Pierwsze spostrzeżenia

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
stapoz
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Pierwsze spostrzeżenia

Post autor: stapoz » 15 maja 2012, 18:10

Dziś pierwszy test robota. Po pierwszym uruchomieniu spostrzerzenia są następujące:

- Omijanie przeszkód. Chłopaki z iRobot muszą jeszcze dużo popracować. Do ścian zbliża się z wyczuciem, natomiast większość "nóg" od stołów i krzeseł wali z pełną prędkością odbijając się po zadzaiłaniu czujnika mechanicznego. Wygląda na to, że czujników zbliżeniowych jest za mało lub nie pokrywają właściwie całego pola. Brak jest także gumowych nakładek na obwodzie - dla mnie rzecz oczywista już po wyjęciu robota z opakowania. Dla teamu iRobota jak widać nie ;-)
- Głośność pracy. Tutaj mnie Roomba zaskoczyła. Jast naprawdę dobrze. Można to porównać ze zmywarką lub pralką. Na pewno może pracować w sąsiednim pokoju nie przeszkadzając pozostałym domownikom. Duży plus
- Skuteczność. Słabo, ale tego się spodziewałem. Kurz leżący (przywierający do podłogi) zbiera dopiero po kilku przejściach. Być może jeśli będzie pracować regularnie, podłogi będą czyste. Na zapuszczonych od paru mies. podłogach (u mnie :roll: ) radzi sobie słabo. Ale tego się spodziewałem i kupiłem ją z zamiarem UTRZYAMNIA czystości a nie doprowadzenia zapuszczonego mieszkania do pożądku po pierwszym dniu
- Prawidłowość działania. Wszystko zgodnie z oczekiwaniem. Po włączniu sprząta z typowym dla Roomby algorytmem typu chaos :) Po dojściu do wirt. ściany odbija. Po wciśnięciu DOCK znajduje i podłącza się do bazy. Czyli wszystko OK.
- Czyszczenie. Niestety trzeba. Po pierwszym, krótkim sprzątaniu jest urąbana w kurzu jak ... Więc odkurzenie jej silnym odkurzaczem co jakiś czas konieczne. Do tego czyszczenie pojemnika i szczotek. Więc trochę obsługi wymaga

To tyle po 1 godz testów :-P

Dodam jeszcze, że byłem mocno napalony na RoboJeta. Niska cena, brak złych opinii, niezły wygląd i funkcje. Zrezygnowałem bo tak naprawdę ten produkt nie istnieje w internecie. Nie ma go na ŻADNEJ stronie na świecie, nie ma żadnych recenzji ani filmów na youtube, nie można go nigdzie kupić ani na allegro ani w sklepach internetowych w Polsce i na świecie, nie widać na ceneo ani na skąpcu. Można znależć jedynie kilka wzmianek na poskich stronach i kupić w jednym, jedynym sklepie :roll:

Jeszcze krótkie pytanie do bardziej doświadczonych. Czy ten pędzelek obrotowy z boku to ma kręcić po podłodze czy tuż nad nią? Bo u mnie nie dotyka podłogi :roll:

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 15 maja 2012, 20:06

stapoz pisze:Jeszcze krótkie pytanie do bardziej doświadczonych. Czy ten pędzelek obrotowy z boku to ma kręcić po podłodze czy tuż nad nią? Bo u mnie nie dotyka podłogi
Tak własnie ma być :-)

krzywy1

Post autor: krzywy1 » 15 maja 2012, 21:09

A jakim cudem u ciebie szczotka boczna nie dotyka podłogi :shock: , może masz nie wciśnięte do końca przednie kółko?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, 21:10 przez krzywy1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 maja 2012, 21:09

chwila, czy mówiąc "pędzelek obrotowy" masz na myśli szczotkę boczną?
jeśli tak, to moja podczas sprzątania (od nowości) dotyka podłogi, zresztą jaki byłby sens gdyby fruwała nad podłogą, ona ma wymiatać, a nie robić za wentylator
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

stapoz
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stapoz » 16 maja 2012, 10:16

Ok, dzięki. Po-doginałem łopatki pędzelka (są z bardzo elastycznego materiału) i teraz kręcą się po podłodze...

ODPOWIEDZ