problem z ładowaniem

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

greg
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:06
Lokalizacja: gdynia

Post autor: greg » 01 mar 2010, 23:11

kotkapusia pisze:Mystic, Też jestem posiadaczką nowego 562 pet. Przysłał mi go krewny z USA. Podobno w domu go puścił na 10 min. Zapewne go ładował. Potem przeleżał na cle 4 miesiące. Gdy go włączyłam do zasilacza zaczął łądować tak jak napisane w instrukcji. Potem zaświecił czerwono 5EE to go zresetowałam. Potem zaświecił na zielono po kilkunastu minutach. Pozostawiłam go na noc i świecił na zielono. Włączyłam go rano i wyczyścił pokój (ok.22 m kw.) zatrzymał się i wyłączył nie dojeżdżając do bazy. Gdy go włączyłam zaświecił czerwono . Dałam go do bazy. troche połądował i teraz znowu świeci na zielono. Cały czas tyrzymam go na stacji dokującej. Co to znaczy czyżby sie rozładował i zepsuł na cle. Co robić proszę o radę. Kotkapusia
Jak się spisuje wersja PET dokładnie zbiera sierść kota ?

pozdr
greg

kotkapusia
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kotkapusia » 01 mar 2010, 23:38

greg, Nie wiem bo coś szwankuje aku. Pozdro Kotkapusia

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 02 mar 2010, 13:46

reset ukladu ladowania i formatowanie bateri 3 cykle.
jak nie pomoze to tak jak pisal TomeC ;)

kotkapusia
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kotkapusia » 02 mar 2010, 14:56

Witam! Resetowałam układ ładowania.Ładuje tylko ok. 1,5 godz potem świeci na zielono. Czyścił tylko ok. 25 min. Wyjmę aku i zaniosę do znajomego który zmierzy parametry. Czy wiecie gdzie kupić aku . Widziałam na Allegro aly czy to pewne. Co robić prosze o rade. Kotkapusia

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 02 mar 2010, 15:05

Roombe trzymasz stale zaparkowaną na stacji podłączonej do zasilania? czy tylko ładujesz ją przed zamiarem jej użycia?
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 02 mar 2010, 15:09

kotkapusia pisze:Witam! Resetowałam układ ładowania.Ładuje tylko ok. 1,5 godz potem świeci na zielono. Czyścił tylko ok. 25 min. Wyjmę aku i zaniosę do znajomego który zmierzy parametry. Czy wiecie gdzie kupić aku . Widziałam na Allegro aly czy to pewne. Co robić prosze o rade. Kotkapusia
nie chodzi o ladowanie ale o FORMATOWANIE i to 3 krotne :)

kotkapusia
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kotkapusia » 02 mar 2010, 16:48

Był włączony w USA przez krewnego , który go przysłał i wg jego słów chodził 10 min zapewne aby go sprawdzić. Czy ongo ładował 16 h. Nie wiem. W każdym razie nie wyjął aku i posłał. Ja nie wiedziałam co to jest i nie zwróciłam mu uwagi, ze tak powinno być. Widac nie przeczytał instrukcji. Potem leżał na cle 4 mies. Włączyłam go do zasilania bez stacji dok i po 0,5 h zaświecił na zielono. Pomyślałam, że jest naładowany. Włączyłam czyszceniei działał tylko ok. 25 min. Zatrzymał się i zgasł. Gdy wcisnęłam zaświecił na czerwono. Dałam go do stacji dok, którą w między czasie podłączyłam. Zaczął łądować ale kótko ok. 1 godz. Potem świeciła na zielono. Raz zaświecił błąd łądowania. Zresetowałam i po 1/2 h zaświecił na zieleno. To było wczoraj. Jest przy stacji dok od wczoraj i nie był używany do czyszczenia. Co to w takim razie jest formatowanie. ? Pozdro Kotkapusia

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 02 mar 2010, 16:57

ok zatem tak:

1. rozladuj na maxa baterie (chyba to juz zorbilas)
2. podepnij do ladowania i trzymaj 16H na ladowarce - niewazne ze swieci na zielono. nie wolno tego procesu przerwac!
3. wlacz i uzywaj az calkiem padnie (bateria kompletnie rozladowana)

powtorz to 3 razy.

to powinno pomoc. z tego co piszesz bateria nie zostala sformatowana wogole i dlatego moze trzymac tak krotko.

kotkapusia
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kotkapusia » 02 mar 2010, 17:07

Dzięki spróbuję. Pozdrawiam Kotkapusia

kotkapusia
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kotkapusia » 03 mar 2010, 0:10

Zrobiłam zgodnie z zaleceniem. Wszystko sie udało działał 1,4 h. Po rozładowaniu dałam do stacji.Wyczyścił 3 pomieszczenia (duże). Jeszcze 2 razy zrobię to formatowanie. Czy dobrze ? Dzięki, dzieki. Jak to dobrze, że jest takie forum .Wszystkim dziękuję. Kotkapusia

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 03 mar 2010, 12:59

swietnie. zatem wyglada ze bedzie pieknie.

cieszymy sie Twoim szczesciem :)

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 17 kwie 2010, 10:28

Witam,
Po którym cyklu formatowania teoretycznie nowej baterii doszliście do czasu pracy na panelach i terakocie 1, 2 h ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 17 kwie 2010, 10:29

po pierwszym wlasciwym 16h.... a najpozniej po calkowitym skonczeniu formatowania (3 cykle).

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 17 wrz 2011, 13:20

Jurek_Z pisze:Mój problem polega na tym, że po podłączeniu Roomby SE do zasilacza mruga cały czas na czerwono ale akumulator się nie ładuje. Akumulator jest sprawny. Na czym może polegać uszkodzenie, czy jest konieczne oddanie Roomby do serwisu?
Mystic pisze:tak. trzeba wymienic dwa elementy. nie sa drogie ale ciezko sie je wymienia bo sa malutkie ;)

[edit] zakldam ze ladowarka jest rowniez sprawna i probowales resetu ukladu ladowania.
Czy mogę dopytać jakie to elementy są do wymiany w razie gdyby reset nic nie dał? (Właśnie kupiłem R D i sprzedający zameldował mi o podobnych objawach. Zasilacz już przerobiłem zgodnie ze wskazówkami na e-robot i śmiga wzorowo - teraz jeszcze naprawa zasilania została).

Wszystko dałem w topicu dot. R 4XX - http://www.e-robot.pl/roomba-discovery-se-brak-err-nie-laduje-baterii-vt301.htm#1726

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 12 paź 2011, 5:43

Zauważyłem nastepujący problem u siebie.
Po rozładowaniu się odkurzacza do czerwonej diody i zostawieniu go bez ładowania na kilka godzin, bateria odzyskuje w kilku procentach swój ładunek (zjawisko normalne) tak że odkurzacz jest w stanie ruszyć. Ale jak podłączę po następnych kilku godzinach pod ładowarkę bez sprawdzania czy odkurzacz jest w stanie ruszyć, bateria ładuje się do zielonej diody w ciągu 20 min. Praca odkurzacza jest również adekwatnie krótsza - więc przy następnym cyklu muszę robić odświeżanie+reset układu ładowania, i wtedy znowu odkurzacz jest w stanie przepracować około 120 min. Bateria zamiennik ma już rok, przydażyło mi się to już drugi raz pod rząd. Czy ktoś ma podobnie ?

ODPOWIEDZ