Roomba 625 Pro - Dziwne zachowanie szczotek

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
massivejack
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:00

Roomba 625 Pro - Dziwne zachowanie szczotek

Post autor: massivejack » 13 lis 2015, 15:18

Witam.

Kupiłem używaną Roombę 625 Pro i w momencie zakupu wszystko śmigało. Po tygodniu używania jednak zauważyłem znaczne pogorszenie w czyszczeniu. Problemem okazały się główne szczotki, które przestały działać prawidłowo.
Kiedy puszczam robota bez zbiornika widać, że kręcą się bardzo powoli. Przez chwilę działały dobrze bez zbiornika, teraz wróciły do powolnych lub żadnych obrotów. Czasami kręcą się przez chwilę z założonym zbiornikiem po wyjęciu i włożeniu baterii.
Rozkręciłem robota i sprawdziłem wszystko wokół silnika - żadnych skołtunionych włosów, zębatki są czyste.
Przy sprawdzaniu wbudowanymi testami kręcą się bardzo szybko w obie strony.

Czy jest jakiś sposób na tę dziwną usterkę? Czy będę w stanie zreperować to sam (z Państwa pomocą :)) czy niezbędny jest serwis?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roomba 625 Pro - Dziwne zachowanie szczotek

Post autor: sondejm » 13 lis 2015, 17:40

Te zębatki W przekładni?
A podczas testu postaw na dywanie/ wykładzinie.

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

massivejack
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2015, 15:00

Re: Roomba 625 Pro - Dziwne zachowanie szczotek

Post autor: massivejack » 13 lis 2015, 22:44

W tym bocznym panelu bezpośrednio łączące się z silnikiem. Mam w mieszkaniu tylko dywan z długimi włóknami - na nim nie kręcą się w ogóle lub bardzo powoli. Poza tym robot jeździ cały czas po parkiecie.
Zauważyłem, że szczotki działają jak chcą - trochę pochodzą, potem przestają, potem znowu zrobią parę wolnych obrotów, zaczną nagle działać normalnie po czym za chwilę przestają i tak w kółko. Kiedy robot chodzi bez zbiornika i jest delikatnie uniesiony to się kręcą w normalnym tempie ale już lekkie przyciśnięcie robota (tak żeby był na normalnym poziomie kiedy ma zbiornik) powoduje zatrzymanie szczotek.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roomba 625 Pro - Dziwne zachowanie szczotek

Post autor: sondejm » 13 lis 2015, 23:20

Zużyte są szczotki w silniku, lub sa one brudne. Rozbiórka silnika, czyszczenie komutatora i uszczelnienie jego obudowy, lub wymiana na inny.


======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ