrgreen: - człowiek uczy się na błędach :-|

ZibiD, mam pytanie - tym razem już nie off-topic :mrgreen: - wiesz może do jakiej kwoty można kupić coś z ebay'a z USA by nie płacić cła i Vat'u? Rozglądam się właśnie za używaną Scoobą i zastanawiam się jaką granicę przyjąć. Czy oni biorą pod uwagę kwotę za sam zakupiony sprzęt, czy wliczają w to też koszty przesyłki?

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 gru 2011, 17:56

Na wartość celną niestety składa się cena zakupu i koszt przesyłki :-|
Z cłem to jest trochę jak z loterią.

Samo cło to jednak pikuś, bardziej bolesny jest VAT.

Moja Scooba o wartości celnej ok 80$ z opisem - nie działający odkurzacz domowy na części, nadana przez osobę prywatną na adres osoby prywatnej przeszła bez problemu.
Ponad rok temu kupowałem też multitoola - za ponad 150 $ - został opisany jako gift i też miałem spokój.
Wcześniej robiłem zakupy w HK (ale to już były grube zakupy za ponad 3 k $ i niestety trzeba było zabecalować cło + VAT.

Co nieco poczytasz tutaj: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... lnych.html
Generalnie jest straszny bajzel w temacie i wiele zależy od tzw kwestii uznaniowych.

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 15 gru 2011, 0:03

jonasa pisze:
lekwp pisze:Nawet jak producent coś zaleca to trzeba się kierować własnym doświadczeniem i rozsądkiem.
Trzeba je najpierw zdobyć żeby móc się nim kierować :mrgreen: - człowiek uczy się na błędach :-|
:mrgreen:
ZibiD, mam pytanie - tym razem już nie off-topic :mrgreen: - wiesz może do jakiej kwoty można kupić coś z ebay'a z USA by nie płacić cła i Vat'u? Rozglądam się właśnie za używaną Scoobą i zastanawiam się jaką granic :mrgreen: ę przyjąć. Czy oni biorą pod uwagę kwotę za sam zakupiony sprzęt, czy wliczają w to też koszty przesyłki?[/quote

Doświadczenie zdobyte:Na niebieskim smuży.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 gru 2011, 7:21

lewkop w swoim poście ZibiD w pierwszym zdaniu napisał Ci, że wliczają koszty przesyłki

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 15 gru 2011, 10:30

w swoim poście ZibiD w pierwszym zdaniu napisał Ci, że wliczają koszty przesyłki[/quote]
Ale przecież j :mrgreen: a eeeeeee ten tego..... cytowałem.
Wiem , wiem :mrgreen: nie zaczyna się zdania od ale... ale jakoś tak wyszło.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 gru 2011, 12:22

nie wchodzą Ci cytaty, to wygląda jak zwykły tekst, tekst cytowany jest zwykle w ramce

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 15 gru 2011, 13:46

barbapuppa pisze:nie wchodzą Ci cytaty, to wygląda jak zwykły tekst, tekst cytowany jest zwykle w ramce
Zły się zagnieździł w moim "komputrze" czy cóś... ;-)

ODPOWIEDZ