Scooba 5800 - cztery sygnały

5900, 5800, 330, 350, 380, 385, 390, 230, 450
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 21 lis 2011, 14:54

No i podrożała...teraz jej koszt + późniejszej, nieuniknionej naprawy wyniesie tyle co za SPRAWNĄ używaną Scoobę z baterią do wymiany. W tej pomimo że bateria jest podobno sprawna (wg zapewnień sprzedającego - od czasu "postoju" przechowuje ją wyjętą ze Scooby), to "zabawa" jaka by mnie z nią czekała - szukanie serwisu, który podejmie się naprawy, koszt wysyłki doń i z powrotem, koszt "przeglądu" + ew. naprawy...i jeszcze podobno nie każdy serwis naprawy chce się podjąć (prosto z klawiatury sprzedającego...). Mówię NIE. Z tego co wyszukałam w sieci, to przy błędzie "ERROR 2" najprawdopodobniej do wymiany będzie dmuchawa zasysająca, i ewentualnie cały zbiornik. Posiadacz ma podobno kota - to by wyjaśniło skąd błąd. Zbiornika z włosów/sierści wyczyścić się nie da, to samo z pompą ssącą - elementy te są nierozbieralne. Tylko wymiana. Koszt minimum 400zł...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Scooba 5800 - cztery sygnały

Post autor: Mystic » 23 lis 2011, 22:41

ZibiD pisze: Sprzedający poinformował, że:
Włącza się ale daje 4 sygnały dźwiękowe, co sygnalizuje problem z ładowaniem ale twierdzi, że bateria i ładowarka są w porządku. Co może być więc przyczyną? Jakieś pomysły?
Więcej będę wiedział kiedy Scooba przyleci z za oceanu :->
a service manuala czytales? ;)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 24 lis 2011, 13:44

Czytałem - ale nie wiele mi to dało :-|
Dowiedziałem się, że powinienem przetestować układ zasilania, albo - o ile sprzedawca był nieprecyzyjny i nie chodzi tylko o cztery sygnały ale o “uh-oh” + 4 beeps to wtedy wyczyścić sensory spadku, kółka i głowicę.
A ja niecierpliwy jestem i już główkuje na co się przygotować :mrgreen:

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 24 lis 2011, 15:31

to jeszcze nie doszła??

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 24 lis 2011, 17:37

Podobno już jest w PL ale poczta polska jeszcze nie zaktualizowała trackingu - pewnie leży na cle na Okęciu. Im się przed świętami nie spieszy, tam jest jeszcze PRL :lol:

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 30 lis 2011, 0:53

Odebrałem dzisiaj przesyłkę.
Myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można przypuścić, że powodem problemu jest zdechnięta bateria :-|
Mimo opisu w aukcji bateria nie jest sprawna - ona nie żyje - ma 1,04 V na lewej parze styków i 0,0 V na prawej. Być może to była przyczyna czterech sygnałów informujących o problemie z ładowaniem?
(Oczywiście nie omieszkałem poinformować o tym sprzedającej na ebayu - zaproponowałem, żeby mi oddała kasę za baterię - zobaczymy, zakup był ubezpieczony).

Tymczasem szukam kogoś w okolicy (Warszawa), kto byłby tak uprzejmy, by udostępnił na chwilę swojej baterii. Jeśli to nie kłopot podjechałbym ze scoobą by włożyć na chwilę baterię i sprawdzić czy o nią chodzi i już mnie nie ma (po uprzednim zwrocie baterii :). Nie chcę wydawać 2 stówek w ciemno. Jeśli będę wiedział, że to kwestia baterii to ją kupię i już.

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 04 gru 2011, 0:58

Zibid, napisz proszę ile w sumie kosztowała Cię ta Scooba. Apropo, znalazłeś kogoś chętnego pożyczyć tą baterię? :-D

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 06 gru 2011, 0:53

Chętnych na pożyczki nie było ale był bardzo uprzejmy Pan w serwisie - http://www.serwis.com (dziękuję). Włożył baterię, nawet swój pojemnik i poszła :mrgreen:

Trochę mi głupio, że nie kupiłem u niego baterii ale przed świętami nie mogę sobie pozwolić na "rozrzutność" a tam były tylko oryginalne baterie, po 265 zł. Zamówiłem jednak zamiennik.

Podsumowując:
- zakup i przesyłka = 79 $ + 15,96 $ = 94,95 $ czyli wg PayPal = 311,31 zł
- zwrot od sprzedawcy (po lekkiej awanturze) = 17,83 $ czyli = - 58,46 zł
Ogółem zakup = 252,85 zł

Przeróbka zasilacza (części) = 21,00 zł
Bateria - zakup z przesyłką = 175,00 zł
Razem - części + 196,00 zł

Wszystko razem = 448,85 zł

Pierwsze mycie planowane na jutro :) Muszę jeszcze gruchę kupić, bo zasysanie z podłogi jest chyba ciut za słabe (robiłem tylko minutową próbę).

Awantura, o której pisałem wyżej dotyczyła stanu urządzenia - w opisie widniało stan dobry a niestety zbiornik na pęknięcie na okienku inspekcyjnym, bateria też miała być sprawna a przyjechała martwa jak Elvis Presley :lol: Pani sprzedająca bardzo przeprosiła i zwróciła wszystko co jej zostało z pieniędzy otrzymanych za Scoobę. Niestety źle sobie policzyła koszty wysyłki do PL i zamiast 15,96 $ musiała dać ponad 60 $. Słowem wyszło jej na zero.
Mnie też nie wyszło tanio ale... mam sprawną Scoobę z nową baterią, za 4,5 stówy. Stan urządzenia - mechanicznie bardzo dobry, wygląda na mało używaną - tylko ten zbiornik.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 06 gru 2011, 12:31

jednym słowem opłacalny wydatek, gratuluję :lol:

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 06 gru 2011, 17:52

Życzę więc udanej eksploatacji :mrgreen:

Ps. Kupiłeś już "magiczny" płyn do Scooby?

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 gru 2011, 0:00

Zakup płynu to był dylemat - wziąć niebieski "pachnący" czy żółty (przez niektórych uznawany za śmierdzący dziecięcymi wymiocinami).
Wziąłem niebieski i dziś odbyła się próba.
Urządzonko zrobiło co do niego należy. Trudno mi powiedzieć, żeby podłoga została jakoś szczególnie umyta i była idealna. Nie jest źle ale... Mam wrażenie, że zostały lekkie smugi i podłoga jest jakby matowa. Dałem zgodnie z instrukcją 45 ml na zbiornik - woda letnia.
Zastanawiałem się też czy nie za słabo zbiera wodę (wylałem mniej więcej połowę tego co wlałem - następnym razem pomierzę dokładnie).

A tu pierwszy film akcji - pod tytułem "Moja Scooba 450" (Czyli moje cztery i pół stówy moczy podłogę) :lol:
http://youtu.be/viAxfhuQ8AA

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 07 gru 2011, 0:30

A to ten "niebieski" jeszcze ktoś ma w zanadrzu??? Czytałam gdzieś że już go nie produkują od jakiegoś czasu...

Filmik i Scooba fajne! :-D

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 07 gru 2011, 10:35

Wydaje mi się, że niebieskiego znów produkują - w każdym razie kłopotów z kupieniem świeżego nie ma :-D
Alledrogo

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 07 gru 2011, 11:17

Pytałam jednego ze sprzedawców, to napisał że to tylko zdjęcie, a sprzedaje "Natural Enzyme" (nie Clorox) :-? Mogę spytać u którego Ty kupiłeś?

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 07 gru 2011, 15:47

ZibiD pisze:Zakup płynu to był dylemat - wziąć niebieski "pachnący" czy żółty (przez niektórych uznawany za śmierdzący dziecięcymi wymiocinami).
Wziąłem niebieski i dziś odbyła się próba.
Urządzonko zrobiło co do niego należy. Trudno mi powiedzieć, żeby podłoga została jakoś szczególnie umyta i była idealna. Nie jest źle ale... Mam wrażenie, że zostały lekkie smugi i podłoga jest jakby matowa. Dałem zgodnie z instrukcją 45 ml na zbiornik - woda letnia.
Zastanawiałem się też czy nie za słabo zbiera wodę (wylałem mniej więcej połowę tego co wlałem - następnym razem pomierzę dokładnie).

A tu pierwszy film akcji - pod tytułem "Moja Scooba 450" (Czyli moje cztery i pół stówy moczy podłogę) :lol:
http://youtu.be/viAxfhuQ8AA
Wodę zbiera porównywalnie do mojej. Poziom hałasu też. Płyny myjące i ocet dają mat , połysku nie będzie chyba że na drugim myciu dasz czystą wodę ja tak czasami robię . Gratulacje z powodu atrakcyjnej finansowo transakcji. Gdzie kupiłeś baterię?

ODPOWIEDZ