Mokra podłoga, pusty zbiornik na brudną wodę

5900, 5800, 330, 350, 380, 385, 390, 230, 450
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

emka
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2010, 9:24
Lokalizacja: Polska

Post autor: emka » 28 lis 2010, 9:26

Witam:)
gdzie pompować powietrze tą gruszką- w instrukcji się nie doczytałam, a gadzina kiepsko myje:))

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 lis 2010, 10:22

emka: prosze czytaj posty. wszystko masz wytlumaczone, pokazane na zdjeciach.

jesli dalej czegos nie rozumiesz - pytaj.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

pawcio
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2011, 13:44
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: pawcio » 03 sty 2011, 14:08

Witam
W związku z zakupem scooby mam pytanie związane z pozostawianiem wody na posadzce. Jako, że stopień wilgotności jest trudny do jednoznacznego określenia. Proszę szanownych użytkowników o informacje ile po myciu przy pełnym zbiorniku wody czystej (ok 1 l) trafia do zbiornika wody brudnej?
Wszystkim z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 03 sty 2011, 14:20

Witaj na forum!

szczerze to nie wiem, nigdy tego nie mierzylem.
poprostu sie przelewa i wylewam.

chyba nikt nie robil tego typu badan...

dlaczego pytasz? masz jakies problemy z urzadzeniem?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

pawcio
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2011, 13:44
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: pawcio » 03 sty 2011, 14:32

Witam
Moim zdaniem scooba słabo odsysa wodę. Oczywiście jako, że "dobrze, słabo" to pojęcia względne? Chciałem się upewnić jak wygląda ta kwestia u innych posiadaczy. P.S. Układ pompy przed użyciem przedmuchałem gruszką. Mimo to zastanawia mnie dlaczego mi się w trakcie mycia wentylator z czujnikiem wilgoci w łazience włączył :-).

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 04 sty 2011, 10:14

jezeli uzyles gruszki tak jak pisalem kilka postow wyzej - lepiej nie bedzie - w koncu to urzadzenie myjace ;) myje wiec zostawia mokry slad.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

pawcio
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2011, 13:44
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: pawcio » 04 sty 2011, 20:33

Poniżej wyniki doświadczenia:

Podłoga bez fug nienasiąkliwa (zaimpregnowany marmur uprzednio arylowany, układany na styk) powierzchnia 10m2 (zakładając, że obj. zbiornika (1000ml) wystarcza na 80m2)
woda czysta Vc=150ml
woda brudna Vb=40ml
Vb/Vc=27%
Wynik uznałem za podejrzany więc użyłem dla tej samej podłogi pełnego zbiornika z clorox'em
woda czysta Vc=950ml
woda brudna Vb 290ml
Vb/Vc=31%
Postaram się zrobić jeszcze doświadczenie na innych podłogach.
P.S. W pomieszczeniu o kubaturze ok20m3 przy wentylacji grawitacyjnej sauna :-(

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 28 sty 2012, 22:48

Dziś zrobiłem własne doświadczenie ze sprawnością zbierania wody. Zacznę od tego, że nie wiem dlaczego ale do mojego zbiornika wchodzi przeciętnie 750 ml wody czystej licząc już z czynnikiem myjącym (ocet). Ze zbiornika wody brudnej wylałem 390 ml.
Korzystając z poprzedniego wzoru:
Vc = 750 ml
Vb = 390 ml

Sprawność Vb/Vc = 52 %
Obrazek

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 29 sty 2012, 11:30

Z moich doświadczeń wynika że najlepsza "zbieralność" wody jest wtedy jeżeli powierzchnie myte podzielę na kawałki ok. 20 m2. Im większą powierzchnię zadam scoobie na raz do wymycia tym brudny zbiornik jest bardziej pusty. Co jest dość logiczne. 20 m2 o ile nie ma tam ogrzewania podłogowego "najeżdżane" jest ponownie jako jeszcze mokre a to sprzyja dokładniejszemu odsysaniu wody. Taka jest moja koncepcja. ;-)

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 29 sty 2012, 16:40

Twoja koncepcja jest jak najbardziej sensowna. Ja u siebie tego jednak nie zrobię bo myta powierzchnia i tak nie jest duża - jakieś 17 - 18 m kw - kuchnia + przedpokój. Niestety wszystko razem tworzy powierzchnię o nieregularnym kształcie z kilkoma zakamarkami. Mam tylko jedną ścianę, którą zamykam dostęp do pokoju bez drzwi, reszta pomieszczeń zamknięta. Musiałbym mieć latarnię a nie wiem czy moja scooba ją obsługuje. Ściany przestawiać nie będę bo to nie ma sensu a dodatkowo staram się puszczać scoobę, kiedy wychodzimy z chaty, żeby nie wąchać octu ;-)
Stąd też zastanawiam się czy nie przerzucić się na minta, tylko czy bez "kontaktu" z latarnią będzie prawidłowo nawigował? Oczywiście kontak z latarnią byłby niemożliwy tylko w kilku miejscach.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 29 sty 2012, 17:51

Dzięki Lekwp - przemyślę to :-)
Obrazek

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 29 sty 2012, 19:04

ZibiD pisze:Twoja koncepcja jest jak najbardziej sensowna. Ja u siebie tego jednak nie zrobię bo myta powierzchnia i tak nie jest duża - jakieś 17 - 18 m kw - kuchnia + przedpokój. Niestety wszystko razem tworzy powierzchnię o nieregularnym kształcie z kilkoma zakamarkami. Mam tylko jedną ścianę, którą zamykam dostęp do pokoju bez drzwi, reszta pomieszczeń zamknięta. Musiałbym mieć latarnię a nie wiem czy moja scooba ją obsługuje. Ściany przestawiać nie będę bo to nie ma sensu a dodatkowo staram się puszczać scoobę, kiedy wychodzimy z chaty, żeby nie wąchać octu ;-)
Stąd też zastanawiam się czy nie przerzucić się na minta, tylko czy bez "kontaktu" z latarnią będzie prawidłowo nawigował? Oczywiście kontak z latarnią byłby niemożliwy tylko w kilku miejscach.
Żadna Scooba nie obsługuje wirtualnych latarni - tylko wirtualne ściany.

Mint może pracować zupełnie bez kostki nawigacyjnej na mniejszych powierzchniach, bodajże do 20m2. Jak jest z nieregularnymi powierzchniami, to nie wiem, ale sądzę że może być problem bez kostki, właśnie na wgląd na ową "nieregularność".
Roomba 780

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 30 sty 2012, 10:37

Płyn już raz kupiłem - niebieski - ale zostają po nim ślady. Żółty za to podobno capi - wszystko tutaj: alternatywny-plyn-do-scooby-vt33,30.htm
Obrazek

jurekt49
Posty: 38
Rejestracja: 17 gru 2010, 17:07
Lokalizacja: Brzeg

Zbiornik na brudną wodę pusty, a na czystą prawie pełny

Post autor: jurekt49 » 25 lis 2012, 16:30

Witam

Problem jak w temacie. Podczas godzinnej pracy w minimalnym stopniu opróznia się zbiornik na czystą wodę mimo, że podłoga jest właściwie umyta. A zbiornik na brudną wodę jest prawie pusty.
Podłoga to kafelki, przed tą usterką zawsze pustoszał zbiornik z czystą wodą i potem występowała sygnalizacja o braku wody, a zbiornik z brudną był pełny.
Proszę o pomoc, czy sam mogę sobie z tym poradzić, czy tez jest konieczna naprawa w serwisie?

Pozdrawiam
Jurek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 25 lis 2012, 18:32

Jeśli scooba na gwarancji to lepiej skorzystać, niż grzebać i ewentualnie ją stracić potem.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ