Roomba 650 - nie można wyłączyć, problem z resetem

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
qrt
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2014, 8:57

Roomba 650 - nie można wyłączyć, problem z resetem

Post autor: qrt » 22 paź 2014, 9:08

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

Kilka dni temu kupiłem nową Roomba 650 i mam kilka problemów:
1) chciałem zmienić jęz. komunikatów na polski, zgodnie z instrukcją należy na początek wyłączyć robota trzymając przycisk "CLEAN" - u mnie niestety nie można tego zrobić (bez znaczenia, czy urządzenie jest na stacji dokującej, czy poza nią), nie sposób wyłączyć robota naciskając "CLEAN", można trzymać 20 sekund i nic się nie dzieje,

2) stwierdziłem, że w takim razie zresetuję robota, zgodnie z instrukcją trzeba jednocześnie przytrzymać przyciski "SPOT" + "DOCK", co ma skutkować resetem wszystkiego (włącznie z ustawieniem godziny). U mnie robot się wyłącza, za chwilę wydaje dźwięk i się włącza, pomimo całonocnego ładowania zaczyna ładowanie (pulsuje na pomarańczowo tak jakby rozładował się w ciągu tych kilku sekund), ale reset chyba nie dochodzi do skutku bo godzina cały czas jest ustawiona poprawnie,

3) po skończonych cyklach sprzątania ("CLEAN" bez harmonogramu) nigdy nie wraca do stacji dokującej (wyłącza się w pokoju), ale tutaj może być problem ustawienie stacji dokującej (częściej jej nie widzi w czasie sprzątania, niż jest w jej zasięgu).

Może ktoś spotkał się z podobnymi problemami i pomoże? Z góry dziękuję.

edycja: teraz po ok. godzinnym ładowaniu zakomunikował błąd Err5 (błąd systemu ładowania - usunąłem go przez próbę resetu jak w pkt.2, więc coś tam się resetuje) - może "przeładowany jest akumulator" - włączyłem odkurzanie, żeby trochę rozładować baterię.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roomba 650 - nie można wyłączyć, problem z resetem

Post autor: sondejm » 22 paź 2014, 12:54

Czyli jak wciskasz Clean to nadal świeci się obwódka tego przycisku?
Jak odłączasz zasilacz, lub zdejmiesz ze stacji dokującej to nadal świeci się obwódka tego przycisku?
Jeśli gaśnie to robot jest wyłączony.
Wybór języka jak i RESET robić trzeba na wyłączonym robocie czyli kiedy nie świeci.
Roomba nie ma innego wyłącznika więc ciągle jest w stanie czuwania. Po co? Gdybyś np wpadł na pomysł przywołania jej pilotem iR/WiFi do rozsypanego cukru na dywanie. Poza tym nie skarżą się inwalidzi że muszą iść po robota samojezdnego/automatycznego. Jak to wpływa na środowisko? Amerykanie się z tym nie liczą.

Aby wróciła na Dock użyj tego przycisku (DOCK) do sprzątania. Clean to polecenie: "posprzątaj obliczając powierzchnie, wyłącz się GDZIEKOLWIEK (pod łóżkiem najlepiej ;) ) i zagraj melodię"
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Roomba 650 - nie można wyłączyć, problem z resetem

Post autor: barbapuppa » 19 lis 2014, 6:51

Przeniosłam posty od rafi do działu Roomba 5xx roomba-650-nie-mozna-wylaczyc-problem-z ... t1179.html
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ