Roomba ładuje się ponownie po naładowaniu

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
kadkarol
Posty: 27
Rejestracja: 29 cze 2012, 5:54
Lokalizacja: Siedlce

Roomba ładuje się ponownie po naładowaniu

Post autor: kadkarol » 10 sie 2012, 20:37

Podczas mojej nieobecności Roomba jak zwykle posprzątała mieszkanie( 3 latarnie, ok 2 godzin) i grzecznie wróciła do bazy. Gdy wróciłem Roomba była juz naładowana. Zdjąłem ją z bazy, wyłączyłem po czym zabrałem się za czyszczenie (ok 5 minut). Po tej czynności postawiłem Roombe na bazę i ta znowu zaczęła się ładować. Po ok 2 godzinach zaświeciła się ponownie kontrolka zielona. Sytuacja ta powtórzyła mi się już z drugi raz. Czy to normalne zachowanie, by odkurzacz dwa razy pod rząd ładował akumulator (przecież za drugim razem ładował się akumulator już naładowany)? Akumulator raczej jest sprawny skoro robot sprząta przez 2 godziny.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 11 sie 2012, 16:49

kadkarol "ten typ tak ma"
ładowarka zawsze będzie ładować baterię do pełna i podtrzymywać jej stan np. jeśli nie będzie użytkowana, aby zawsze była w 100% gotowa do pracy
dlatego wielu użytkowników doprowadza swoje sprzęty aż do całkowitego wyczerpania baterii celem przedłużenia jej żywotności
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

kadkarol
Posty: 27
Rejestracja: 29 cze 2012, 5:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: kadkarol » 11 sie 2012, 19:33

Z elektronicznego punktu widzenia to trochę dziwne zachowanie. Tym bardziej, że jeśli nie wyłączę Roomby po zdjęciu z bazy i będę czyścić ją włączoną to jest inaczej. Wtedy po postawieniu na bazę nie miga kontrolka na pomarańczowo, tylko świeci się zielona.
No, ale skoro ten typ tak ma, to trudno. Widać nie jestem w stanie pojąć tej jej inteligencji:).

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 15 sie 2012, 14:56

kadkarol pisze:Z elektronicznego punktu widzenia to trochę dziwne zachowanie. Tym bardziej, że jeśli nie wyłączę Roomby po zdjęciu z bazy i będę czyścić ją włączoną to jest inaczej. Wtedy po postawieniu na bazę nie miga kontrolka na pomarańczowo, tylko świeci się zielona.
No, ale skoro ten typ tak ma, to trudno. Widać nie jestem w stanie pojąć tej jej inteligencji:).
hmmm, ja sie nie spotkalem z doladowywaniem po krotkotrwalym uzyciu, byc moze te 5min odkurzania zjada baterie. u mnie po minucie dwoch, mam zielona po podpieciu ladowarki.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ