Roomba czasem zaczyna jezdzic w kółko i się zatrzymuje

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
jurekt49
Posty: 38
Rejestracja: 17 gru 2010, 17:07
Lokalizacja: Brzeg

Roomba czasem zaczyna jezdzic w kółko i się zatrzymuje

Post autor: jurekt49 » 19 mar 2011, 9:32

Witam
Posiadam roombe 625, wiek 1.5 roku. Nowa bateria.
Co jakiś czas w trakcie sprzątania na MAX moja roomba zaczyna dziwnie sie kręcić w kółko i po krótkim czasie się wyłącza.
Pomaga wówczas kilkakrotne poklepanie po obudowie przedniej i potem jest juz OK.
Podejrzewam zanieczyszczone czujniki zderzeniowe i mam pytanie.
Czy samemu mozna to wyczyścić bez utraty gwarancji. Nie wiem na jakiej zasadzie te czujniki działają - czy to zwykłe przyciski, czy optyczne, magnetyczne... ?
Faktem jest, że mam jeszcze pół roku gwarancji, ale ponieważ ta usterka występuje nieregularnie, więc mozę jest szansa na jej usunięcie we własnym zakresie.

Pozdrawiam
Jurek

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 22 mar 2011, 13:12

witaj na forum :)

objaw moze swiadczyc o uszkodzeniu czujnikow zderzeniowych trudno jednak to jednoznacznie stwierdzic bez obejrzenia robota w srodku. czy przed wylaczeniem wydaje jakies sygnaly?

skoro poklepanie pomaga to wio i do roboty ;) a na powaznie - skoro masz gwarancje to z niej korzystaj!

rozebranie robota wiaze sie z utrata gwarancji - chyba ze tak otworzysz, ze nie bedzie widac :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

jurekt49
Posty: 38
Rejestracja: 17 gru 2010, 17:07
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: jurekt49 » 17 kwie 2011, 20:42

Dziwne (chyba) rozwiązanie problemu!

Użytkuję roombę tak, aby akumulator jak najdłużej mi działał, a wiec nie korzystam ze stacji dokującej tylko zapuszczam robota do sprzątania aż bateria całkowicie się wyczerpie.
Potem podłączam zasilanie bezpośrednio i tak trzymam do następnego sprzątania - ale zauważyłem, że w kącie roomba w czasie ładowania była dociskana czujnikami do ściany!

Zacząłem uważać, aby w trakcie ładowania stała luźno, nie opierając się nigdzie. W takim przypadku juz nie występuje objaw kręcenia się robota w kółko, sprząta tak jak powinien.
Może dlatego czujniki się zawieszały, robot ma w końcu ponad 16 miesięcy życia :)

ODPOWIEDZ