Nowa roomba i problemy

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
doris84
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2016, 7:14

Nowa roomba i problemy

Post autor: doris84 » 24 lip 2016, 7:53

21/07 kupilam roombe 650 i dzisiaj, tj 24/07 zidentyfikowalam nastepujace problemy:

1) Roomba nie pamieta ustawionej godziny,mimo ze ustawialam ja zgodnie z instrukcja (klik na CLEAN, klik na CLOCK, wybrac godzine, kliknac CLOCK ponownie). Zawsze jest na Sun, 12:00 am, nawet kilka minut po ustawieniu zegara.

2) a co za tym idzie, roomba nie pamieta programowania sprzatania

3) dzisiaj o 6 rano(!) obudzila mnie muzyczka roomby wlaczajaca sie systematycznie co 5 min. Kiedy w koncu podeszlam do roomby (oczywiscie byla we wlaczonej stacji dokujacej), slyszalam rowniez dzwiek podobny do starego radia, kiedy sie szukalo np. stacji...

- kliknelam CLEAN i roomba w oogle nie reagowala, musialam kilka razy kliknac CLEAN, zeby sie w ogole wlaczyla...

Co robic? Uzylam jej zaledwie 3 razy, jak na razie bez programowania, bo wolalam na razie monitorowac ewentualne problemy z kablami, itp, ale roomba sprzatala bez problemu, wracala sama do stacji, itp. Oczywiscie za kazdym razem dokladnie czyscilam pojemnik, filtr oraz szczotki.

Reklamowac, czy cos robie nie tak?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Nowa roomba i problemy

Post autor: sondejm » 24 lip 2016, 12:00

Zamontuj ponownie aku i odegnij do góry troszkę blaszki w komorze aku.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

doris84
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2016, 7:14

Re: Nowa roomba i problemy

Post autor: doris84 » 24 lip 2016, 20:52

nie jestem pewna, czy rozumiem. To moje pierwsze posty tutaj, wiec nie znam "tutejszego jezyka".
masz na mysli akumulator? Tj mam te roombe otworzyc? Kupilam ja dopiero w zeszly czwartek, mam gwarancje i moge bez problemu zwrocic/ wymienic, nie wiem czy warto sie bawic w odginanie jakis blaszek? Nie bede miala przez to problemow z gwarancja?

Dreptak
Posty: 37
Rejestracja: 30 gru 2015, 17:45

Re: Nowa roomba i problemy

Post autor: Dreptak » 25 lip 2016, 6:46

Sięganie do akumulatora jest opisane nawet w instrukcji więc gwarancji tu nie stracisz. Ale faktycznie jeśli zachowanie jest powtarzalne i nie zniknie magicznie w czasie transportu do serwisu, to może lepiej zawieź im z opisem albo nawet filmem żeby nie było wątpliwości. Po to jest gwarancja w końcu.

doris84
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2016, 7:14

Re: Nowa roomba i problemy

Post autor: doris84 » 25 lip 2016, 6:56

Potwierdzam, ze

1)dzis ponownie o 6.30 (!) obudziła mnie roomba wydająca pojedyncze acz regularne (co ok 5-10 min) melodyjne i krótkie dźwięki.
Wg Google pojedynczy dźwięk moze świadczyć o problemach z bocznymi kołkami (?). Sprawdziłam je tyle o ile i wyglądają na czyste; zreszta roomba chodzi bez problemu. No i dlaczego ten dźwięk sie włącza o 6.30 am (pomijam fakt, ze pracuje na 11 i 6.30 to dla mnie środek nocy)?! Wczoraj włączyliśmy roombe ok 19, przedwczoraj ok 22, wiec nie wiem skąd ta regularność w krótkich melodyjnych dźwiękach, skoro roomba chodzi w roznych godzinach no i zegar jest wiecznie zresetowany?!

2) Roomba wydaje tez ten dziwny "radiowy" dźwięk jakby szukała stacji nawet jak jest poza baza.

3) Oczywiscie godzina jest zresetowana ponownie, mimo ze wczoraj wieczorem ustawiałam ja kilka razy.

4) naciśnięcie "clean" za pierwszym razem czasem nic nie daje (choc przycisk działa ok), musze kliknąć kilka razy.

Napisze do amazon (to oni obsługują gwarancje), musze tylko zastanawic sie jak to opisać w 200 znakach;)

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Nowa roomba i problemy

Post autor: sondejm » 25 lip 2016, 9:25

Porada aby zajrzeć do komory aku miała na celu wykluczenie słabego kontaktu aku ze stykami zasilającymi. Zajrzyj.
A może gdzieś dostała wody, np włączenie Roomby tuż po powieszeniu mokrych firan do ziemi. Pojedyncze krople wody z góry są zabójcze dla roomby. Już widziałem taki przypadek i płyta główna do wymiany była, pomimo szybkiej reakcji.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Robociak
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2017, 16:26

Re: Nowa roomba i problemy

Post autor: Robociak » 22 sty 2017, 16:44

A jesteś pewna że zrobiłaś tak jak w instrukcji? Bo mi w sumie za pierwszym razem wszystko się udało opdalić :)

ODPOWIEDZ